بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
سایت شهرداری ساکت است یا بی اطلاع؟ نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ۱٦ مهر ۱۳٩٠

 آینانیوز- بهروز میرزایی شیرمرد/ شهرداری ها به عنوان متولی اداره  امور شهری از جایگاه ویژه ای در میان ساکنین شهر ها برخوردارند.کمتر کسی را می توان یافت که ساکن شهر بوده و با این نهاد در ارتباط نباشد .این ارتباط دو طرفه و تنگاتنگ بوده و از جهات مختلف حائز اهمیت می باشد.

از شهرداری ها می توان به عنوان قلب تپنده هر شهر نام برد که اگر عملکرد مطلوبی داشته باشند میتوانند ضمن کمک به پیشرفت سخت افزاری و مادی شهرها ،از لحاظ معنوی نیز تاثیر بسزایی در ایجاد روحیه نشاط وشادابی و بالا بردن امید به زندگی در میان شهروندان داشته باشند .

رابطه حسنه مردم و شهرداری ها و اهمیت این ارتباط در پیشرفت شهرها در نهایت  نظام را مجاب کرده است که در حقوق اساسی کشورمان، قوه ناظری را از میان مردم تحت عنوان شورای شهر،برای نظارت بر عملکرد این نهاد و ارتقای سطح همکاری آن با شهروندان پیش بینی کند.

در چهارچوب این حقوق مردم حق پیدا می کنند تا ازاقدامات و اتفاقاتی که در شهرداری ها رخ میدهند با خبر شوند. امروزه سایت ها و نشریاتی که توسط شوراها ،شهرداری ها ونهاد های وابسته به آنها اداره می شوند بار این مسئولیت را به دوش می کشند.

در این مجال قصد داریم با نگاهی گذرا به فعالیت سایت شورای شهر تکاب ,عملکرد  شورا را در زمینه اطلاع رسانی به مردم را بررسی کرده به نقد بکشیم.

سایت شورای شهر تکاب به عنوان تنها مرجع ارتباطی مردم با آن شورا در فضای مجازی به شمار می رود که می توانست به پایگاهی معتبر جهت انتشار اخبار مربوط به شهرداری تکاب به حساب آید اما متاسفانه مدت زمان زیادی است که  از آن رسالتی که بر عهده دارد دور شده است.

1.تاخیر طولانی مدت در بروز رسانی، 2.عدم موضع گیری مناسب و به موقع  در قبال اتهاماتی که گاها از طرف منتقدین متوجه شهرداری و شورا می شود،اکتفا به انتشار اندک اخبار سطحی از عملکرد شهرداری،3.ناقص بودن بسیاری از قسمت های ایجاد شده در این سایت را می توان از جمله ایرادات آن نام برد .این در حالی است که گاهی اخباری از درون مجموعه شورا به بیرون درز می کند که با توجه به سکوت بیجای این سایت و عدم اطلاع رسانی وشفاف سازی مناسب ، این اخبارتوسط افراد ،وبلاگ ها وجریان های مخالف  تحریف و در سطح جامعه منتشر می شود که نتیجه ای جز رواج انواع شایعات وسردر گمی بیش از پیش مردم ندارد.

سوال بنده از شورای محترم این است که چرا باید شهروندان تکاب اخبار شهرداری را بجای پیگیری در سایت شما از زبان مردم کوچه و خیابان بشنوند؟

مدتی است که شهردار تکاب از سمت خود کنار رفته و یا کنار گذاشته شده است ،چرا سایت شما خبر به این مهمی را پوشش نداده و دلایل این تغییرمهم را به اطلاع مردم تکاب نرسانیده است؟

شایعه شده است که سرپرست انتخابی شما برای شهرداری از سمت خود استعفا داده اند ،شایعه شده است که در انتخاب شهردار از طرف لابی های قدرت و ثروت در فشار هستید ،بفرمایید برای روشن شدن ذهنمان به کجا مراجعه کنیم؟

امروز خیل عظیمی از جوانان و نخبگان تکابی علی الخصوص دانشجویان در نقاط مختلف کشور مقیم هستند که تنها از طریق فضای مجازی می توانند پیگیر اخبار دیار خود باشند لذا وقتی خبر مهمی را در سایت ها و وبلاگ های مختلف در باره مثلا فلان عملکرد و یا فلان اتفاق رخ داده در شهرداری می خوانند ،در بی خیالی سایت شورای شهر و عدم اطلاع رسانی مناسب همان برداشتی را از موضوع خواهند داشت که آن سایت یا وبلاگ به آنها القا می کند که مسئله می تواند در دراز مدت در ناکارآمد جلوه دادن شورا و شهرداری و ایجاد حس بی اعتمادی در بین این قشر نسبت به مجموعه مذکورتاثیر گذار باشد.

امیدواریم شورای محترم شهربا جدیت پیگیر این مشکل بوده برای حل آن اقدام نمایند

  نظرات ()
مطالب اخير بار رکود بر دوش نمایندگان مجلس دهم نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران استخدام می نماید برخورد سلبی درجمع آوری عرضه قلیان‌ها کارساز نیست استیضاح هیچ وزیری در فراکسیون امید منتفی نیست جوابیه معاون فرماندار تکاب به یک مطلب نمی‌توان با هدف بی‌خبر ماندن مردم، به سانسور روی آورد فرماندار با عباسی چه می کند...؟ سلامی دوباره.... واکنش دکتر هاشمی به شایعات الحاق دانشگاه آزاد تکاب به میاندوآب، تضعیف جایگاه تکاب و تشدید وابستگی
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب