بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
اگر سعید جلیلی رئیس جمهور می شد... نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ٢٧ تیر ۱۳٩۳

صدا و سیما هم که در ایام انتخابات، ابایی از نشان دادن تصویر زنانی که "بدحجاب" خوانده می شوند نداشت و با آنها به عنوان بخشی از مردم حماسه ساز مصاحبه می کرد، این روزها دلواپس شده و از همان ها به عنوان افرادی که تحت تأثیر فرهنگ غرب قرار گرفته اند و پوشش شان صحیح نیست، یاد می کند.

عصر ایران: چند سؤال و جواب درباره روسری، ساپورت و آرایش زنان

 

 

 

 

 

 

 

سال گذشته آیا برخی زنان و دختران ساپورت می پوشیدند؟
- بله ؛ می پوشیدند.
آیا در کمیت و کیفیت ساپورت پوشان یا ساپورت ها تغییری حاصل شده است؟

-نه ؛ کما بیش اوضاع مثل سابق است.

آیا سال گذشته، پوشش موهای زنان و دختران با امسال فرق داشت؟
- نه ؛ موهای بعضی ها کاملاً پوشیده است، بعضی ها هم بخشی از موهایشان را بیرون از روسری می گذارند.


آیا مانتوهای تنگ و بدن نما، پدیده امسال است؟
- نه ؛‌ سال هاست که این مانتوها در کشور تولید و فروخته می شوند.

آیا بیرون ماندن بخشی از دست خانم ها (آن طور که آقای احمد خاتمی در برنامه تلویزیونی شناسنامه گفت و نسبت بدان اظهار نگرانی کرد) امسال شایع شده یا قبلاً هم بود؟
- قبلاً هم بود.

آیا آرایش کردن خانم ها در بیرون از خانه ، اتفاقی است که امسال برای اولین بار رخ داده است؟
- نه ؛ قبلاً هم این طور بود.

در کل وضع حجاب در جامعه با سال گذشته تفاوتی کرده است؟
- نه ؛ سال هاست که وضعیت همین گونه است. برخی حجاب شان را رعایت می کنند ، برخی نمی کنند.

پس چرا سال های گذشته ، این همه در تریبون های مختلف درباره وضعیت حجاب ابراز نگرانی نمی شد و تذکر نمی دادند و تجمعات گوناگون "حجاب و عفاف"‌برگزار نمی کردند؟

- پاسخ را باید در نتیجه انتخابات 24 خرداد 1392 جست و جو کرد که طی آن حسن روحانی رئیس جمهور شد. اگر یادتان باشد، پارسال و سال های قبل از آن ، محمود احمدی نژاد نامی رئیس جمهور بود که باعث می شد خیلی ها ، دلواپس نباشند،‌نه تنها دلواپس حجاب ، که دلواپس خیلی چیزها هم نبودند. البته برخی متشرعین واقعی ، همواره دغدغه دین داشته اند که موضوع این بحث نیستند.

حجاب ، تنها یک بهانه برای بعضی هاست و الّا اگر دلواپسان امروزی ، واقعاً‌ دغدغه حجاب و عفاف داشتند، چرا به وزرای احمدی نژاد به دلیل وضعیت حجاب در کشور ، کارت زرد نشان ندادند و در تریبون های عمومی ، وااسلاما سر ندادند و شهر به شهر تجمعات موسوم به حجاب و عفاف برگزار نکردند و علیه دولت، پلاکارد بالای سر نبردند؟ اگر هم بود ، خیلی کمرنگ و بدون اشاره به دولت بود و فقط در اواخر احمدی نژاد که رابطه اش با دلواپسان شکراب شده بود، بعضی ها متوجه شدند که حجاب برخی زنان جامعه مشکل دارد!

صدا و سیما هم که در ایام انتخابات، ابایی از نشان دادن تصویر زنانی که "بدحجاب" خوانده می شوند نداشت و با آنها به عنوان بخشی از مردم حماسه ساز مصاحبه می کرد، این روزها دلواپس شده و از همان ها به عنوان افرادی که تحت تأثیر فرهنگ غرب قرار گرفته اند و پوشش شان صحیح نیست، یاد می کند.

ای کاش این ها واقعاً‌ دغدغه دین و حجاب داشتند که اگر این گونه بود ، چنین یک بام و دو هوا نمی کردند و دنبال راه های معقول برای ارتقای دینداری جامعه می رفتند.

این همه سؤال کردیم ؛ بگذارید یک سؤال دیگر هم بکنیم:‌
راستی اگر امروز سعید جلیلی رئیس جمهور می شد ،‌با وضع کنونی حجاب در جامعه،‌ این همه دلواپسی به آن بروز داده می شد؟
پاسخ این سؤال را هر کس بر اساس میزان وجدان خود بدهد.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب