بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
بازی تمام شد؛ صفر-صفر به نفع استاندار آذربایجان غربی! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٢٧ بهمن ۱۳٩۳

هدفی که این جماعت در پی آن بودند نه برکناری یا استعفای فرماندار در نخستین ساعات یا روزهای بعد از جنجال، که کش یافتن موضوع و تحلیل رفتن ذره ذره نای مقاومت تیم دولت بود.

آینانیوز: نامه مستند و امضا شده جمعی از خانواده های شهداء، ایثارگران و جانبازان هم با عکس و اصل امضاها از سوی سایت جوان پرس منتشر شد تا بعد از دوهفته موج رسانه ای که علیه مهدی قهرمانی، فرماندار شهرستان تکاب در خصوص آنچه اظهاراتش در خصوص خانواده شهدا و عباراتی که در آن به کار رفته بود، خوانده می شد به ساحل ثبات نزدیکتر شود.

 

به گزارش آینانیوز، رسانه های طرفدار دولت نهم که در شوک و یاس از سرخوردگی یکی از مدیران دولتی بابت مطالبی که همه جا اصل گفته تکذیب شده و تعبیر به تفسیر به رای می گردید، باعث شده بود تا فضای انتقاد علیه فرماندار تکاب در ظاهر، و دولت روحانی در باطن، ترجیع بند طیف منتقد رسانه ای باشد و در این میان جریان به شدت اکتیو و پرجنب و جوش منتقد آنچنان پله های ترقی جهشی طی کرد که همه چیز در موجی که در پس این قضیه ایجاد شده بود مکتوم ماند.

هرچند اقتضای طفولیت رسانه های طرفدار دولت، همچون موجودیتی بنام «اعتدال» در همان وهله اول، مانع از آن شد تا مقابل این اگریندیسمان رسانه ای سربالا بگیرند اما به نظر می رسید همه حقیقت آن چیزی نبود که به سبب جنجال های ظاهری نمایانده می شد و شاید نمایش همان بخش کوچکی از «حقیقت» که به زعم نگارنده و بر اساس داده های موجود، «لحن» ناطق بود با تاخیر بیش از معمول این فرد در ابراز نظر و باختن قافیه رقابت، کار را به جایی رساند که شخص «مهدی قهرمانی» درمقام «رسانه» ظاهر شود و دست به کارهایی بزند تا تاخیر چند روزه و شاید چندساعته اش در تبیین اصل داستان با مشقت و اصطکاک فراوان جبران شود.


در این میان علیرغم کم اثری طیف رسانه ای دولت و ناتوانی از واکنش سریع و منطقی، مقامات دولتی به خوبی از عهده مدیریت « بحران» برآمدند. آقای سعادت و معاون سیاسی اش همچنانکه از یک کهنه سوار سیاسی انتظار است پشت سر مدیر منصوبی خود ایستادند اما این کار، بدون حاشیه و ظاهرسازی انجام گرفت.
استانداری چون مرجع اول و آخر تصمیم گیری در خصوص نصب یا عزل مدیران استانی است نمی توانست با سخنرانی یا طومار گروه های اجتماعی، طومار فرماندارش را بپیچد. چه، این عقب نشینیِ ناگزیر می توانست در فاصله کوتاه تا انتخابات مجلس دهم و کمی بعدتر ریاست جمهوری دوازدهم پوئنی منفی در یکی از حساس ترین استان های سیاسی کشور محسوب شود.  
به نظر می رسد اداره کننده گان کانون موج علیه فرماندار تکاب هم تا اینجای کار اقناع شده اند.
هدفی که این جماعت در پی آن بودند نه برکناری یا استعفای فرماندار در نخستین ساعات یا روزهای بعد از جنجال، که کش یافتن موضوع و تحلیل رفتن ذره ذره نای مقاومت تیم دولت بود تا آخرین فشنگ موجود در خشاب. یک تاکتیک نظامی نهفته در دل یک پوشش رسانه ای که تحلیلی جامع از شرایط حال حاضر از توان و میزان اثر دولت و مخالفانش بروز داد و شد یک واحد درس «سیاسی» عملی برای هردو طرف.
طرفه آنکه نتیجه گرایان شاید کفه ترازوی استانداری و دولت را سنگین تر بدانند؛ چراکه آنچه عاید شد تثبیت مهدی قهرمانی بود به عنوان فرماندار شهرستان تکاب در پست سازمانی خودش و یافتن گروههای سمپات حتی در میان قشری  که صحبت از توهین او بدانها در میان بود و این نتیجه می توانست حتی خروجی های غیرقابل باورتری نیز چون ارتقاء پست سازمانی او تا حد مثلا «مدیرکل دفتر سیاسی استانداری» یا «مشاور در امور ایثارگران» و یا «مشاور سیاسی و انتخابات » نیز به دست بدهد.
 
به طور حتم اگر این سکوتی که هم اینک برفضای رسانه ای حاکم است آتشی زیرخاکستر باشد و منتقدین «حال» ادامه بازی داشته باشند شاید آقای سعادت یکی از آن آس های معروفش را هم بخواهد همین روزها رو کند!
  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب