بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
جوابیه عضو کمسیون عمران شورای شهر به یک مطلب... نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - سه‌شنبه ٢ دی ۱۳٩۳

"آقایان تکاب شهر هرت نیست!"عنوان مطلبی بود که به تاریخ 24 آذرماه در این وبلاگ منتشر گردید و در آن به بررسی مشکلاتی که در پروژه های اخیر شهرداری تکاب به چشم می آمد پرداخته بودیم .انتشار این مطلب علاوه بر بازتاب قابل توجه آن در سطح جامعه ،واکنش کمسیون عمران شورای شهر را نیز در پی داشت که مهندس لطفی عضو محترم شورای شهر در این زمینه جوابیه ای را ارسال کرده اند که ضمن تشکر از ایشان تقدیم حضور همشهریان عزیز می گردد.

با نام و یاد خدا

من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم          تو خواه از سخنم پند گیر ، خواه ملال

برادر بزرگوار جناب آقای بهروز میرزایی با سلام؛

قبل از هر چیز بر خود وظیفه می دانم از جنابعالی به جهت این که مسائل مختلف شهری  به ویژه فعالیت های عمرانی و شهرسازی را مورد نقد قرار داده اید و با خطاب قرار دادن کمیسیون عمران فرصت مناسبی برای اینجانب مجید لطفی عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تکاب و رئیس کمیسیون عمران شورا فراهم ساخته اید  تا بتوانم نظرات خود را در مورد مسائل عمرانی شهر با شهروندان محترم و معزز در میان بگذارم تشکر نمایم. لذا در پاسخ به مطلب جنابعالی تحت عنوان « آقایان! تکاب شهر هرت نیست » معروض میدارم که :

1- علیرغم اینکه آقای محمد میکائیلی در زمان کسب آراء اعضای شورا جهت تصدی پست شهردار قول داده بودند در تمام کارهای عمرانی با اعضای شورا مشورت نمایند ، در عمل خلاف آن را ثابت کرده و همیشه مخالف نظرات شورا عمل می کند.

به عنوان مثال ، در مورد طراحی میدان ولایت شورا پیشنهاد کرد که هزینه طراحی به مبلغ پنج میلیون تومان به یک شرکت واجد شرایط داده شود تا نسبت به اجرای آن اقدام گردد اما ایشان در جلسه گفتند که ما چنین پول هایی نداریم؛ لکن بدون اطلاع به شورا ( به ویژه کمیسیون عمران) از یک شرکتی طرح اولیه را گرفته اند که به قول خودشان بیست وپنج  میلیون تومان بابت آن پرداخت کرده است . 

این طرح فاقد هرگونه جزئیات اجرایی بوده و در قسمتی از آن نوشته شده که باید نقشه جزئیات آماده شود و در این مورد نیز هیچگونه اطلاعی به شورا نداده بود تا اینکه بنده بعد از دو ماه نقشه طرح را از طرف جناب سروان نورانی رئیس محترم راهنمایی و رانندگی دریافت کردم و در زمان اجرا توضیحات فنی و لازم را در مورد نحوه اجرا ، زه کشی ، شیب بندی و بخصوص نحوه ورود ماشین ها به داخل شهر را به شخص شهردار دادم که متأسفانه هیچ گونه توجهی به توضیحات بنده نکردند و امروز می بینیم که خودسرانه عمل کردن های آقای میکائیلی(شهردار) محیط خطرناکی را برای شهروندان و غیر شهروندان رقم زده است . 

لازم به ذکر است که ارتفاع 2 متری جوی آب ورودی مسکن مهر از سطح میدان و عوامل فوق باعث می شود که این میدان مجدداً تخریب گردد و موجب اتلاف هزینه ها شود که بنده نیز از این بابت به استحضار عموم همشهریان محترم می رسانم که تمام سعی خود را برای درست اجرا کردن میدان به کار گرفتم اما با توجه به شرایط حاکم در شهرداری ، تلاش من ره به جایی نبرد . البته ، گذشت زمان حقانیت تذکرات و اصرارهای اینجانب را ثابت خواهد کرد ، همینطور حقانیت مخالفتی را  که در حضور بزرگان شهر  با  انتخاب آقای میکائیلی به عنوان شهردار تکاب اعلام کردم.

2- در مورد تعریض خیابان ها نیز لازم است به استحضار مردم شریف برسانم که بنده در جلسه بررسی این موضوع ، موافق تعریض خیابان امام بودم اما نه با روش آقای میکائیلی. لازم به ذکر است که آقای میکائیلی تا ظهر روز جلسه مخالف بودند که ناگهان در بعد از ظهر همان روز رأی ایشان برگشت و اقدامات اولیه تعریض را بدون در نظر گرفتن ضوابط فنی شروع کرد


تا از این طریق افکار عمومی را به سمت و سوی خود جلب نماید و شورا را در مقابل افکار عمومی قرار دهد اما غافل از اینکه دارد پروژه های خوش ظاهر و بد باطن را به مردم و شهر محروم تکاب تحمیل می کند . ضمناً اقدام ایشان به جهت قرار گرفتن تیر های برق کاملاً غیر اصولی و خلاف اصول شهرسازی است و بنده بارها در جلسات شورا با حضور آقای میکائیلی این تذکرات را مطرح ساختم که فقط گوش خودم شنید و بس.

 

3- آقای میکائیلی طرحهای ارائه شده از جانب شورا را بدون کار کارشناسی به صورت خام و بدون در نظر گرفتن ضوابط فنی و ارجاع طرح به کمیسیون عمران به صورت خود سرانه انجام می دهد و موجب حیف و میل بیت المال می گردد.

4-پروژه مجتمع تجاری- اداری شهرداری را که از پروژه های شورای سوم به شمار می آید، بدون تأییدیه مهندس محاسب و بدون نظارت ناظر اجرا   می کند. که یک نمونه از اشکالات فنی و مهندسی آن که در تصویر ذیل قابل مشاهده است این است که در آن طول کنسول 290سانتی متر می باشد . 

5- اینجانب در مورد طرح آبرسانی مکانیزه به فضای سبز بلوارهای سطح شهر نیز جزئیات لازم در خصوص اجرای طرح از جمله تعبیه منبع آب در سطح بالاتری از سطح بلوارها را به آقای میکائیلی و سایر اعضای محترم شورا دادم ، اما آقای میکائیلی بدون اینکه منبع آب را با توجه به ارتفاع بلوارها در سطح مرتفع تری تعبیه نماید در سطح پایین تری اجرا نموده است که امکان پمپاژ و‌ آب رسانی را با مشکل مواجه ساخته است و موجب اتلاف هزینه شده است.

6- اینجانب در خصوص موارد زیر نیز تذکرات لازم را مطرح ساخته ام که ترتیب اثری بدان داده نشده است و نتیجه آن جز تضییع اموال و اتلاف هزینه و زمان نیست:

  •     سنگ فرش پیاده روها غیر اصولی است و باید تخریب گردد.
  •      جدول کشی خیابان امام بطرف میدان قلم که طول آن به بیش از 500 متر می رسد به دلیل کوچک شدن عرض جوب ظرفیت هدایت آبهای سطحی به خصوص در ایام بارندگی را ندارد و در فصل یخبندان نیز موجب بالا آمدن سطح یخ به دلیل افزایش حجم به داخل خیابان ها خواهد شد که باید تخریب و اصلاح گردد.
  •     شیب بندی جوی آب خیابان پرستار دارای ایراد فنی است که باید تخریب و اصلاح گردد.
  •    شیب بندی جوی آب جنب مدرسه شهید بهشتی ( کوچه سابق هنرستان خوارزمی ) باید تخریب و اصلاح گردد.
  •     سطل های مکانیزه زباله به دلیل نبود ماشین مکانیزه توسط کارگران جهت تخلیه زباله واژگون می شود که باعث شکستن آنها می گردد  و باید جهت جلوگیری از اتلاف هزینه تا تهیه ماشین های مکانیزه جمع آوری گردد.
  •     مسأله کوچک سازی رودخانه از تقاطع خیابان انصار تا مسجد محمدیه باید با توجه به دبی آب از طریق افزایش ارتفاع دیواره انجام گیرد که این اصول رعایت نشده است و باید موارد ایراد دار اصلاح گردد. 

در خاتمه به محضر مردم شریف تکاب و همکاران خود در شورا اعلام می دارم که اینجانب به عنوان مسئول کمیسیون عمران نه یکبار بلکه ده ها بار ایرادات فنی کارهای صورت گرفته را به آقای میکائیلی  تذکر داده ام اما ظاهراً گوش ایشان بدهکار حرف فنی و قاعده مند نیست.  

فلذا امیدوارم کسی صدای مرا با جان و دل بشنود چرا که ما فرصت دیگری برای جبران از حیث خدمت رسانی به مردم فهیم وشایسته را شاید نداشته باشیم. 

اجرای کارهای نادرست و غیر فنی نه تنها مشکلی را حل نخواهد کرد ، بلکه به مشکلات نیز خواهد افزود.  

 

مجید لطفی

عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تکاب و مسؤل کمیسیون عمران  


  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب