بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
نظام انتخاباتی کشور ایراد دارد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ۱٧ دی ۱۳٩٠

سرای امید ؛ یک روز نامه نگار با اشاره به آسیبهای انتخاباتی ایران گفت : نظام انتخاباتی کشور ایراد های اساسی دارد ومجالس گذشته در خصوص اصلاح قانون انتخابات مناسب عمل نکرده اند.

علی اکبرشیوخی با اشاره به اینکه واژه تخلف در انتخابات ایران واژه مانوسی است افزود : مجریان انتخابات اساسا نباید در فرایند انتخابات اثر گذار باشند ونتوانند له یا علیه نامزدی وارد صحنه شوند اما به وضوح دیده میشود افرادی به راحتی قانون را زیر پا می گذارند .

وی در خصوص هزینه های انتخاباتی کاندیداها گفت : برخی از از ما بهتران به خزانه هایی متصل هستندکه پول وثروت در آنجا تمام شدنی نیست. ۶ماه مانده به انتخابات از اموال عمومی خیرات می دهند وکسی هم نیست جلودارشان باشد. ۳ماه مانده به انتخابات تبلیغات گسترده ، رسمی وعلنی که به عنوان تخلف محرز انتخاباتی از سوی برخی افراد معلوم الحال انجام میشود ولی گویا مسئولان اجرایی انتخابات در خوابند.

شیوخی در خصوص مشکلات حوزه انتخابیه میاندو آب ، شاهین دژ وتکاب افزود : حکایت مشکلات منطقه جنوب آذربایجان غربی حکایت غم انگیزی است که فقط در حد شعار باقی مانده است.


وی گفت : صنعت و کشاورزی در شهر و روستاهای میاندوآب به ورطه نابودی کشیده شده است کار کشاورزی برای روستاییان تنها جنبه امرار ومعاش دارد و از فرایند کار ، ثروت و سرمایه ای نصیب کشاورز وروستایی نمی گردد. صنعت و صنایع تولیدی در شهر میاندوآب به جز کارخانه مستهلک قند وجود ندارد و در بستر چنین اقداماتی روز به روز بر لشگر بیکاران میاندوآب افزوده میگردد .

وی به مشکلات شاهین دژ و تکاب نیز اشاره کرد و گفت : در این دو شهر بیکاری جوانان به شیوه دردناکی رو به گسترش است . برخی مراکز تولیدی که به محلی برای کسب در آمد جوانان تبدیل شده بود در اثر بی توجهی وبی تدبیری به نابودی کشیده شده است و کارگران چنین مراکزی به سیل عظیم بیکاران منطقه افزوده شده است .

وی در واکنش به میزان آمار بیکاری اعلام شده مسئولان گفت : گاهی مسئولان چیزهایی می گویند که حتی خودشان هم به گفته هایشان باور ندارند .با پاک کردن صورت مسئله مشکلات  منطقه حل نخواهد شد.

شیوخی گفت : مشکلات بیکاری جوانان زمینه را برای سوء استفاده مسئولان و نامزدهای انتخابات مهیا کرده است و عموما نامزدهای انتخاباتی این مشکلات را دستمایه ای برای فریب افکار عمومی  قرار داده اند .هوشیاری مردم وجوانان در این خصوص ضروری به نظر می رسد.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب