بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
تکاب همچنان در انتظار انتخاب شهردار نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ۸ آبان ۱۳٩٠

بی تردید باید اذعان نمود که یکی از شاخص ها و مولفه‌های اصلی و اساسی در توسعه و عمران و آبادانی هر شهری داشتن مدیریت شهری یا "شهردار"ی توانمند و کار آمد می‌باشد تا بتواند با بکار گیری دو عنصر تعهد و تخصص در تحقق این ایده مفید فایده گردد. و نقش شورای اسلامی شهر به عنوان منتخبان مردم در شناسائی و انتخاب فردی به عنوان مدیریت شهری با ویژگی های پیش گفته اجتناب ناپذیر است .
شهرستان تکاب که علی رغم دارا بودن پتانسیلهای بالقوه از محرومیت رنج می برد وظیفه اعضای شورای شهر را مضاعف می‌نماید . موضوعی که نگارنده این مقال را به عنوان شهروندی که دل در گرو پیشرفت و آبادانی این شهر دارد وادار به نگارش این سطور نموده آن است که اکنون حدودسه ماه است پس از استعفای شهردار قبلی شهر تکاب بدون شهردار بوده و با سرپرست اداره می‌شود با مد نظر قرار دادن وضعیت جغرافیایی منطقه که فصل کارهای عمرانی در آن محدود است عملاً نیمی از سال که اوج انجام عملیات عمرانی نیز هست سپری گشته ولی هنوز وضعیت پروسه انتخاب شهردار در هاله‌ای از ابهام قرار داشته و به سرانجامی نرسیده است .


مسئله‌ای که حایز اهمیت جلوه می‌نماید این است که از زمان شروع بکار شوراشهرسوم در شهرستان تکاب این سومین شهرداری است که بنا به دلایل مختلف از قبیل استعفاء یا استیضاح و ... بکار خود پایان می دهد و در هر مورد چندین ماه شهرداری تکاب عملاً بلا تکلیف و با سرپرست اداره شده است.
این امر موجب ایجاد سؤالی در اذهان شهروندان شده و آن این است که گره کور این ماجرا کجاست؟! از طرفی اعضای محترم شورای اسلامی شهر تکاب در ابتدای آغاز فعالیت خویش برابر قانون شرح وظایف شوراها سوگند یاد نموده‌اند که به عنوان پاسداری امین ،حافظ منافع مردم باشند .
از آنجاییکه شوراها به عنوان منتخبان مردم می‌بایست بازوان اجرایی موکلان خویش در اداره شهر باشند این جابجایی‌ها( 3 شهردار در یک دوره) چه توجیهی می‌تواند داشته باشد ؟ امری طبیعی است که سر پرست به علت نداشتن ثبات مدیریتی همانند مسؤل اصلی قادر نخواهد بود به نحو مطلوب ایفای مسؤلیت نماید .لذا انتظار این بود که گام های مفیدی تری در راستای زدودن محرومیت از چهره شهر تاریخی تکاب برداشته شود ولی علی رغم خدمات صورت پذیرفته به نظر می‌رسد که تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله‌ها داریم.
حال انتظار مردم از مسولین ارشد استانی و شهرستانی عموماً و اعضای شورای شهر تکاب به عنوان منتخبان خویش خصوصاً این است تا اقدامات عملی در راستای حل موضوع بلا تکلیفی وپروسه انتخاب شهردار برای شهرشان صورت پذیرد . در خاتمه سؤال این است با اینگونه اقدامات اعضای محترم شورای شهر تکاب در پایان مدت خدمتشان چه توجیهی جهت اقناع موکلان خویش (شهروندان تکابی) ارائه خواهند نمود؟

محمد علی خالقی نژاد

کد خبر:  921109
فرستنده: خبرگزاری عصر امید

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب