بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
آقای شیوخی برنامه بدهید تا (هر کس) نشوید! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ٢٠ امرداد ۱۳٩٠

حکایت انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تکاب،شاهیندژ و میاندوآب در گذر ایام می رود تا تبدیل به قصه هزار و یکشب دیگری در دوران معاصر بشود.

حکایت مردم تکاب در لابه لای این کتاب قطور شنیدنی ،اما دردناک است.آنها از بعد از پیروزی انقلاب در هر دوره از انتخابات به ندای مسئولان نظام لبیک گفته و فعالانه وبا شور و نشاط در آن شرکت کردند اما بجز دوره اول در تمامی ادوار چیزی جز شکست و سرخوردگی عایدشان نشد وهر بار که انتخاباتی به پایان می رسید این مردمان شاهیندژ و میاندوآب بودند که نماینده منتخب شان را به تکاب تحمیل می کردند ونتیجه آن وضعیتی است که الان تکاب دچار آن است.

در مورد دلایل شکست کاندیداهای تکابی می توان مثنوی هفتاد من کاغذ نوشت از بی مهری مردم نسبت به آنها ،دو دستگی و چند دستگی بین مردم گرفته تا بی برنامه گی و گمنامی این آقایان که معمولا با قبول شکست در این رقابت عمر کوتاه فعالیت سیاسی آن ها هم پایان یافته و هر کدام پی کار خود می روند.

میتوان گفت تنها برنامه ای که این افراد برای انتخابات داشتند اول دل بستن به آرای همشهریان خود دوم ائتلاف با کاندیدای بیگانه جهت رفع گمنامی و امید به جلب نظر مردم سایر شهرهای این حوزه که در مورد اول مردم تکاب نشان دادند که زیاد نباید به توهم همشهری گری دل خوش کرد و در مورد دومی هم تجربه نشان داده که این ائتلافات هیچگاه سودی برای طرف تکابی نداشته است.

آقای علی اکبر شیوخی یکی ازافراد تحصیل کرده تکابی هستند که تصمیم گرفتند تا شانس خود را در این ماراتن نفس گیر امتحان کنند به همین جهت از چند ماه پیش به طور ضمنی از طرق مختلف علی الخصوص در فضای مجازی حضورشان را اعلام کردند و به این منظور در وبلاگشان تحت عنوان سرای امید به موضع گیری در مورد مسائل تکاب پرداخته اند که البته با توجه به محتوی مطالب ارائه شده چندان امیدوار کننده بنظر نمی رسد.

 


آقای شیوخی، با توجه به گمانه زنی های صورت گرفته و اسامی که مطرح می شوند از قبیل آقایان سلیمی نیا؛تابع،محبی نیا،عیسی زاده و ضیایی پیش بینی می شود که رقابت سخت و نفس گیری را تجربه خواهید کرد لذا معتقدم با توجه به روندی که در حال حاضر پیش گرفته اید و تنها با امید بستن به آرای مردم تکاب آن هم در صورتی که سایر اسامی مطرح شده مثل آقایان نعیمی فر یا موسوی به نفع شما کنار بکشند،در مقابل افراد  فوق الذکر و در راس آن غول تبلیغاتی محبی نیا کاری از پیش نخواهید برد.

بنده معتقدم شما که دانش آموخته جامعه شناسی هستید باید با مطالعه همه جانبه جوامع شهرهای میاندواب و شاهیندژ و رصد کردن مشکلات و معضلات آن ها و تدوین برنامه ای جامع و کارشناسی شده ضمن نیم نگاهی که به آرای تکاب دارید با دست پر وارد رقابت شوید.

امروز کاندیدای تکابی نباید زنگ تفریحی برای سایر رقبا باشد و با ائتلاف با آن ها از اعتبار خود برای کمک به بالا رفتنشان خرج کرده در نهایت خود بازنده شود.

آقای شیوخی امروز خوشبختانه شعور سیاسی مردم به حدی بالاست که قابل مقایسه با ادوار گذشته نیست و هر فردی فراخور اندیشه خود برای خود کارشناسی به حساب می آید،مطالعه می کند،مسائل را تجزیه و تحلیل می کند و با بررسی برنامه های ارائه شده و تطبیق آن ها با منافع خود ،به برنامه رای میدهد و کمتر خود را در قید و بند ناسیونالیسم کورکورانه اسیر می کند.

بنده مدت هاست مطالب شما را در فضای مجازی با وسواس دنبال می کنم اما متاسفانه برنامه ای که نشانگر هدف گزاری شما برای پیروزی در انتخابات باشد نمی بینم و وبلاگ شما به جای اشاعه افکار و برنامه های شما در چهارچوب قوانین انتخابات، به انتشار اخباری غیر موثق از جانب فلان منبع آگاه می پردازد که با احترام به شما احساس می کنم خیال پردازیی بیش نیست.

آقای شیوخی در دوره گذشته بیشتر مردم تکاب که از سرخوردگی در انتخابات خسته شده بودند حاضر بودند به هر کسی که از تکاب در این انتخابات شرکت می کند فارق از مد نظر گرفتن توانایی ,برنامه و تفکرات سیاسی اش ،صرفا به خاطر تکابی بودنش رای بدهند که در نهایت کاری هم از پیش نبردند لذا از شما انتظار داریم با ارائه بر نامه های خود ضمن جلب نظر مردم میاندوآب و شاهیندژ،اجازه ندهید در تکاب با عنوان (هر کس به غیر از غریبه ها) به شما رای بدهند.  

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب