بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
موج سواری بر روی خون شهدا..... نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ۱۸ بهمن ۱۳٩۳

مقام معظم رهبری:تا زمانی که در کشور قانون حاکم است و نهادهای قضایی و نظارتی امور را زیر نظر دارند هرگونه اردو کشی خیابانی ممنوع است و سیاست های جامعه ما نباید در کف خیابان ها تعیین شود.

بسم رب الشهدا و الصدیقین

پاسداشت مقام شامخ شهدا و گرامیداشت یاد و خاطره  کسانی که در راه استقلال و آزادی وطن خود از جان شیرین خویش مایه  گذشته اند ، در میان تمام ملل دنیا یک وظیفه ملی بشمار می رود به طوری که عظمت کار این افراد هر انسان آزاده ای را فارغ از هرگونه گرایش قومی و مذهبی و حزبی و ایدئولوژیک به کرنش در مقابل آن ها وا می دارد.

کشور مانیز از این قاعده مستثنی نبوده و احترام به خون شهیدان وتکریم خانواده معظم شهدا یک وظیفه شرعی و ملی قلمداد می گردد که فارغ از دسته بندی های مذکور، تمام کسانی را در بر می گیرد که از زمان های دور تا به امروز در راه اعتلای نام ایران جانفشانی کرده اند.  فلذا،  بر کسی پوشیده نیست که اهانت به این عزیزان و خانواده هایشان خط قرمز جامعه ایرانی محسوب می گردد و به هرشکلی و توسط هرشخصی صورت پذیرد محکوم است.

اتفاقات اخیر شهرستان تکاب

در هفته ای که گذشت در شهرستان  تکاب وقایعی رخ داد که جای بسی تامل و تفکر دارد ،اتفاقات تلخی که جزء جزء آن موجب جریحه دار شدن احساسات پاک مردم این شهرستان شهید پرور گشت. لذا وظیفه خود دانستم به عنوان عضوی از خانواده ای که دو شهید را در راه انقلاب تقدیم میهن اسلامی کرده است برداشت خود را از این وقایع فارغ ازهرگونه  گرایشات سیاسی و فکری ،بیطرفانه و صادقانه با مردم عزیز شهرستان تکاب درمیان بگذارم.

سخنان فرماندار تکاب

سر آغاز تمام اتفاقات اخیر تکاب به سخنان فرماندار این شهرستان "در جلسه ستاد هماهنگی گرامیداشت دهه مبارک فجر سال 93 " برمی گردد.جلسه ای که به منظور برنامه ریزی جهت تکریم خانواده شهدا تشکیل شده بود اما به بهانه ای برای تخریب احساسات آن ها مبدل گشت .سخنان فرماندار تکاب اگر واقعا آنطور که آقای یحیی حمدی روایت می کنند باشد ، (هرچند به دلیل سوابق و گرایشات سیاسی و نحله فکری آقای یحیی حمدی وهمچنین اختلافات جناحی ایشان با فرماندار تکاب، نمی تواند زیاد مورد اعتماد و وثوق برای شنونده باشد) از نظر ما عبور از خط قرمز جامعه اسلامی و ایرانی می باشد و گوینده آن اعم از وکیل و وزیر و فرماندار و رئیس جمهور،هرکس که باشد باید از مردم عذرخواهی بکند.

این درحالیست که فرماندار تکاب نیز با صدور بیانه ای ضمن رد تمام موارد اعلام شده، وفاداری خود را به عنوان برادر شهید و رزمنده سال های دفاع مقدس به خون و آرمان های شهدا اعلام کرده و در پایان نیز به دلیل جریحه دار شدن احساسات خانواده معظم شهدا ( در نتیجه صحنه گردانی سایت های مختلف ) از آن ها عذرخواهی کرد.

استفاده ابزاری از خون شهیدان در جهت مقاصد کثیف سیاسی

بلافاصله بعد از اتمام جلسه فرمانداری سانس اول نمایش جریان مخالفان فرماندار به کارگردانی یکی از سایت های به اصطلاح اصولگرای شهرستان تکاب با درج مطلبی در نکوهش فرماندار تکاب به روی صحنه رفت .ساعاتی بعد سانس دوم این سناریوی حرفه ای با ارسال پیامک به ایثارگران و خانواده شهداو دعوت از آنها به مسجد جامع با موفقیت انجام گرفت و بنا به اخبار رسیده پس از پایان جلسه در مسجد جامع عده ای کاسه داغتر از آش بدون اندکی تفکر و تعقل و بدون در نظر گرفتن جایگاه قانون و نهاد های نظارتی در کشور ، فرماندار را محاکمه غیابی کرده و حکم اخراج شبانه وی را از شهر صادر کرده اند وعده ای از افراد همیشه در صحنه که هیچ سنخیتی با شهدا و ایثارگران نداشته و ندارند و صرفا بهره برداران حرفه ای از جریانات اجتماعی هستند مامور اجرای این حکم می شوند  که با وساطت آگاهانه برخی از خانواده های شهدا این غائله خاتمه یافته و مردم به خانه های خود بر می گردند.


سانس سوم این نمایش از صبح فردای آن روز در سایت یاد شده به روی صحنه می رود وطی آن با ارسال این خبر به سایت های  محلی که عمدتاً از طیف اصولگرایان می باشند بهره برداری از خون شهیدان در راستای مقاصد سیاسی این طیف وارد فاز جدید می گردد.

سانس چهارم این نمایش که مضحکترین سانس آن به شمار می رود بیانه های مختلفی است که از اقصی نقاط کشور به سوی این  سایت روانه می شود !!! به نحوی که تمام مقامات مذهبی و امنیتی و روزنامه نگاران و دانشجویان کشور بدون بررسی صحت و سقم ادعای این سایت همه و همه خواستار برکناری فرماندار تکاب از سمت خود می شوند و جالب اینجاست که در درج این بیانه ها آش به قدری شور می شود که مردم برای اینکه نشان دهند که مسائل را می فهمند و سره را از ناسره تشخیص می دهند اقدام به پخش لطیفه هایی در باب موضع این سایت در برکناری فرماندار تکاب در فضای مجازی می کنند.

ورود شتابزده خواص در این ماجرا

خون شهیدان خط قرمزی است که همه مردم به آن واقف هستند و با توجه به اوضاع نا امن منطقه خاورمیانه ،مردم این روزها امنیت و ثبات کشو را بیش از پیش مدیون خون پاک انسان هایی می دانند که با گذشتن از جان و مال و ناموس خود امنیت و عزت را برای کشور به ارمغان آوردند. لذا سکوت در برابر توهین به این عزیزان بزرگترین ناسپاسی به فداکاری آن هاست.همصدایی برخی از مقامات مذهبی و امنیتی در این جریان نیز قابل تامل است ، اعلام مواضع این افراد که می توانست آرامش بخش دلهای مردم شهر باشد به دستاویزی جهت دامن زدن به غوغاسالاری و تشویش اذهان عمومی توسط مخالفان فرماندار شد .درحالی که در این مواقع انتظار بصیرت بیشتری از خواص می رود.

اردو کشی خیابانی ممنوع

مقام معظم رهبری بعد از وقایع سال 88 بارها و بارها تاکید فرمودند :"تا زمانی که در کشور قانون حاکم است و نهادهای قضایی و نظارتی امور را زیر نظر دارند هرگونه اردو کشی خیابانی ممنوع است و سیاست های جامعه ما نباید در کف خیابان ها تعیین شود" این پیام واضح و روشن مقام معظم رهبری خط و مشی مردم تکاب و تمام خانواده های شهدا می باشد و مردم بصیر تکاب اجازه نخواهند داد تا عده ای در پوشش اصولگرایی درحالی که به هیچ اصولی پایبند نیستند، با ترویج فرهنگ هوچیگری و چاله میدانی به اسم دفاع از خانواده شهدا، از خون شهیدان در راستای مقاصد سیاسی خود استفاده ابزاری بکنند.

درخواست از بنیاد شهید

در پایان به عنوان عضوی کوچک از خانواده شهدا از بنیاد شهید و امور ایثار گران شهرستان تکاب تقاضا می کنم تا با استفاده از ظرفیت های قانونی کشور،به عنوان متولی صیانت از ارزش هایی که شهدا بخاطر آن از جان خود گذشتند و همچنین حفظ جایگاه این شهیدان ،اقدامات لازم جهت  برخورد قانونی با  توهین کنندگان به شهدا و همچنین سودجویانی که با تشویش اذهان عمومی سعی در بهره برداری و مصادره به مطلوب احساسات پاک خانواده های معزز شهیدان را داشتند انجام داده و گزارش کامل آن را به سمع و نظر مردم شریف و شهید پرور تکاب برساند.

سخن آخر

بیاییم با احترام به شعور مردم واعتقاد به این که مردم فهیم تر و با هوش تر از آنند  که ما می پنداریم،  از نیل به اهداف سیاسی خود از رهگذر نادیده انگاشتن  شعور مردم  اجتناب ورزیم. والسلام علیکم و رحمة الله. 

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب