بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
شکایت بیگی از روزنامه نگاران و چند نکته قابل تامل نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ۱٢ امرداد ۱۳٩۳

جناب آقای بیگی ضمن تمام احترامی که برای شما قائلم این قبیل گاف ها و خطاها را از چشم مشاوران ضعیفی میبینم که دور شما حلقه زده و به مرور زمان در حال نابودی وجهه شما می باشند.

اخیرا در خبرها داشتیم که آقای بیگی نماینده میاندوآب در مجلس شورای اسلامی ،به دلیل آنچه که وی از آن به عنوان تشویش اذهان عمومی نام برده است از خانم سنبله برنجی روزنامه نگار نشریه آراز آذربایجان به دادگاه شکایت کرده است.

ظاهر خبر چنان عادی می نماید که شاید هر شنونده ای ازکنار آن به راحتی عبور کرده و آن را حق طبیعی افراد در مقام دفاع از حیثیت خود قلمداد کند اما در باطن آن نکاتی وجود دارد که بسیار قابل تامل است نکاتی که بد نیست اندکی بر روی آن ها تفکر کرد.

نکته اول:بیگی پایه گذاریک اپیدمی خطرناک :

 این که ما در کشوری زندگی می کنیم که در آن قانون حرف اول و آخر را می زند و محاکم صالحی وجود دارند که به احقاق حقوق افراد در برابر متجاوزان به حقوقشان می پردازند و افراد هر زمان احساس کنند که حقی از آن ها پایمال شده به راحتی می توانند به این محاکم دست پیدا کنند جای بسی شکرگزاری دارد و برای  آقای بیگی به عنوان یک شهروند عادی در این کشور، این حق را قائلیم که از حقوق شهروندی خود نهایت استفاده را بکند.


اما آیا آقای بیگی در مقام یک نماینده مجلس هم شهروند عادی محسوب می گردد؟ و آیا هر زمانی که اراده کنند بازهم می تواند از این حقوق خود بدون کوچکترین ملاحظه ای استفاده کنند؟

بعد ازانتخابات مجلس شورای اسلامی و پیروزی آقای بیگی ،خانم سنبله برنجی پس از آقای حامد عطایی دومین روزنامه نگاری است که در حوزه میاندوآب،شاهیندژ و تکاب توسط ایشان به پای میز محاکمه کشانده می شود که این مسئله جای بسی تاسف دارد و نشان از شکل گیری یک اپیدمی خطرناک در عرصه رسانه ای استان به شمار می رود که هوشیاری هرچه تمامتر قلم به دستان و فعالان عرصه روشنگری جامعه را می طلبد تا با اندیشیدن تدابیر لازم از شکل گیری این رویه غلط توسط این قبیل از مقامات که بخواهند به بهانه استفاده از حقوق شهروندی خود سدی در مقابل ترویج نقد سازنده درجامعه ایجاد کنند، جلوگیری به عمل آورند .

نکته دوم: پاک کردن صورت مسئله به حل مسئله کمک نمی کند.

آنچه که امروز آقای بیگی را مجاب کرده است تا به عنوان نشر اکاذیب،افترا و تشویش اذهان عمومی خانم سنبله برنجی را به پای میز محاکمه بکشاند مسئله ای به نام کارخانه سیمان شاهیندژ است .

کارخانه ای که گویا آقای بیگی اصرار و پافشاری  دارند که آن را ازجزو افتخارات دوران نمایندگی شان در کارنامه خود ثبت نمایند،با طرح این شکایت اینگونه به نظر می رسد که این کارخانه جزو خطوط قرمز ایشان  به شمار می آید که نزدیکی به آن و یا اظهار نظر درباره آن می تواند تبعات ناخوشایندی برای طرف مقابل در بر داشته باشد!!

آنجه که امروز تحت عنوان تشویش اذهان عمومی در پرونده این روزنامه نگار درج گردیده است تنها به دلیل طرح این سوال به نمایندگی از افکار عمومی شهرستان شاهیندژ از نماینده این شهر درباره کارخانه سیمان این شهرستان بود که "چرا کارخانه ای که به اسم شهرستان شاهیندژ و با بودجه این شهر محروم تامین اعتبار می گردد باید در جوار شهرستان میاندوآب ایجاد شود؟ آیا در این صورت این مسئله به نام شاهیندژ و به کام میاندوآب نخواهد بود؟"

انتظاری که بعد از طرح این قبیل از سوالات از نمایندگان مجلس و یا سایر مقامات می رود پاسخگویی صحیح ، مستند و مستدل به افکار عمومی جامعه و اقدام عملی برای روشن ساختن اذهان آن هاست نه طرح شکایت و تحدید و تهدید سوال کننده، آیا این قبیل شکایت ها نشان از ضعف و درماندگی آقای نماینده در پاسخگویی به مردم حوزه اش نیست ؟

نکته سوم: تغییر در مشاوران و مطالعه اندکی قانون

امام علی (ع) می فرمایند : دانش راستین گمشده مؤمن است پس آن را فراگیر حتی اگرنزد مردم کافر باشد، بنده کافر نیستم اما ادعای مسلمانی هم ندارم ولی به عنوان کسی که در حوزه انتخابیه میاندوآب،شاهیندژ و تکاب زندگی می کنم به آقای بیگی توصیه می کنم حتما تجدید نظری در مشاوران و حلقه افراد گرد آمده در اطراف خودشان بنمایند چرا که اگر نگاهی به زندگی و صعود و سقوط بسیاری از بزرگان عرصه سیاست بیندازیم به خوبی پی خواهیم برد که این دغل دوستان بادمجان دور قاب چین نقش اساسی را در نابودی این افراد داشته اند.

اصلا زیبنده نیست شخصی که در سطح اول قانون گذاری کشور مشغول به کار است و خود مدیر مسئول نشریه ای می باشد در مواجه با یک چنین جریانی حتی اگر حق به جانب وی نیز باشد نداند که در یک نشریه باید از چه کسی شکایت کند !و به کدامین دادگاه صالح باید مراجعه نماید !

جناب آقای بیگی بنده ضمن تمام احترامی که برای شما قائلم این قبیل گاف ها و خطاها را از چشم مشاوران ضعیفی میبینم که دور شما حلقه زده و به مرور زمان در حال نابودی وجهه شما می باشند.همان هایی که با ایجاد هیجان کاذب در شهرستان تکاب و در قضیه به اصطلاح افشاگری شما درباب معادن ضربه ای مهلک به اعتبار شما در میان مردم تکاب زدند.

در پایان خدمت تمام مسئولان عزیز کشوری ،استانی و شهری یادآور می شوم که قلم هر روزنامه نگار جان و تمام هستی اوست که در کفش گرفته و برای اعتلا و آبادی وطنش همچون شما تلاش می کند پس لطفا اورا دشمن خود مپندارید و مطمئن باشید اگر نقد سازنده او در کنار مدیریت و پتانسیل های شما قرار بگیرد نتیجه اش وطنی آباد برای همه خواهد بود.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب