بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
بودجه هفت میلیاردی شهرداری و هیاهو برای هیچ نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٢ شهریور ۱۳٩۳

 امروز با نگاهی دوباره به اتفاقات چند ماه گذشته این سوال به ذهن خطور می کند که بعد از  این همه هیاهو و غوغا، این همه اصرار از شورای چهارم و انکار شورای سوم ،با وجود این بیلان مالی،مردم دم خروس را قبول کنند یا قسم حضرت عباس را!؟

مباحثی از قبیل انتخاب شهرداران،میزان بودجه شهرداری ها و چگونگی کسب در آمد و هزینه کرد در این نهادپر سو ر صدا،نقش شورا ها در این فرایند پیچیده ،شایعات مختلف در اتباط با زد و بند های پشت پرده و در نهایت متهم کردن عده ای به سوء استفاده های مالی و اختلاس موضوعاتی هستند که در هرجایی که دارای نهادی به نام شهرداری باشد، برای مردم آنجا مهم ،جذاب،آشنا و هر از چند گاهی نقل محافل شان می شود .

 در شهرستان تکاب نیز در چند سال اخیر این گونه مسائل جای خود را به خوبی در میان افکار عمومی باز کرده و مردم با حساسیت خاصی اخبار و حواشی مربوط به شورا و شهرداری را پیگیری و دنبال می کنند. مسائلی که هر از چندگاهی از یک مسئله ساده پا را فراتر گذاشته تبدیل به یک دعوای جناحی و قومی می شود و  در نهایت با بیانیه ها و شفاف سازی های طرفین  باز هم این افکار عمومی مردم هستند که در سکوت معنا دار خود نسبت به عملکردها قضاوت می کنند.

با این همه می توان اینگونه بحث ها و نقادی ها را در شهری که فضای سیاسی آن منجمد ،بسته و ساکن است به فال نیک گرفت و آن را مقدمه ای برای بستر سازی عبور از وضعیت فعلی به سوی روزهای روشن فردا دانست.

نیمه دوم سال 92 برای شهرداری تکاب و شورای چهارم روز های پر حاشیه ای را در پی داشت .مسئله بدهی کلان شهرداری و مصاحبه های گاه و بیگاه شهردار جدید و اعضای شورا در رابطه با این موضوع،ذکر ارقام مختلف از بدهکاری شهرداری و مقصر جلوه دادن شورای قبلی شائبه ها و شبهات زیادی را در بین مردم ایجاد کرده بود و هر کسی از ظن خود این قضییه را تحلیل و تفسیر می کرد. در آن ایام این وضعیت بغرنج  ما را بر آن داشت تا درمقاله ای تحت عنوان (بدهی شهرداری،شایعات ،نظرات و برداشت ها ) از این وضعیت به وجود آمده انتقاد کرده و خواستار شفاف سازی شورا و شهردار در این باره شویم.

آقای خالد عمرانی از اعضای شورای سابق بلافاصله پس از انتشار مقاله جوابیه ای برای آن منتشر کرد و ضمن دفاع از عملکرد شورای سابق ،ادعاهای شورای فعلی را باطل دانست جوابیه آقای خالد عمرانی واکنش شورای جدید  و شهرداری را در پی داشت . آن ها با انتشار مقاله ای تحت عنوان (پاسخ شورای شهر به برخی شبهات )  در سایت ها و وبلاگ های حامی خود ضمن انتقاد از عملکرد شورای سوم ،بدهی ایجاد شده را که ترمز شهرداری را کشیده بود حاصل مدیریت غلط آن ها در دوران تصدیشان بر شورا دانستند . واین جریان همچنان ادامه داشت و بالاخره مردم نفهمیدند که حرف کدام طرف را بپذیرند و حق را به او بدهند.

اما اخیرا سندی از ریز درآمدهای شورای چهارم و شهرداری به دست آمده است که نشان می دهد نه تنها شورا و شهرداری در سالی مالی 92 کسری بودجه نداشته اند بلکه با بودجه ای در حدود هفت میلیارد و شصت و هفت میلون تومان چیزی معادل یک میلیارد تومان نیز نسبت به سال مالی 91 و شورای سوم افزایش در آمد داشته است! تا آنجا که با فراغ بال و بدون هرگونه دغدغه بدهی های گذشته مبلغ پنجاه میلیون تومان برای تعمیر و بازسازی ساختمان شورای شهر هزینه شده است! که تا حدودی قابل تامل می باشد.

امروز با نگاهی دوباره به اتفاقات چند ماه گذشته که ذکر آن ها رفت این سوال به ذهن خطور می کند که بعد از  این همه هیاهو و غوغا، این همه اصرار از شورای چهارم و انکار شورای سوم ،با وجود این سند از در آمدهای شورا ،مردم دم خروس را قبول کنند یا قسم حضرت عباس را!!!؟؟؟

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب