بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
مردم از «ایمیل» و «اینترنت» چه می‌خواهند؟ نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٢٤ بهمن ۱۳٩٠

سایت تابناک: در روزهای گذشته از دسترس خارج شدن ناگهانی و بدون اعلام قبلی پست الکترونیک «جی میل»، «یاهو» و دیگر ارایه دهندگان خدمات ایمیل، بسیاری از مردمی را ـ که بیشتر یا بخشی از کار و زندگی خود را بر پایه استفاده از این سرویس‌های اینترنتی سازماندهی کرده‌اند ـ با مشکل روبه‌رو کرده است، به گونه‌ای که بیشتر این افراد، با شکایت از این امر، قطع شدن سرویس‌های اینترنتی را به چیزهای دیگر ارتباط می‌دهند.

به گزارش «تابناک»، نکته جالب توجه و البته غم‌انگیز این است که در همین دو سه روز اخیر، دسترسی به این سرویس‌ها با فیلترشکن‌ها و «وی پی ان» مقدور بوده و بازار کسانی که به دنبال فروش چنین نرم‌افزار‌هایی هستند، به خوبی گرم شده است. افرادی هم که تا کنون با «وی پی ان» آشنا نبوده‌اند، در این چند روز با این تکنولوژی هم آشنا شده و با خرید از آن استفاده کرده‌اند؛ تنها به یک دلیل، چون می‌خواهند کار و امورات روزانه خود را انجام دهند.

بی‌گمان، هر پدیده تکنولوژیک در کنار مزایای بسیاری که دارد، آفت‌هایی دارد؛ آفت‌هایی که ممکن است بر پایه ارزشگذاری یک مقام مسئول، چنان پر رنگ باشد که بر همه مزایای آن سرپوش بگذارد و در تصمیمی ناگهانی و بدون اینکه حتی حق اطلاع رسانی برای مردمی که از یک تکنولوژی استفاده می‌کنند، قایل شود، آنان را از دسترسی به آن محروم کنند؛ اما داشتن ارتباط آسان و جهانی، یک ارزش بنیادین جهانی است که با قضاوت و تصمیم یک مسئول، مردم را نمی‌توان از استفاده از آن نهی کرد.

پست الکترونیک در دنیای کنونی نه کالای لوکسی است، نه سلاحی مخرب، بلکه تنها وسیله‌ای است برای برقراری ارتباط، همچون تلفن.

پست الکترونیک چنان در میان مردم فراگیر شده که محروم کردن مردم از آن به دلیل آفت‌های آن، مانند محروم کردن مردم از وسیله نقلیه به دلیل دود ناشی از عملکرد موتورش است. آیا تا کنون مسئولی پیدا شده که استفاده از یک خودروی استاندارد را به دلیل دود آن ممنوع کند و آیا عملا چنین کاری، شدنی است؟

این رخداد و عدم پاسخگویی مسئولان ذیربط، اتفاقا در روزهای منتهی به 22 بهمن رخ می‌دهد؛ عیدی که جشن ملی ایرانیان خوانده می‌شود. مردم به جای اینکه شیرینی این روزها را بچشند، تلخی رفتار غیر مسئولانه را حس می‌کنند که اگر مشکلات فنی هم هست، لازم است با آگاهی‌رسانی از پیش و پس، مردم در جریان گذاشته شوند، نه اینکه درست در روزهای منتهی به 22 بهمن، هر مسئولی توپ را در زمین دیگری بیندازد.

باور کنیم که برای وجود آفتی مفروض، همه یک تکنولوژی را نمی‌توان انکار کرد. مردم از اینترنت چیز زیادی نمی‌خواهند. اینترنت برای مردم ابزاری ارتباطی در عصر دهکده جهانی. ارتباطی که در پایان، اساسش تأمین منافع ملت و کشور است.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب