بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
تملق نامه دوستان برای تبلیغ زود هنگام آقای نماینده نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ٥ امرداد ۱۳٩٠

چند روزی بود که مردم تکاب شاهد نصب بنری بزرگ در میدان آزادی این شهر بودند که علاوه بر اشغال فضای بخشی از میدان ،شکل و شمایل آن طوری بود که هر بیننده ای را در چند ماه مانده به انتخابات مجلس شورای اسلامی به فکر فرو می برد.

در این تشکر نامه همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید شخص یا اشخاصی که خود را شرکت معدنی سفید سنگ افشار معرفی کرده اند با آب و تابی آنچنانی از نماینده شاهیندژ و میاندوآب که روزی و روزگاری گذرشان به تکاب هم می افتاد با زبانی قاصر و الکن به مناسبت نامگذاری یک وزارتخانه جدید تشکر و قدردانی کرده اند!!

و جالب اینجاست سند ارادت خود را هم در جایی نصب کرده اند که گذر آقای محبی نیا مدت مدیدی است که به آن محل نیافتاده و نمی افتد.

اما چند نکته ای در نفس نصب این تابلو و متن نگاشته شده در محتوی آن به نظر جالب ،اما سوال برانگیز می آید که بد نیست باهم مرورکنیم.

1.اگر به تصویر وکار گرافیکی به کار برده شده در آن توجه کنید تفاوتی با پوسترهای زمان انتخابات ندارد.مخصوصا لبخند ملیح جناب محبی نیا......


 که بعد از دو سال بالاخره چشممان توسط دوستان سپاسگذار به سیمای ایشان منور گشت و این طور استنباط می شود که تهیه کنندگان با یک تیر دو نشان را هدف قرار داده اند ،هم ابراز ارادت و هم تبلیغی کوچک و غیر مستقیم در آستانه انتخابات.

2.عنوان دکتر قبل از نام ایشان این سوال را در اذهان ایجاد می کند که آقای محبی نیا که به زعم خودشان به دلیل عضویت در هیئت رئیسه مجلس و اشتغال به امر قانونگذاری فرصت سر کشی به حوزه انتخابیشان از جمله شهرستان تکاب را نداشتند ،چگونه فرصت یافتند در سالی که مجلس شرط فوق لیسانس را برای کاندیداتوری دور آتی تعیین کرده است مدرک دکتری رو کنند؟ البته  ما منکر شایستگی و استعداد ایشان نیستیم اما سوالی است که به ذهنمان خطور کرده است ونگرانیم که ایشان از مسیری که مرحوم کردان برای اخذ مدرک دکتری طی کرده بودند نرفته باشد.

3.در قسمت پایین تر نگارنده مردم تکاب را نجیب و مردم  میاندوآب را محبوب خوانده اند که جای سوال دارد که این القاب نظر خود نگارنده است یا آقای محبی نیا ؟

مردم تکاب نجیب هستند چون این نجابت اجازه نمی دهد کسی از آقای محبی نیا بپرسد که چرا به این شهرستان سرکشی نمی کنند؟

این نجابت نمی گذارد بپرسیم آقای نماینده وقتی کارخانه طلا تعطیل شد و صدها نفر بیکار شدند شما چه اقدامی برای رفع مشکل کارگران انجام دادید؟

وقتی بحث انتشار سیانور در منطقه جدی شد و مردم زندگی خودشان ودام هایشان را در خطر دیدند شما یقه کدام وزیر را گرفتید؟

و صدها سوال دیگر.....

نگارنده میاندوآب را محبوب خوانده است چون نماینده مخاطب میاندوآبی است ،چون خود شرکت متعلق به میاندوآب است .سوال بنده این است منظور نویسنده از محبوبیت ذکر شده محبوبیت میاندوآبی ها در میان تکابی هاست یا محبوبیت آنها در نزد آقای محبی نیاست؟

اگر منظورتان محبوبیت نزد مردم تکاب است ،بفرماییدبا چه معیار و ملاکی این محبوبیت را تشخیص داده و سنجیده اید و آن را این گونه در معرض دید عموم گذاشته اید؟

4.در قسمت اصلی متن بنر که هدف اصلی نگارنده به حساب می آید از دقت نظر ایشان در نامگذاری وزارتخانه تازه تاسیس صنعت و معدن و تجارت تشکر و قدردانی شده است !!

هر چقدر فکر کردیم آخر متوجه نشدیم که آقای محبی نیا چه کار مهمی انجام داده اند که این گونه نویسندگان متن یاد شده را بسر ذوق آورده است؟

اولا از کجا معلوم که اسم وزارتخانه جدید پیشنهاد جناب محبی نیا باشد ثانیا اگر هم این کار از جانب ایشان صورت گرفته باشد چه سودی به حال حوزه انتخابیه ایشان دارد؟

آیا بهتر نبود تشکرنامه نویسان قدری فکر می کردند و موضوع بهتری برای تشکر از ایشان پیدا می کردند؟

5.در انتهای این متن کارنامه جناب محبی را به بلندای تاریخ این دیار ذکر کرده اند که اغراقی این چنین سنگین این شبهه را ایجاد می کند که منظور نویسنده تاریخ کدام دیار است میاندوآب یا تکاب ؟واگر منظورشان تاریخ تکاب است توصیه می کنم با احترام به تاریخ وتمدن وفرهنگ مردم تکاب از کیسه خلیفه نبخشند و قدری تاریخ منطقه را مطالعه کنند و اینقدر تاریخ تکاب را کوتاه نبینند.

6.در قسمت تحتانی این حمد نامه شرکت مزبور خود را معرفی کرده و داخل پرانتز اقامتگاه خود را میاندوآب معرفی نموده است ،حالا سوال اینجاست یک شرکت میاندوآبی از یک نماینده میاندوآبی تشکر کرده است چرا ستایشنامه اش را در یکی از میادین تکاب به نمایش گذاشته است؟

چرا آن را در مسیر عبور آقای محبی نیا قرار نداده است؟

آیا این عمل نمی تواند یک تبلیغ زود هنگام با استفاده از دوستان باشد؟

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب