جوابیه اعضای شورای سوم به یک مصاحبه

6. نظر به اینکه در صفحه 3 هفته نامه فوق الذکر به همان شماره بیان فرموده اید : « نباید با اتکا به پولهایی که مانند سیلاب فصلی در سال گذشته ( منظور  سال 91 و نیمه اول 92 ) جاری شده و سقف نقدینگی شهرداری را به طور نامتعارفی بالا برده است بودجه سال بعد را نوشت» ، می توانید بفرمایید که :  اولاً ، چرا این سیلاب درآمدها با حضور شما در شورا به یکباره قطع شد ؟ ثانیاً، اگر قرار بود شما بودجه سال بعد ( 93) را بر این اساس ننویسید ، پس چرا اولین بودجه مصوب شما( برای سال 93) دقیقاً با استناد به بودجه مصوب سال 91 و92 که ما به تصویب رسانده بودیم تنظیم شده است؟

7. آیا می توانید بفرمایید که : اولاً ، اگر شهرداری در سال 92  بدهکار بوده چرا مطابق شق دوم تبصره 2 ذیل ماده 78 قانون شهرداری، در فصل هفتم  بودجه سال 93 به ردیف 8117001803 که شما آن را به تصویب رسانده اید  اعتبار متناسبی برای پرداخت  دیون و تعهدات شهرداری منظور نشده است؟ ثانیاً، به عنوان رییس کمیسیون برنامه و بودجه چرا با رعایت مفاد ماده 76 قانون شورا مبنی بر اطلاع رسانی وضعیت بودجه به مردم  تا کنون در خصوص تفریغ بودجه 92 و  تراز آزمایشی بودجه 93 که بر اساس بند (10) ماده 71 قانون شورا ، شهردار موظف است هر شش ماه یکبار  آن را به کمیسیون  ارسال دارد ، اقدامی نکرده اید و نتایج بررسی ها را به اطلاع مردم نرسانده اید ؟

8. آیا به عنوان رییس کمیسیون برنامه و بودجه می توانید به افکار عمومی توضیح دهید چرا بودجه مصوب اضافه کاری را که مبلغ  150 میلیون تومان برای سال 92 بود 120 درصد افزایش داده اید و  پرداخت  مبلغ 330 میلیون تومان را در تفریغ بودجه به تصویب رسانده اید در حالیکه طبق ماده 28 آیین نامه مالی شهرداریها فقط 10 درصد می توان بودجه مصوب را کاهش یا فزایش داد ؟ آیا به نظر رییس کمیسیون برنامه و بودجه این افزایش غیر عقلانی و نامتعارف 120 درصدی مصداق بارز حیف و میل در  بودجه و دال بر بی اطلاعی شما از قوانین و مقررات مربوطه که از احیای دوباره آنها در این مصاحبه سخن رانده اید ، نیست؟

9) از آنجاییکه شورای شهر در راستای اجرای ماده 76 قانون شورا جهت فراهم ساختن زمینه اطلاع رسانی به مردم نسبت به راه اندازی یک سایت اختصاصی بنام سایت شورا اقدام کرده است ، آیا می توانید بفرمایید چرا از سایت شورا  برای اعلام نظرات خود استفاده نکرده اید و به یک سایت دیگری دخیل بسته اید؟ نکند از ترس اینکه این سایت ها علیه شما انتقاد نکنند به آنها توسل جسته اید ؟ 

10. آیا خبر دارید نماد میدان قائم که مزین به نام قائم آل محمد بود  تابستان 93 از مناسب ترین نقطه شهر برداشته شد و مدت چهار ماه با بی احترامی تمام در محل کارخانه آسفالت جدید رها شد که نهایتاً بنا به توصیه یک غیر کارشناس که خود را همه جا مشاور عالی خالی شهردار معرفی می کند در ابتدای خیابان فارابی پشت یک دکه به بدترین وجه نصب شد و این اقدام با بی انصافی تمام از سوی بعضی از سایت های از خدا بی خبر به دوره ما نسبت داده شد؟  

11. آقای قاسملو شما طبق ماده 2 آیین نامه اجرایی - داخلی شورا (مصوب 11/01/1378 هیأت وزیران) در برابر کلام الله مجید ، به خداوند متعال سوگند یاد کرده اید که با تکیه بر شرف انسانی خویش در همه زمینه ها عدالت و انصاف را در نظر داشته باشید ، آیا این بود عدالت و انصاف شما که بیخود و بی جهت و بدون استناد  حتی به یک نیمچه تبصره قانونی یا مستفاد از یک پاره کاغذ مالی به ظاهر معتبر دیگران را آماج اغراض سیاسی خود قرار دهید؟  

13. آقای قاسملو آیا شما به عنوان کسی که در رشته حسابداری تحصیل کرده است حاضرید با اینجانبان که هیچ یک در رشته حسابداری تحصیل نکرده ایم در مقابل افکار عمومی به عنوان بهترین داوران و در حضور کارشناسان خبره حسابداری در  هرجایی و هر زمانی که شما مصلحت  می دانید در خصوص مسائل مالی شهرداری که حوزه تخصصی شماست به مناظره بپردازیم؟

با احترام

 اعضای سومین دوره شورای اسلامی شهر تکاب

1. حسین میکاییلی     2. سید جلال علوی    3. خالد عمرانی      4. ایوب افشاری نژاد        5. اکبر فیضی

رونوشت:

-       مدیرکل محترم دفتر امور شهری و شوراها جناب آقای مهندس داداش زاده جهت اطلاع و صدور اوامر مقتضی

-       فرماندار محترم شهرستان تکاب جناب آقای مهندس قهرمانی جهت استحضار

-       ریاست و اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تکاب جهت اطلاع و پیگیری لازم

-       شهردار محترم جهت اطلاع

/ 0 نظر / 67 بازدید