بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
جوابیه اعضای شورای سوم به یک مصاحبه نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ۱٩ آذر ۱۳٩۳

بهنام قاسملو از اعضای شورای چهارم شهرستان تکاب  در آبان ماه سال جاری مصاحبه ای را با سایت فاش آنلاین  انجام داد که همزمان در  پایگاه خبری تحلیلی شیز به تاریخ  93/8/5 تحت عنوان عملکرد مدیریت شهری تکاب درخشان است منتشر شد .اظهارات این عضو شورای شهر در این مصاحبه موجب شد تا اعضای شورای سابق نسبت به اظهارات ایشان واکنش نشان داده و جوابیه ای را به شرح ذیل منتشر کنند که تقدیم حضورتان می گردد.

باسمه تعالی

جناب آقای بهنام قاسملو عضو محترم چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تکاب

سلام علیکم؛

 احتراماً به استحضار می رساند جنابعالی در یکی از سایت ها طی مصاحبه ای با عنوان « افکار عمومی بهترین داور » اظهار  نموده اید که « شهرداری زیر دیون و تعهدات غرق شده بود» . حال برای  اینجانبان اعضای سابق شورای شهر تکاب  به عنوان مصادیقی از این افکار عمومی سؤالاتی در خصوص این کلی گویی و ابهام پردازی شما پیش آمده است و انتظار می رود با اتکا به مبانی علمی و قوانین و مقررات مربوطه پاسخگویی آن باشید:

1. از آنجاییکه جنابعالی در رشته حسابداری تحصیل کرده اید و می دانید که هر گونه اظهار نظر در باره مسائل مالی باید بر اساس گزارشگری مالی و اطلاعات مندرج در صورت های مالی باشد ، آیا می توانید بفرمایید این نظر شما مبنی بر « غرق شدن شهرداری زیر دیون و تعهدات » حاصل تجزیه و تحلیل یا آنالیز کدامیک از  صورتهای مالی شهرداری است در حالیکه تفریغ بودجه واصله به فرمانداری به عنوان جامع ترین و معتبرین سند مالی هزینه ها و در آمدها نشان می دهد که شهرداری در سال 92 نه تنها با کسری بودجه مواجه نبوده بلکه با احتساب درآمدهای مازاد بر حدود مصوب ، عوارض اخذ شده از معادن منطقه طبق ماده 38 و 43 قانون مالیات بر ارزش افزوده و  طرح تملک دارائیهای سرمایه ای بیش 10  میلیارد تومان درآمد داشته است؟

2. با توجه به اینکه جنابعالی رییس کمیسیون برنامه و بودجه هستید و موظف اید مسائل مالی شهرداری را طبق اصل «وضوح بودجه » بطور شفاف و مستدل به شورا  گزارش نمایید و طبق ماده 76 قانون شورا مردم را از آن مطلع سازید ، آیا می توانید بفرمایید چرا  نتایج بررسی تفریغ بودجه 92 و صورت های مالی شهرداری را که شهردار محترم مطابق شق دوم ماده 79 قانون شهرداری موظف است تا پانزدهم هر ماه حساب درآمد و هزیته ماه قبل شهرداری را به  کمیسیون برنامه و بودجه تسلیم کند،  به شورا ارائه نکرده اید و به اطلاع عموم  نرسانده اید ؟  

3. آیا می توانید برای افکار عمومی به عنوان بهترین داوران توضیح دهید چرا در این مصاحبه « ضیق مالی » را  از نظر املای غلط نوشته اید و آن را به صورت « ذیق مالی » مرقوم نموده اید (سطر اول ذیل عنوان :  با توزیع عادلانه امکانات به همه جای شهر می رسیم) ؟

4. آیا می توانید بفرمایید شهردار محترم جناب آقای میکاییلی که آبانماه 92 سکان دار شهرداری شد از طریق کدام برنامه درآمد زا  کشتی به گرداب نشسته شهرداری را به ساحل آرامش رساند، جز اینکه با  کسب حدود  سه میلیارد تومان از محل  فروش زمین های تفکیکی که در دوره ما به تملک شهرداری درآمده بود اصل تعادل بودجه مصوب 92 را به هم ریخت؟ 

5. با توجه به اینکه جنابعالی در صفحه 3 هفته نامه تخت سلیمان به شماره 22 مبنای تعهدی بودن بودجه شهرداری را به عنوان یکی از اصول حسابداری پذیرفته اید و صراحتاً بیان داشتیده اید که شهرداری هر ساله از محل درآمدهای شش ماه دوم به پرداخت بدهی و تعهدات شش ماه اول اقدام می نماید، می توانید بفرمایید که چه اتفاقی رخ داده است که شما با این مصاحبه هم مبنای علمی اصل حسابداری تعهدی را زیر سؤال برده اید و هم بر نظر قبلی خود خط بطلان کشیده اید و هم موضوع ماده 33 آیین نامه مالی شهرداریها را مبنی بر تعهدی بودن بودجه شهرداری نقض کرده اید؟


6. نظر به اینکه در صفحه 3 هفته نامه فوق الذکر به همان شماره بیان فرموده اید : « نباید با اتکا به پولهایی که مانند سیلاب فصلی در سال گذشته ( منظور  سال 91 و نیمه اول 92 ) جاری شده و سقف نقدینگی شهرداری را به طور نامتعارفی بالا برده است بودجه سال بعد را نوشت» ، می توانید بفرمایید که :  اولاً ، چرا این سیلاب درآمدها با حضور شما در شورا به یکباره قطع شد ؟ ثانیاً، اگر قرار بود شما بودجه سال بعد ( 93) را بر این اساس ننویسید ، پس چرا اولین بودجه مصوب شما( برای سال 93) دقیقاً با استناد به بودجه مصوب سال 91 و92 که ما به تصویب رسانده بودیم تنظیم شده است؟

7. آیا می توانید بفرمایید که : اولاً ، اگر شهرداری در سال 92  بدهکار بوده چرا مطابق شق دوم تبصره 2 ذیل ماده 78 قانون شهرداری، در فصل هفتم  بودجه سال 93 به ردیف 8117001803 که شما آن را به تصویب رسانده اید  اعتبار متناسبی برای پرداخت  دیون و تعهدات شهرداری منظور نشده است؟ ثانیاً، به عنوان رییس کمیسیون برنامه و بودجه چرا با رعایت مفاد ماده 76 قانون شورا مبنی بر اطلاع رسانی وضعیت بودجه به مردم  تا کنون در خصوص تفریغ بودجه 92 و  تراز آزمایشی بودجه 93 که بر اساس بند (10) ماده 71 قانون شورا ، شهردار موظف است هر شش ماه یکبار  آن را به کمیسیون  ارسال دارد ، اقدامی نکرده اید و نتایج بررسی ها را به اطلاع مردم نرسانده اید ؟

8. آیا به عنوان رییس کمیسیون برنامه و بودجه می توانید به افکار عمومی توضیح دهید چرا بودجه مصوب اضافه کاری را که مبلغ  150 میلیون تومان برای سال 92 بود 120 درصد افزایش داده اید و  پرداخت  مبلغ 330 میلیون تومان را در تفریغ بودجه به تصویب رسانده اید در حالیکه طبق ماده 28 آیین نامه مالی شهرداریها فقط 10 درصد می توان بودجه مصوب را کاهش یا فزایش داد ؟ آیا به نظر رییس کمیسیون برنامه و بودجه این افزایش غیر عقلانی و نامتعارف 120 درصدی مصداق بارز حیف و میل در  بودجه و دال بر بی اطلاعی شما از قوانین و مقررات مربوطه که از احیای دوباره آنها در این مصاحبه سخن رانده اید ، نیست؟

9) از آنجاییکه شورای شهر در راستای اجرای ماده 76 قانون شورا جهت فراهم ساختن زمینه اطلاع رسانی به مردم نسبت به راه اندازی یک سایت اختصاصی بنام سایت شورا اقدام کرده است ، آیا می توانید بفرمایید چرا از سایت شورا  برای اعلام نظرات خود استفاده نکرده اید و به یک سایت دیگری دخیل بسته اید؟ نکند از ترس اینکه این سایت ها علیه شما انتقاد نکنند به آنها توسل جسته اید ؟ 

10. آیا خبر دارید نماد میدان قائم که مزین به نام قائم آل محمد بود  تابستان 93 از مناسب ترین نقطه شهر برداشته شد و مدت چهار ماه با بی احترامی تمام در محل کارخانه آسفالت جدید رها شد که نهایتاً بنا به توصیه یک غیر کارشناس که خود را همه جا مشاور عالی خالی شهردار معرفی می کند در ابتدای خیابان فارابی پشت یک دکه به بدترین وجه نصب شد و این اقدام با بی انصافی تمام از سوی بعضی از سایت های از خدا بی خبر به دوره ما نسبت داده شد؟  

11. آقای قاسملو شما طبق ماده 2 آیین نامه اجرایی - داخلی شورا (مصوب 11/01/1378 هیأت وزیران) در برابر کلام الله مجید ، به خداوند متعال سوگند یاد کرده اید که با تکیه بر شرف انسانی خویش در همه زمینه ها عدالت و انصاف را در نظر داشته باشید ، آیا این بود عدالت و انصاف شما که بیخود و بی جهت و بدون استناد  حتی به یک نیمچه تبصره قانونی یا مستفاد از یک پاره کاغذ مالی به ظاهر معتبر دیگران را آماج اغراض سیاسی خود قرار دهید؟  

13. آقای قاسملو آیا شما به عنوان کسی که در رشته حسابداری تحصیل کرده است حاضرید با اینجانبان که هیچ یک در رشته حسابداری تحصیل نکرده ایم در مقابل افکار عمومی به عنوان بهترین داوران و در حضور کارشناسان خبره حسابداری در  هرجایی و هر زمانی که شما مصلحت  می دانید در خصوص مسائل مالی شهرداری که حوزه تخصصی شماست به مناظره بپردازیم؟

با احترام

 اعضای سومین دوره شورای اسلامی شهر تکاب

1. حسین میکاییلی     2. سید جلال علوی    3. خالد عمرانی      4. ایوب افشاری نژاد        5. اکبر فیضی

رونوشت:

-       مدیرکل محترم دفتر امور شهری و شوراها جناب آقای مهندس داداش زاده جهت اطلاع و صدور اوامر مقتضی

-       فرماندار محترم شهرستان تکاب جناب آقای مهندس قهرمانی جهت استحضار

-       ریاست و اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تکاب جهت اطلاع و پیگیری لازم

-       شهردار محترم جهت اطلاع

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب