بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
آقای فرماندار سهم تکاب از 5/2میلیون شغل سال 90چقدر است؟ نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٢٤ اردیبهشت ۱۳٩٠

در آغازین ساعات حلول سال 90مردم ایران شاهد حضور آقای احمدی نژاد ریاست محترم جمهوری در مقابل دوربین های تلوزیونی بودند.

ایشان ضمن تبریک سال جدید یکی از مهمترین برنامه های دولت در سال 90 را ایجاد5/2 میلیون شغل جدید عنوان کردند.اعلام این خبر ضمن ایجاد امیدواری درمیان مردم این سوال را هم در اذهان به وجود آورد که این مشاغل چگونه،کی و کجا ایجاد خواهند شد و سهم استان و یا شهر محل سکونت من از این مشاغل چقدر خواهدبود ؟

چندی پیش استاندار محترم آذربایجان غربی در مصاحبه با سایت  کار و امور اجتماعی  استان سهم این استان را از این مشاغل جدید 113هزار شغل عنوان کردند.حالا جناب آقای داعی فرماندار محترم و دلسوزشهرستان تکاب سهم این شهرستان از این مشاغل چقدر خواهد بود؟

جناب آقای فرماندار شهر تکاب از نظر اشتغال در وضعیت مناسبی بسر نمی برد،خیل عظیمی از جوانان تحصیل کرده امروز بیکار هستند که این مسئله تاثیر منفی زیادی در روحیه آن ها و خانواده هایشان گذاشته است. کسانی هم که در اندک بنگاههای اقتصادی مشغول به کارند احساس امنیت شغلی نمی کنند.امروز درحالی که دولت محترم از ایجاد مشاغل جدید سخن می گوید شرکت پویا زرکان تعداد قابل توجهی از پرسنل خود را به دلیل آنچه که نقص فنی اعلام شد از کار اخراج ویا به قول خودشان تعلیق کردند که این عمل از سوی شرکت مزبور، شوک بزرگی را در آستانه روز کارگر به جامعه کارگری تکاب واردکرد.

آقای داعی امروز در حالی که دولت از ایجاد مشاغل جدید صحبت می کند جوانان معصوم تکابی در پی یافتن شغلی آبرومند ترک دیار گفته به شهرهای بزرگ علی الخصوص تهران پناه می برند و در این راه  خطرات و مشقت های بی شماری را  به جان می خرند.

جناب آقای فرماندار بنده به عنوان یکی از همین صدها جوان، بارها  درپارک خوابیدن های جوان تکابی،گرسنگی کشیدن هایش،به استثمار کشیده شدنش توسط کار فرمایان سودجو را که به خاطر دادن سر پناه به کارگر شهرستانی از او بیگاری می کشد را با چشمان خودم دیده ام.

بارها دیده ام جوانان شهرم که به امید پیدا کردن کاری آبرومند به تهران و اطراف آن آمده اند ،به خاطر دوری از کانون امن خانواده،چگونه توسط افراد شیاد به فساد کشیده شده اند و سر از خانه های تیمی،شرکت های هرمی،سر بساط معتادان یا خانه های فساد در آورده اند.

آقای داعی سالهای سال است که معادن تکاب از به کار گیری نیروی کار تکابی شانه خالی می کند و به بهانه نبود تخصص در جوان تکابی،نیروی کار خود را از شهرهای دیگر جذب می کنند ،آیا وقت آن نرسیده با ایجاد آموزشگاهها وآموزش جوانان مستعد این خلاء را پر کنیم؟              

جناب آقای داعی سال هاست که مردم خواستار ایجاد کارخانه های فرآوری و استحصال مواد معدنی در شهر تکاب هستند که اگر به آن جامه عمل پوشانده شود میتوانیم شاهد یک رنسانس در منطقه باشیم اما متاسفانه اقدامی در مورد جذب سرمایه گذارو یا تشویق صاحبان معادن برای این کار به چشم نمی خورد!

آقای داعی باتوجه به آب و هوای مناسب،طبیعت بکر،وجود نیروی کار جوان وتحصیل کرده و سایرپتانسیل های موجود در منطقه تکاب،بفرمایید سهم ما از این مشاغل وعده داده شده چقدر خواهد بود؟

 

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب