بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ۱٦ امرداد ۱۳٩٤

شما یک روز, خواه دیر، خواه زود از این شهر خواهید رفت وخاطره تلخ شما برجای خواهد ماند شما در شهری که متعلق به شمانیست در شهری که شما بقول خودتان منافعی ندارید  شوکران  تفرقه در جام مردم می ریزیدو هماورد می طلبید.

ابوطالب احمدیان:

بنام خداوند جان آفرین                  حکیم سخن در زبان آفرین

محضر مبارک امام جمعه محترم تکاب جناب حجت الاسلام محمدی

سلام علیکم ورحمة الله

جناب حاج آقا محمدی بدون مقدمه خدمتتان عرض کنم  همانطور که مستحضرید چند ماهی است که تکاب به واسطه سوء برداشت یکی از فرزندان محترم شهدا از سخنان فرماندار ونشر وارونه آن ملتهب است وبعضا با حرکتهای غیر قانونی عده ای که سعی در شکستن آرامش شهر هستند ومی خواهند قهرمان داستان شوند ؛از طرفی حضرتعالی بجای  ایجاد فضایی دوستانه برای حل وفصل مناقشه، متاسفانه با تحریک این عزیزان آب به آسیاب دشمن می برید در حالیکه ماموریت شما چیزی غیر از این است، شما فکر می کنید با تغییر فرماندار به هدفتان می رسید؟

شهدا ی گرانقدر ما دارای دو شخصیت مجزا هستند یک شخصیت حقیقی  ودیگری شخصیت حقوقی، شخصیت حقوقی شهدا در اصل به کل ملت ایران تعلق دارندوکسی حق ندارد خدای ناکرده به ولی نعمت خود یعنی شهدا ومقام شامخ آنان کوچکترین تعدی کند شهدا خورشید تابان آسمان ایرانند که هرگز غروب نمی کنندو حتی با تغییر حکومتها هم غروب شدنی نیستند اما آنچه موجب حیرت است عده ای قلیل می خواهند فرماندار را به گناهی که  هنوز مورد قضاوت قرار نگرفته متهم کنند که خدای ناکرده ایشان به شهدا وخانواده های آنان بی احترامی نموده است  در حالیکه در برابر قانون همه باهم برابرند واگر ایشان گناهی مرتکب شده بودند بدون کمترین اغماضی  متنَبه می شدندو حاشیه امنی برای کسی متصور نیست همانطور که مهدی هاشمی قرزند آیت اله هاشمی تحمل کیفر می نماید و ما نباید خودرا فراتر از قانون بدانیم  وبا تحریک احساسات پاک این عزیزان سوژه برای بدخواهان نظام درست کنیم و خدای ناکرده توهین به ارزشهای نظام را باب کنیم ولی متاسفانه آنچه مورد وهن وتعدی است قانون است همان قانونی که می گوییم وباور داریم میراث وخونبهای شهیدان مظلوم است شهیدانی که در اوج عزت وسر بلندی اند، آیا غیر از این است که شهدا برای تثبیت امنیت وقانون جان شیرین خود را فدا کردند ؟

آقای امام جمعه؛ شما برای وصل کردن آمدید!! نه برای فصل کردن! شما بهتر از هرکسی می دانید که جامعه ما بالاخص تکاب بیشتر از هرزمانی به آرامش و وحدت نیاز دارد وشما عملا به دنبال کار سیاسی هستید ومی خواهید با تغییر فرماندار قدرت خودرا به نمایش بگذارید واین برای همه مسئولین ومردم آشکار ومبرهن است واین به ضرر مردم تکاب است که فدای جنگ قدرت کسانی شوند که ربطی به مردم تکاب ندارند, شما یک روز, خواه دیر، خواه زود از این شهر خواهید رفت وخاطره تلخ شما برجای خواهد ماند شما در شهری که متعلق به شمانیست در شهری که شما بقول خودتان منافعی ندارید  شوکران  تفرقه در جام مردم می ریزیدو هماورد می طلبید، شمایی که باید مرهم ومحرم باشید، شمایی که بایدمنادی وحدت باشیدبه زیر ساخت های عمرانی واقتصادی وفرهنگی شهر صدمه می زنید.

علاوه بر اینها شما با فرماندار قبلی که از جنس خودتان بود هم مشکل داشتید، تحریکات شما سبب شد که روز قدس که یک روز ملی بود مصادره شود، شما بجای حمایت از قانون از یک جریان احساسی وسیاسی حمایت می کنید.


 سوگند بخدا نه چشمداشت ودلِ خوشی از فرماندار واعوان وانصارش دارم ونه ترسی از شما ودوستان وهمفکرانتان ، ولی بخاطر مصالح مردم شهرم و وطنم  دست به قلم بردم شاید تلنگری باشد برای شما  ودیگرانی که موجبات تشویش اذهان مردم ومنطقه می شوند، باز سوگند بخدا ، هیچگاه تملق گو  و مدیحه سرا نبوده ام وهمشهریانم  مرا بهتر می شناسندو از گفتن حرف حق از کسی ابایی نداشته وندارم

 وقتی در خطبه های نماز جمعه اظهار می کنید : عبادالله «اوصیکُم بِتَقْوَی اللّه‏ وَ نَظمِ اَمْرِکُم؛ ترس از خدا ونظم در امور را نشان دهید ، نظم در امور همان پیروی از قانون وشرع هست که مورد بی توجهی قرار می گیرد، در احادیث از ائمه اطهار(ع) در مورد حرمت مومن سفارشات موکد شده است ، در حدیثی منسوب به امام صادق (ع): هزار دلیل بتراشید تا مومنی را تبرئه کنیدویا حرمت مومن از حرمت کعبه بالاتر است ، وانگهی ما هزار دلیل بی سند می تراشیم تا آبروی مومن ومسلمان وانسانی را ببریم بدا به حال ما

قرآن کریم مومنان را ازهرگونه قضاوت درباره دیگران بدون علم و آگاهی ممنوع کرده است، چنان که فرمود:« ولاتقفُ ما لیس لک به علمُ انّ السّمع و البَصرَ والفؤاد کلّ اولئک کان عنهُ مسئولاً»[1] چیزی را که به آن علم و آگاهی نداری دنبال مکن زیرا گوش و چشم و دل ، همه در پیشگاه خدای متعال مورد سوال خواهد گرفت.

بعضی چیزها بسیار گران به دست می آیند، ولی بسیار ارزان از دست می روند. شاید نتوان باور کرد که پس از ایمان، چیزی گران تر از آبروی مسلمان وجود ندارد. آبروی یک فرد محصول یک عمر زندگی ، تلاش و سختی است که ممکن است در یک لحظه از دست برود، بنابراین گناهی نیز بالاتر و بزرگ تر از ریختن آبروی مسلمان وجود ندارد.

اسلام عزیز آبروی مسلمان را بسیار ارزشمند و والا می داند وریختن آن را بسیار خطرناک و گناهی بسیار بزرگ بر شمرده است. گناهی که به آبروریزی منجر شود، مانند: غیبت، تهمت، شایعه پراکنی و... از گناهان کبیره ای است که به آسانی آمرزیده نمی شود. متأسفانه درجامعه ما چیزی که نزد بعضی ها ارزش ندارد، همین آبروی مسلمان است که آن را خیلی راحت، مورد تاخت و تاز قرار می دهند وخود ودیگران را گرفتار عذاب الهی می کنند.

امام صادق علیه السلام فرمودند:« المؤمنُ اعظمُ حرمه من الکعبه» [2]حرمت مومن از حرمت کعبه بالاتر است.یا حق

                                                       الاحقر -ابوطالب احمدیان

[1] . سوره اسراء ، آیه 36.

[2] . خصال، ص27.

منبع :تکاب اخگر

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب