بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
راه برای انصار حزب الله باز شود، سنگ روی سنگ در جامعه بند نمی شود نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ۱۸ امرداد ۱۳٩۳

رهبری به شدت با این مسائل مخالفند، ایشان در ۱۴ و ۱۵ خرداد گفتند، قدرت برخواسته از رای ملت محترم است و هرگونه مخالفت با ان حرام شرعی است، بنابراین هرگونه حرکت و اقدام خلاف قوانین و مقررات دولتی و حکومتی خلاف شرع است و حرام بین است.

محسن غرویان استاد مرکز جهانی علوم اسلامی قم در واکنش به بیانیه‌های انصار حزب الله در مورد حضور گشت‌های ویژه امر به معروف و نهی از منکر و خطر فعالیت مجدد گروه‌های خودسر به خبرنگار سرویس سیاسی پایگاه خبری «انتخاب» گفت: به هر حال کشور دارای نظم و قانون است و هرج و مرج نباید اتفاق بیافتد، چون اگر راه برای گروه‌های خودسر و هرج و مرج طلب باز شود سنگ روی سنگ بند نمی‌شود و به همهٔ ملت ضرر خواهد رسید.

این استاد حوزه اضافه کرد: کسانی که خود را پیرو ولایت و ذوب در آن می‌دانند و مدعی بصیرت هستند، باید رهنمودهای رهبری را سرلوحه کار خود قرار داده و دست به کارهای خلاف قانون نزنند.

وی با بیان اینکه هر مسئله‌ای در مملکت قانون خاص خود را دارد گفت: حضرت امام خمینی (ره) فرمودند، کسانی که می‌گویند قانون را قبول ندارند، بدانند که قانون نیز شما را قبول ندارد.
دکتر محسن غرویان تصریح کرد: بنابراین، همهٔ گروه‌هایی که ادعای پیروی از رهبری را دارند، باید در چارچوب قوانین و مقررات کشور اقدام کنند.

وی در ادامه اقدامات اخیر گروه‌های تندرو را در جهت عصبانی کردن و عرض اندام در مقابل رئیس جمهور دانست و به «انتخاب» گفت: این‌ها کسانی هستند که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته را برنمی تابند و روحیه اطاعت از قانون و رای ملت ندارند.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به سخنان رهبری در مورد حق الناس بودن رای مردم در انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: رعایت حق الناس همین است که همه اقدامات در چاچوب مقررات کشوری و انچه که دولت مورد تایید و تنفیذ رهبری مجاز می‌داند صورت بگیرد.


وی ضمن اشاره به به تلاش انصار حزب الله برای حضور مجدد در کشور گفت: کاملا پیداست که این حرکت‌های سیاسی و تحریک امیز در جهت ایجاد تشنج و تفرقه در ملت است.
آیت الله غرویان افزود: رهبری به شدت با این مسائل مخالفند، ایشان در ۱۴ و ۱۵ خرداد گفتند، قدرت برخواسته از رای ملت محترم است و هرگونه مخالفت با ان حرام شرعی است، بنابراین هرگونه حرکت و اقدام خلاف قوانین و مقررات دولتی و حکومتی خلاف شرع است و حرام بین است.
غرویان اضافه کرد: این‌ها به خود اجازه می‌دهند حتی جلو‌تر و تند‌تر از رهبری حرکت کنند و در توجیه آن می‌گویند «می‌خواهیم فدایی باشیم» و اقدام خود را فداکاری می‌نامند. این گروه‌ها خطر بسیاری بزرگی به شمار می‌آیند، چراکه اگر این باب بار شود که ما احتیاج به قانون، وزارت کشور نداریم، انوقت همهٔ این‌ها زیر سئوال می‌رود و هرج و مرج زیاد می‌شود.

این استاد حوزه تصریح کرد: این حرکت‌ها کاملا برخلاف عقل، شرع، دین، اخلاق و مصالح ملی است.

وی همچنین ورود گشت‌های انصار حزب الله به حوزهٔ امر به معروف و نهی از منکر را مضر دانست و گفت: این اقدامات اصلا نتیجهٔ عکس دارد، وقتی به حضرت امام حمینی خبر دادند که چنین حرکات تندی می‌شود، گفتند خود این کسانی که این اقدامات تند را انجام می‌دهند، بگیرید و تبنیه کنید.
آیت الله غرویان اضافه کرد: بنابراین این اقدامات خلاف منویات امام و رهبری است و نتیجه عکس دارد.
این استاد حوزه نتیجهٔ ورود این گشت‌ها به جامعه را حاکم شدن‌تر دانست و گفت: همهٔ عقلای قوم، نمایندگان مجلس و خبرگان باید در برابر این اقدامات خودسرانه موضع بگیرند.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب