اندر حکایت های یک نظر سنجی

اصغرخان که صندلی کامپیوتر  را منبر  خودش قرار داده بود  با شنیدن این حرف کمی جابجا شد  و گفت "بابا مثل اینکه تو باغ نیستی ها خودتم جزو کاندیداها هستی " گفتم من؟ تعجب گفت بله شما آقا بهروز،شما هم هستی.

گفتم خوبه اتفاقا دوست دارم بدونم وبلاگم چقدر تونسته نظر مردم را به خودش جلب بکنهاز خود راضی .اصغر نگاهی به من کرد و با تعجب پرسید:همش همین؟! تعجب نمی خوای اول بشی؟بابا تو .....پریدم میان حرفش گفتم اول بشم یا آخر بشم چه اهمیتی داره؟

اگه مردم بخوان اول میشم اگه نخواستند هم که هیچ تازه با بودن پیشکسوتی مثل آقای خالقی نژاد و بچه های فعالی مثل امیر خالقی و حامد قدرتی ما یه رای هم که داشته باشیم از سرمون زیادیه.

اصغر به یک باره جوش آورد و داد زد بابا تو چرا حالیت نیست عقل مردم تو چشمشونه الان دوساله یه نفر اسمش تو لیست هستش برو ببین امان نظرسنجی را بریده نه مثل خالقی نژاد چاقو خورده،نه مثل حامد روزنامه داره و نه مثل تو حداقل یه تحلیل حتی تو زمینه فعالیتش نوشته و  دو تا فحش شنیده برو ببین داره بی امان تو نظرسنجی می تازه!!! یه کم به خودت بیا پسر فردا تو تکاب راست راست می چرخه و پز میده و به ریش تو امثال قدرتی و حمدی و خالقی نژاد و شیوخی میخنده حالا شما هم برید فحش بشنوید خودتونو با هر کس و نا کسی در بیندازید.

گفتم اصغر جان به قول اون دوستمون که آنلاین فاش! می نویسه نظرسنجی موسسه گالوپ که نیست بابا مگه قراره چی بهمون بدن؟ یه  وبلاگ اومده نظر سنجی گذاشته ،آسمون که به زمین نیامده مگه این همه روز خبرنگار آمد و رفت  کدامیک از این مسئولان گلی به سرمون زدند؟گل پیشکششون یه تبریک خشک و خالی را برامون اس ام اس کردن که آوای تکاب بکنه ؟

همین آقای فرماندار که خودشونو همراه و همگام با اهل رسانه نشون میدن تو روز خبرنگار برو ببین چه کسانی را به مراسمشون دعوت کردند؟ نه اصغرجان مهم اینه که مردم برات ارزش قائل بشن نه این که بی امان ،امان کامپیوتر و اینترنت و نظرسنجی را ببری بابا اخلاق ورزشکاریت به کجا رفته استاد؟تعجب

خلاصه هرچه ما گفتیم به گوش این اصغر نرفت که نرفت گفت به من ربطی نداره تو باید اول بشی و من این کارو به هر دوز کلکی که شده برات انجام میدم!!! بنده هم از همه جا بی خبر و به امید این که اصغرخان اینکاره نیست و سیستم هوشمند وبلاگ این اجازه را نمیده کامپیوترمو در اختیار اصغر آقا گذاشتمو رفتم سراغ کارهای دیگه ام.

سرتونو درد نیارم یه ساعتی نگذشته بود که  دیدم صدای مهیبی آمد و برق خانه قطع شد و بوی سیم سوخته فضای خانه را پر کرد بدوبدو رفتم تو اتاق دیدم اصغر رنگش پریده و با موهای سیخ شده اش یه گوشه ای غمبرک زده گفتم چیکار کردی؟ 

یه نگاه به من کرد و گفت :سوخت ناراحت گفتم چی؟!! تعجب گفت کامپیوترت سوخت !!!ناراحت من که انگار دنیا رو سرم خراب شده بود پرسیدم تو کامپیوتر منو سوزوندیعصبانی؟ اصغر نگاهی به چشمام انداخت و جواب داد عوضش 10 تا بهت رای دادم !!اینو گفت و با عجله جونشو برداشتو در رفت چون می دونست اگه بمونه تیکه بزرگش گوششه.

حالا  من ماندمو یک جیب بی پول و کامپیوتری که به خاطر ارضای عقده های اصغر ترکید ناراحت من که دیگه دستم به اصغر نمی رسه حالا دارم در به در دنبال مدیر آوای تکاب می گردم وای به حالش مگه گیرش نیارم عصبانیواسه من شده عادل فردوسی پور نظر سنجی میزاره !!! بابا بازم گلی به جمال فردوسی پور که یه چندرغاز جایزه میزاره مردم الکی دلشون خوش باشن اما تو چی؟

آی خیر نبینی اصغر با این طرز فکرت ابله آخه تو مردمو چی فرض کردی هالو؟! شاید طرف پولشو داره 5 تا سیستم میسوزونه که تو نظرسنجی بی امان به خودش رای بده اول بشه ،اما من بیچاره از کجا بیارم بابا من نمیخوام اول بشمممممم

آی مگه گیرت نیارم آوای تکاب خسارت همه کامپیوترهای سوخته را ازت می گیرم!!!

/ 7 نظر / 8 بازدید
گوهر

بین خودمون باشه منم بهت 3 تا رای دادم [مغرور]

ابوذر جعفري

سلام خيلي عالي بود. من كه كلي خنديدم. خدائييش قلم طنزتون هم خوبه. ممنون

تیکانتپه

عالی بود[قهقهه] بابا به خودتون رای ندین خجالت بکشید سال دیگه منم شرکت میکنم[خنده]

صفایی

آقای امانی کجا فعالیت می کنه ؟من که از صبح تا شب پای اینترنتم یه مطلب ازش ندیدم فکر کنم آوای تکاب توهم زده

mehdi

فوق العاده بود دمتون گرم قبلا مطلب سلیمانیه و مجسمه ها را طنز نوشته بودید اما این مطلبتون خیلی قوی تر بود .

nader

خیلی عالی بود بهروز جان مرسی اما من معتقدم آقایان خالقی نژاد تو خبر نگاری و شما تو روزنامه نگاری و وبلاگ نویسی حرف ندارید