بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
عضویت در هیات رئیسه مجلس نافی ادای مسوولیت ها شده است نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ۱٢ دی ۱۳٩٠

صدای مردم تکاب در مجلس شنیده نمی شود 

محمد علی خالق نژاد :بر اساس آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در هر ماه پس از 3 هفته کاری یک هفته مجلس تعطیل و این مدت جهت سرکشی و دیدار نمایندگان به حوزه های انتخابیه شان اختصاص داده شده تا از این رهگذر نمایندگان در میان مردم حضور یافته و نقطه نظرات و مشکلات آنان را شنیده و در صدد رفع کمبود ها و کاستی های مطرح شده بر آیند . البته این تعطیلات یک هفته  در ماه سوای تعطیلات رسمی و یا رفت و آمدهایی است که در سایر ایام به حوزه های خود خواهند داشت که این عمل در صورت تحقق امری ستودنی و در خور تحسین است زیرا علاوه بر ایجاد ارتباط مناسب ما بین نمایندگان با موکلانشان از طرفی دیگری موجب ارتقاء محبوبیت نماینده در حوزه انتخابیه نیز گشته و عملا مسیر را برای انتخاب مجدد وی جهت دوره های بعد هموار خواهد ساخت.
موضوعی که نگارنده را به نگارش این سطور بر انگیخت مواردی است که ذیلا به آنها می پردازیم:  .............


همانطوریکه مستحضرید  از دیر باز شهرستان تکاب در جنوب آذربایجان غربی با شهرستان های میاندوآب و شاهیندژ طبق تقسیمات کشوری مشترکا یک حوزه انتخابیه محسوب گردیده و دارای دو کرسی نمایندگی در پارلمان جمهوری اسلامی ایران است . این امر به علت اینکه موضوعی است کشوری و در سطح کلان بحث پیرامون آن از حوصله این مقاله خارج است.

ولی در همین یک حوزه مشترک نیز کاندید اهای نمایندگی در موسم تبلیغات  انتخاباتی جهت جلب و جذب آرای مردم از هیچ کوششی  دریغ نموده و به دورترین نقاط شهرستان تکاب نیز رفت و آمد کرده و ارتباطاتی را فراهم می سازند.. اما مع الاسف هر دوره پس از انتخاب شدن به عنوان نماینده و جلوس بر صندلی های سبز رنگ پارلمان نه تنها روستا های دور دست بلکه خود شهر تکاب را نیز فراموش می نمایند و در نطق ها و مصاحبه هایشان خود را فقط بعنوان نماینده "میاندوآب" قلمداد می نماید به عنوان مصداق بارز این مسئله اخیرا جهانبخش محبی نیا در گفتگوی با یکی ازروزنامه ها تنها بعنوان نماینده میاندوآب معرفی شده است غافل از اینکه بر اساس نص  صریح قانون اساسی هر نماینده پس از کسب اعتماد مردم و انتخاب شدن نماینده همه آحاد مردم است و در قبال تک تک آنان مسئولیت دارد.
مردم تکاب که به لحاظ ترکیب جمعیتی سالهاست  از داشتن نماینده ای از متن خودشان محروم هستند اینک مدتهاست  به لحاظ عدم روئیت منتخبانشان (وکیلشان) در شهرستان با خود می اندیشند آیا ما نیز نماینده ای در مجلس داریم که گویای مشکلاتمان باشد . چرا که نماینده هر منطقه به دلیل پشوانه مردمی که دارد زبان گویای آن منطقه محسوب می گردد . ولی نمایندگان این حوزه انتخابیه نه تنها در تعطیلات یک هفته ای هر ماه و یا تعطیلات تابستانی و ... نه تنها در هیچ مناسبتی بلکه حتی یکبار هم که شده در جمع مردم یا مسئولین شهر حضور نمی یابند و گویای قولها و وعده های ایام انتخاباتی را به بوته نسیان و فراموشی سپرده اند.

گفتنی است که آقای جهانبخش محبی نیا که از دوره پنجم از حوزه انتخابیه (تکاب ، شاهیندژ و میاندوآب ) با رای مردم به مجلس شورای اسلامی راه یافته است در تمام نطقها و مصاحبه هایشان و یا بعضا به هنگام مراجعه حضوری مردم این شهرستان خود را فقط نماینده میاندواب قلمداد می نماید (شاهداثبات این ادعا صفحات روزنامه هاست) سوال  شهروندان و یا به عبارتی موکلان این است که این نماینده محترم ادای سوگند وفاداری خویش در بدو ورود به مجلس را با این عملشان چگونه توجیه می نمایند؟ ای کاش این نماینده که همواره از تمام توان و نیروی خود و اطرافیانش برای کسب حداقل آرای تاثیر گذار مردم تکاب در ایام انتخابات بهره می گیرد قدری هم به این مسئله بیاندیشید که جز مردم میاندوآب ، نمایندگی مردمان شهر های تکاب و شاهیندژ را نیز بر عهده دارد.
گویا آقای محبی نیا با عضویت در هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی وظایف ذاتی نمایندگی مجلس را فراموش کرده اند و مجالست با بزرگان فرصت ادای وظیفه به مردم را از وی گرفته است.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب