بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
آخرین اخبار انتخاباتی استان از زبان رئیس ستاد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٢۳ خرداد ۱۳٩٤

تمام تحرکات انتخاباتی در حال رصد است / فقط یک مدیر دولتی استعفا داده / رعایت اصل بی طرفی و صیانت از حق مردم توسط مجریان انتخابات / فضای لازم برای ورود احزاب در استان فراهم شده است.

جوان پرس : اولین نشست خبری علیرضا رادفر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی و رئیس ستاد انتخابات دیروز برگزار شد و در این جلسه رادفر ضمن تشریح برخی از بندهای قانون انتخابات ، زمان ثبت نام و تبلیغات و روز رای رای گیری به برخی از سوالات خبرنگاران ونمایندگان رسانه های گروهی پاسخ گفت ؛ علیرضا رادفر در این نشست گفت: امسال در ۷ اسفند ماه، دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد لذا در همین راستا وزارت کشور بعنوان مجری انتخابات، تمهیدات لازم را برای برگزاری بهینه و مطلوب این انتخابات پیش بینی کرده است.


 رادفر اضافه کرد: در آذربایجان غربی نیز با حکم استاندار محترم ، معاون سیاسی استاندار بعنوان رئیس ستاد انتخابات استان منصوب شده و سایر اعضای این ستاد در استان نیز مشخص و احکام آنها در حال صدور است.


او در ادامه به اصول ۶۲ و ۶۳ قانون اساسی که در خصوص ساز و کارهای قانونی برگزاری انتخابات در کشور است، اشاره کرد و افزود: گردش نخبگان بواسطه انتخابات در کشور صورت می گیرد و مردم با استفاده از ابزار قانونی انتخابات، برای سرنوشت کشور تصمیم می‌گیرند.

رئیس ستاد انتخابات استان در بخش دیگری از سخنان خود، بر رعایت اصل بی طرفی دستگاههای حاکمیتی و مجریان انتخابات تاکید کرد و گفت: دولت تدبیر و امید و ما بعنوان مجریان انتخابات در استان، قانونمداری و اجرای مهر قانون و همچنین صیانت از آرای مردم را سرلوحه کار خود در برگزاری انتخابات قرار داده و بدنبال این هستیم که این انتخابات، با مشارکت پرشور و حداکثری مردم برگزار شود.

رادفر ادامه داد: رای مردم به تعبیر حضرت امام (ره) میزان و به تعبیر رهبر معظم انقلاب حق الناس است که ما نیز بعنوان مجریان انتخابات، بر اساس این راهبردها حرکت و اقدام کرده و تمام توان و تلاش خود را برای برگزاری انتخاباتی پرشور و مبتنی بر قانون بکار خواهیم گرفت.

وی به قانون تبلیغات انتخابات نیز اشاره کرد و گفت: تحرکات انتخاباتی کاندیداهای احتمالی در استان را رصد می‌کنیم و اگر مصادیق تبلیغات غیرقانونی و خارج از زمان پیش بینی شده در استان مشاهده شود، برخورد و تذکرات لازم را خواهیم داد.

رئیس ستاد انتخابات استان در ادامه این نشست به سوالات مختلف خبرنگاران در خصوص انتخابات و حواشی پیش رو پاسخ داد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همچنین در پاسخ به اینکه چه راهکاری برای کنترل و رصد فعالیت‌های انتخاباتی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اتخاذ شده است، گفت: مساله شبکه های مجازی و اجتماعی در قانون انتخابات پیش بینی نشده و ما این مساله را در جلسه هفته آینده در وزارت کشور مطرح و برای آن چاره اندیشی خواهیم کرد.

رادفر در پاسخ به سوال دیگری در مورد رصد انتخاباتی و تبلیغات زودهنگام برخی کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی گفت : تمام تحرکات انتخاباتی در حال رصد است و همه اتفاقات را تجزیه و تحلیل می کنیم ولی مستحضرید که تبلیغات تعریف خاص خود را دارد و کسانی که امروز در حال ارزیابی خود هستند و نام بسیاری از افراد برده می شود شاید اصلا در انتخابات ورود نکنند و در صورتی که خلاف قانون انتخابات عمل گردد تذکرات و برخوردهای قانونی اعمال می گردد و ما زیاد فضا را نمی خواهیم بسته بکنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با رد برخی گفته ها در خصوص حضور برخی افراد از جانب وی در محافل انتخاباتی اظهار داشت: چنین کاری در ماههای گذشته صورت نگرفته و در ماههای آینده نیز انجام نمی شود چرا که ما اعتقاد به بی طرفی مسئولان اجرایی انتخاباتی داریم و بر این امر اصرار می کنیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا فعالیت های انتخاباتی برخی مسئولان دولتی در استان صحت دارد گفت: مسئولان دولتی اگر چه ممکن است دارای علایق و سلایق شخصی سیاسی باشند اما با آغاز جریان انتخابات، کاملا بی طرف خواهند بود.

رادفر افزود: هیچکدام از مسئولین، حق استفاده از امکانات دولتی و عنوان و مقام خود را بر له یا علیه هیچکدام از کاندیداها را ندارند و کارمندان دولت نیز اگر علاقه به فعالیت انتخاباتی و تبلیغاتی برای کاندیدای مورد علاقه خود را دارند باید خارج از وقت اداری و بدون استفاده از امکانات دولتی باشد چرا که ما به شدت معتقد به اصل بی طرفی و صیانت از آرای مردم در انتخابات هستیم.

وی با اشاره به توبیخ یکی از مدیران شهرستانی به دلیل حضور در یک جمع انتخاباتی محدود، اضافه کرد: در صورت تکرار مورد این فرد و یا انجام اقدامی مشابه از سوی دیگر مدیران، برخورد قانونی صورت می گیرد و ممکن است به عزل مسوول منجر شود.

رئیس ستاد انتخابات در آذربایجان غربی همچنین در پاسخ به اینکه چه راهکاری برای کنترل و رصد فعالیت‌های انتخاباتی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اتخاذ شده است گفت: مسئله شبکه های مجازی و اجتماعی در قانون انتخابات پیش بینی نشده و ما این مسئله را در جلسه هفته آینده در وزارت کشور مطرح و برای آن چاره اندیشی خواهیم کرد.

رادفر در خصوص اقدامات و برنامه های ستاد انتخابات استان برای پرشور کردن فضای انتخابات نیز گفت: اجرای با شکوه انتخابات وظیفه اصلی ماست که در این راستا رعایت اصل بی طرفی توسط دستگاه های مجری و مجریان انتخابات کمک شایانی خواهد کرد به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و اگر مردم مطمئن شوند که به این وظیفه عمل کرده ایم با شوق و شور فراوانی در این انتخابات حضور خواهند یافت.

وی ادامه داد: فضای لازم برای ورود احزاب و تشکل های قانونی در استان آماده شده و همه این احزاب و تشکل های قانونی مجوز ورود و تبلیغات در انتخابات را در زمان پیش بینی شده خواهند داشت.

رئیس ستاد انتخابات درآذربایجان غربی در پاسخ به سوال زمان استعفای مدیران و ثبت نام در این انتخابات با اشاره به ماده ۲۹ قانون انتخابات گفت: بر اساس بندهای الف و ب ماده ۲۹ قانون انتخابات هرکس که بخواهد در انتخابات شرکت بکند باید شش ماه مانده به زمان انتخابات استعفا بدهد و این شامل مقامات دولتی و حاکمیتی می شود.

وی افزود: مقامات شامل بند الف مقاماتی هستند که در هر کجای ایران اسلامی قصد کاندیداتوری دارند باید استعفا بدهند و مقامات بند ب این قانون آن دسته از مقاماتی هستند که اگر حوزه مسئولیت اداری آنان حوزه انتخاباتی هست که می خواهند در آن نامزد شوند باید استعفا بدهند.

رادفر با اشاره به زمان انتخابات گفت: هفت اسفند ماه ۹۴ زمان برگزاری انتخابات است که کسانی که می خواهند در این انتخابات نامزد شوند باید تا ۲۸ خرداد ماه سالجاری استعفا داده و ستاد انتخابات استان تا سه تیرماه مهلت رسیدگی به استعفای آنان را دارد.

وی افزود: تا به این امروز در استان اذربایجان غربی تنها یک نفر از مدیران دولتی استعفا داده است که در حال بررسی می باشد.

علیرضا رادفر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا فعالیتهای انتخاباتی برخی مسئولان دولتی در استان صحت داردگفت: مسئولان دولتی اگر چه ممکن است دارای علایق و سلایق شخصی سیاسی باشند اما با آغاز جریان انتخابات، کاملا بی طرف خواهند بود لذا هیچکدام از مسئولین، حق استفاده از امکانات دولتی و عنوان و مقام خود را بر له یا علیه هیچکدام از کاندیداها را ندارند، و کارمندان دولت نیز اگر علاقه به فعالیت انتخاباتی و تبلیغاتی برای کاندیدای مورد علاقه خود را دارند باید خارج از وقت اداری و بدون استفاده از امکانات دولتی باشد؛ چرا که ما به شدت معتقد به اصل بی طرفی و صیانت از آرای مردم در انتخابات هستیم.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب