بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
نمی‌توان با هدف بی‌خبر ماندن مردم، به سانسور روی آورد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٢٠ شهریور ۱۳٩٥

بعضی‌ها به بهانه دفاع از اسلام و نظام، قانون اساسی را دور می‌زنند و حقوق شهروندی مردم را ندیده می‌گیرند/متأسفانه در جامعه کسانی هستند که اگر  حرفهای هر منتقدی ولو دلسوز مخالف جریانات فکری و سیاسی آنان باشد، برخوردهای سلبی می‌کنند.

به گزارش عصرایران به نقل از ایلنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در ادامه سفر به مشهد مقدس، صبح امروز در دیدار اعضای تشکّل‌های دانشجویی استان خراسان رضوی، با تسلیت سالگرد شهادت امام محمدباقر(ع) و سالگرد فاجعه ۱۷ شهریور، به تشریح آن حادثه مهم در تاریخ انقلاب، اهداف رژیم پهلوی برای ایجاد آن اتفاق و دستاوردهای خون شهدای ۱۷ شهریور در ادامه مبارزه و پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: عمق جنایات رژیم پهلوی به گونه ای بود که نمی‌توانستیم ابعاد کارها و اقداماتی را که علیه مردم انجام داده بودند، در جامعه بگوییم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در ادامه سخنان خویش به مقطع تاریخی حضور امام رضا(ع) در خراسان اشاره کرد و گفت: قدر خراسان را بدانید و کاری کنید که مردم، اسلام جامع را در خراسان ببینند و از افکار تک بعدی بپرهیزید که اسلام دینی جامع، کامل و به تمام معنا، خاتم ادیان است.

وی به افکار عمومی فرهیختگان کشور اشاره کرد و با تحسین وجود ۵ میلیون دانشجو، ۱۰ میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی و وجود انبوهی از حوزویان فرهیخته در کشور، گفت: این سرمایه غنی همزمان با باز شدن دریچه‌های اطلاع‌رسانی جهان، فرصتی تاریخی برای ایران اسلامی فراهم کرده تا تفکرات مکتب اهل بیت(ع) را در سراسر گیتی پخش نماید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان این جمله که «مردم آگاه فریب نمی‌خورند»، به زمینه‌ها و ظرفیت‌های رشد آگاهی در کشور اشاره کرد و گفت:.....


در زمانی که هر خبری در کوتاه‌ترین زمان ممکن بر شهپر ابزار اطلاع رسانی به سراسر جهان می‌رسد، نمی‌توان با هدف بی‌خبر ماندن مردم، به سانسور روی آورد و یا خرده شیشه در نان مردم ریخت. چرا که مردم و به ویژه جوانان، از همه چیز خبر دارند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، دستور رهبری برای شکل‌گیری کرسی‌های آزاداندیشی را اقدامی در راستای تقویت اطلاع رسانی و آگاهی و همچنین احترام به افکار عمومی، به ویژه تفکرات قشر فرهیخته حوزه و دانشگاه دانست و با ابراز تأسف از سطحی نگری بعضی ها نسبت به  منویات مقام معظم رهبری، به عمق این جمله اشاره کرد و گفت: سخنان رهبری براساس عقاید اسلامی و شیعی، محور حرکتهای جامعه است، اما می بینیم که مدعیان ولایتمداری در این مسأله مهم، به برگزاری چند همایش و پخش چند پوستر بسنده کردند. در حالی که آن دستور می‌توانست محوری برای آغاز یک حرکت گسترده در جهت تقویت پایه‌های دینی باشد.
وی با اشاره به سعه صدر رهبری، برای شنیدن حرفهای منتقدان گفت: متأسفانه در جامعه کسانی هستند که اگر  حرفهای هر منتقدی ولو دلسوز مخالف جریانات فکری و سیاسی آنان باشد، برخوردهای سلبی می‌کنند که این کار اصلاً با روح انقلاب سازگار نیست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اعلام عدم التزام به اسلام و انقلاب اسلامی، آن هم برای ۵۰۰ عالم و فاضل حوزه‌های علمیه را زیبنده نظام جمهوری اسلامی ندانست و گفت: هر یک از این آقایان که رد صلاحیت شدند، در حوزه های علمیه شاگردان زیاد و در اقصی نقاط جامعه منبر دارند و حتی بعضاً ائمه جمعه و جماعات هستند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به نتایج انتخابات ۷ اسفند ۹۴ که طی  آن همه بزرگان یک جناح از طرف مردم یکجا حذف شدند و همه افراد لیست دوم و سوم جناحی دیگر یکجا انتخاب شدند، گفت: وجهه تمایز این دو لیست، شعار اعتدالی بود و رأی لیست منتسبین به گروه اعتدال، نشان از توجه مردم جامعه به این اصل اسلامی و شیعی است که باید به عنوان پیام انتخابات، مورد توجه  مسئولان قرار گیرد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با یادآوری سیر تدریجی تدوین و تصویب قانون اساسی و با تأکید بر ضرورت رعایت فصول و بند بند آن، به فصل حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: متأسفانه بعضی‌ها به بهانه دفاع از اسلام و نظام، قانون اساسی را دور می‌زنند و حقوق شهروندی مردم را ندیده می‌گیرند.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، اعتدال را محور و اصل اعتقادات و مبانی اسلام دانست و با قرائت چندین آیه،  قرآن را بهترین سند  برای دستور خداوند در جهت پرهیز از افراط و تفریط دانست و گفت: حتی در سیره نبوی هم داریم که ایشان حتی نسبت به کسانی که در انفاق اموال خویش نیز افراط می‌کنند، انتقاد می‌کردند.
  نظرات ()
مطالب اخير بار رکود بر دوش نمایندگان مجلس دهم نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران استخدام می نماید برخورد سلبی درجمع آوری عرضه قلیان‌ها کارساز نیست استیضاح هیچ وزیری در فراکسیون امید منتفی نیست جوابیه معاون فرماندار تکاب به یک مطلب نمی‌توان با هدف بی‌خبر ماندن مردم، به سانسور روی آورد فرماندار با عباسی چه می کند...؟ سلامی دوباره.... واکنش دکتر هاشمی به شایعات الحاق دانشگاه آزاد تکاب به میاندوآب، تضعیف جایگاه تکاب و تشدید وابستگی
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب