بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
قلم شکسته نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۸٩

دوستان خوبم سلام ،ضمن عرض تبریک اعیاد قربان و غدیر خم حضور شما می خواهم امروز درباره یک اتفاق مهم با شما صحبت کنم .اتفاقی که در تاریخ این شهر به شکل یک قلم شکسته و به رنگ خون یک انسان بی گناه ثبت شد. دو سال پیش در چنین ایامی شهرستان تکاب پس از سپری کردن یک دوره انجماد خبری و سکوت مرگبار ناگهان در صدر اخبار دنیای مجازی و بعضی از نشریات قرار گرفت ‹‹محمد علی خالقی نژاد خبر نگار تکابی ترور شد››.

خبر مثل یک بمب صدا کرد خیلی ها صدای آن را در آنطرف مرزها شنیدند حتی بعضی از شبکه های ماهواره ای هم نسبت به آن واکنش نشان دادند اما در خود تکاب گوش ها آنقدر سنگین بود که خیلی ها نشنیدند و بعضی ها  هم که شنیدند ککشان نگزید و برای اینکه با وجدان خواب آلود خود کنار بیانند اسم آن را خصومت شخصی گذاشتند.کسانی که هم هنوز قلبشان به عشق این آب و خاک می تپیدجرات اظهار نظر نداشتند.

اما قضییه از این قرار بود که اوایل آبان 87 از طرف آقای خالقی نژاد خبری به رسانه ها مخابره شد که عده ای از اهالی تکاب نسبت به نحوه گازرسانی به شهر معترض شده و با تجمع در مسجد جامع خواستار رسیدگی مسئولان به این موضوع بودند.همزمان با مخابره این خبر فرمانداری تکاب در اقدامی شتابزده و عجیب با ارسال دو نامه سرشار از غلط های املایی و نگارشی به ارباب جراید و سایت ها ضمن تکذیب خبر فوق ،مخابره کنندگان آن ‌‌را وابسته به استکبار جهانی و اسرائیل خوانده بود ودر اقدامی غیر قانونی دستور لغو خبرنگاری خالقی نژاد و فرزندش را صادر کرده بود.این دو نامه که به مهر و امضای آقای دولتی فرماندار سابق منتشر شد به قدری عجولانه بود که حتی تهیه کنندگان فرصت نکرده بودند آنها را باز خوانی کرده و غلط های نگارشیشان را اصلاح کنند.

انتشار نامه ها علاوه بر این که خواست فرمانداری را بر آورده نکرد بلکه باعث شد که خیلی از بینندگان سایت ها مدتها به ریش ما تکابی ها بخندند.

جالب بود شهری که شاعران و ادیبانش زبانزد خاص و عام بودند حالا مسئولانش مضحکه خاص وعام شده بودند .

روزها سپری می شد و عرصه بر خالقی و فرزندش امیر تنگ تر می شد تا اینکه خبر رسید محمد علی خالقی نژاد صبح روز 4 آذر توسط دو موتور سوار مورد حمله قرار گرفته و پیکر زخمی اش را به رودخانه ای که از داخل شهر می گذرد اندختند و ضمن فحاشی به او تذکر داده اند که در کاری که به او مربوط نیست دخالت نکند. انتشار این خبر دل خیلی از همشهریان روشنفکر را آتش زد اما چکار باید میکردند ؟کاری از دست کسی بر نمی آمد هوا بس ناجوانمردانه سرد بود .

آذر 87 با همه اتفاقات ناگوارش سپری شد ،خالقی نژاد به آغوش گرم خانواده اش برگشت،تکاب گاز رسانی شد،زمستان 87 هم گذشت و رو سیاهی مثل همیشه برای زغال ماند و بس.

از بعد سیاسی هم آذر 87 جز ریختن آب به آسیاب دشمن و دادن سوژه برای تخریب چهره نظام دست آورد دیگری نداشت.

اما آیا امروز که مردم تکاب از نعمت گاز برخوردارند ودر منازل گرم خود کنار بخاری لم می دهندیادی از محمد علی خالقی نژاد میکنند؟امیدوارم اینطور باشد.

متاسفانه در در این چند سال اخیر اینطور بوده که برای بدست آوردن پیش پا افتاده ترین چیزها برای تکاب باید عده ای از جان و مال و آبروی خود بگذرند تا مردم در آسایش باشند.باید قدر این عزیزان را بدانیم و قدر دان خون دل خوردن آنها باشیم .من از طرف مردم فهیم تکاب دست خبر نگار محبوب و فداکار شهرمان را میبوسم وبرای او و خانواده اش آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون دارم و هر سال روز 4 آذر را به خاطر فداکاریش پاس خواهم داشت.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب