بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
حق ایران در هزار توی برادری سیاسی فراموش نشود نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٢٧ تیر ۱۳٩٠

27 تیرماه در تاریخ معاصر کشور ما یک روز فراموش نشدنی به شمار می رود،روزی که ملت پای گیرنده های رادیو و تلوزیون انتظار خبری را می کشیدند که کشور را وارد مرحله ای جدید از حیات سیاسی داخلی و بین الملی کرد.

خبر اعلام شد: امام بنا به مصلحت کشور،اسلام و مردم قطعنامه 598 شورای امنیت  سازمان ملل را مبنی بر آتش بس با عراق را پذیرفتند. آن شب همه حال عجیبی داشتند، خیلی ها اشک حسرت ریختند،خیلی ها اشک شوق،اما آن شب امام پیرتر از هر زمان دیگر شد و علی رغم میل خودشان ،به خاطر آینده ایران اسلام  جام  زهر را سر کشیدند تا ایران سر افراز بماند.

 

 

 

 

 

 

 

پس از این جریان سازمان ملل کشور عراق را به عنوان آغاز کننده جنگ معرفی کرد.از آن تاریخ تا به امروز که در دوران شیرین برادری با کشور عراق بسر میبریم ،همیشه یک مسئله ذهن مردم را بخود مشغول کرده است و آن دریافت غرامت جنگ از دولت عراق است.

جنگی که جان هزاران شهروند ایرانی را گرفت،هزاران تن را آواره و بی خانمان ومجروح و زمین گیر کرد،جنگی که تقریبا تمام زیر ساخت های مهم نفتی ما را نابود کرد و شهرهای زیبای جنوب و غرب را با خاک یکسان کرد و هزینه گزافی به دوش ملت ایران گذاشت .

متاسفانه از زمان پذیرش قطعنامه تا به امروز شاهد تلاش جدی دولتمردان برای گرفتن این حق مسلم ایران از همسایه متجاوز نبوده ایم فقط هر از چند گاهی در حد حرف در برخی از رسانه ها شاهد وعده های برخی مسئولان در این زمینه هستیم. تا زمانی که صدام بر سر قدرت بود به خاطر اعمال نفوذ آمریکا و برخی از قدرت ها این امر محقق نگشت و پس از سقوط دیکتاتور عراق نیز به بهانه نبود یک دولت مستقل مردمی بر اریکه قدرت ،از حق مسلم خود چشم پوشی کردیم و این درحالی است که کشور های کویت و آمریکا خسارت خود را به هر نحوی بابت جنگ کویت و اشغال آن توسط صدام ،از دولت فعلی عراق گرفتند.

اما نکته جالب و در عین حال اسفناک اینجاست که چندی پیش در خبرها داشتیم که برخی از نمایندگان پارلمان عراق و بعضی از سران با نفوذ قبیله ای آن کشور مسئله پرداخت غرامت  به ایران را منتفی دانسته و در کمال وقاحت و بی شرمی در توهمات خود ،عراق را مستحق دریافت غرامت جنگ دانسته اند.

امروز با نگاهی به اوضاع داخلی عراق و رابطه آن با ایران شرایط برای احقاق حق قانونی ایران به نظر مساعد می آید وخواست دولت ایران که همانا استقرار دولت مردمی در عراق بوده اتفاق افتاده است و از قضا نشان داده اند که می توانند تعامل خوبی با ما داشته باشند.امیدواریم دولت و مجلس ما این فرصت را غنیمت شمرده وپر تلاش تر از گذشته پیگیر این حق باشند،حقی که متعلق به ملت سختی کشیده ای است که هنوزم با گذشت دو دهه از پایان جنگ آن روزهای تلخ را از یاد نبرده است،حق خانواده هایی است که جوانان خود را تقدیم حفظ اسلام وایران کردند،حق سینه های سوخته ایست که برای تهیه یک کپسول اکسیژن برای زنده ماندن در مضیقه هستند.و این حق مردانی است که به ندای رهبرشان لبیک گفتند و بی ادعا قدم در جبهه حق علیه باطل گذاشتند و امروز به واسطه جراحت جنگی سالهاست درکنج خانه ،در بستر بیماری آرمیده اند و دم نمیزنند.

امیدواریم امروز که باعراق دست برادری داده ایم این حق مسلم ملت ایران در هزار توی برادری سیاسی فراموش نشود و نمایندگان ملت به نحو شایسته ای با استفاده از ابزارهای مختلف سیاسی و قضایی کشور و دولت عراق را ملزم به ادای دین کنند.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب