بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
با نظارت شورای شهر و همت شهرداری :تکاب غرق در زباله است نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ۳۱ تیر ۱۳٩٠

این روزها اگر هنگام عصر گشتی در کوچه وپس کوچه های شهرستان تکاب بزنیم بر سر هر کوچه ای با انباشتی از زباله ها مواجه می شویم  که تعدادی گربه ودر بعضی مناطق حتی سگ های ولگرد بر سر آن ها جمع شده وبا پاره کردن کیسه ها علاوه بر پخش زباله به اطراف، باعث متساعد شدن بوی تعفن در محل نیز می شوند.

امروزه بحث جمع آوری زباله ها از سطح شهرها وانتقال و امحاء آنها در مکان های مناسب یکی از مهمترین و اساسی ترین وظایف شهرداری ویکی از راه های مهم کمک به سلامت افراد جامعه به حساب می آید . شهرداری موظف است قبل از هر اقدامی برای اداره امور شهری باید فکری برای مسئله زباله کند اما متاسفانه با نگاهی به وضعیت موجود در تکاب به نظر می رسد این قضییه جزء آخرین اولویت های شهرداری می باشد.

به تصاویر ارائه شده دقت فرمایید این عکس ها به عنوان نمونه از یکی از خیابان های شهر یعنی خیابان پارک از میدان آزادی تا انتهای آن یعنی مدرسه دخترانه رضوان (شاهد سابق)گرفته شده است  و به خوبی بیانگر این معضل  می باشد.

  

 

 

 

 

 

 

 

امروز در حالی که شهرداری ها در سایر شهرها خود را مجهز به سیستم های مکانیزه جمع آوری و حمل زباله می کنند و با قرار دادن سطل های مختلف زباله در معابر، مردم را به وسیله های گونا گون از جمله آموزش ،تشویق و تبلیغات به تفکیک زباله ها و کمک به سالم سازی محیط شهرها و طبیعت دعوت می کنند در شهرستان تکاب بر سر کوچه ها یک سطل زباله معمولی هم یافت نمی شود.

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 امیدواریم شورای محترم شهر و شهرداری تکاب که قبلا هم نشان داده اند به انتقاد چه سازنده و چه مخرب اهمیتی نمی دهند و برایشان مهم نیست که دیگران چه نظری می دهند حداقل فکری برای این مسئله که سلامتی مردم را نشانه رفته است بکنند.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب