انتخابات و نقش رسانه‌ها در جذب مشارکت عمومی

در این میان بایستی اذعان داشت که صدا و سیما به عنوان رسانه ملی که به تمامی آحاد جامعه تعلق داشته و در هر خانه‌ای حتی دورترین و صعب‌العبور ترین مناطق کشور حضور دارد در تنویر افکار عمومی به منظور تبیین اهمیت انتخابات و نقش مردم در تعیین سرنوشت سیاسی خویش با انتخابات اصلح بدون جانبداری از جریانی خاص می‌تواند در جلب و جذب مشارکت همگانی مردم نقشی پر رنگ و بی بدیل ایفا نماید و مردم را به عنوان صاحبان اصلی نظام جهت شرکت در انتخاباتی آزاد و سالم ترغیب و آگاه سازد. پر بیراه نیست که امام راحل (ره) از صدا و سیما به عنوان دانشگاه ملی یاد فرمودند. رسانه‌های نوشتاری هم به نوبه خود و با مد نظر قرار دادن رسالت اطلاع رسانی نباید از نقش روشنگری و ارشادی خویش در کشوری که از هر طرف مورد تهدید قرار گرفته غافل بوده و این نکته را می‌بایست سر لوحه عمل خود قرار دهند که به عنوان رکن چهارم دموکراسی زبان گویا و چشم بینای ملت هستند و دربیان دیدگاه‌های نامزدهای و جریانات و گروه های سیاسی داخل نظام اطلاع رسانی شفافی داشته باشند تا مردم فارغ از وابستگی به جناح و جریان خاصی به مشارکت حداکثری و همگانی تشویق و ترغیب گردند و بدانند که آرایشان در سرنوشتتان تأثیر گذار خواهد بود.

 حال با امعان نظر قرار دادن این نکته که جریان اصولگرا با در اختیار داشتن تمامی امکانات دچار انشقاق و تشتت درون گروهی می‌باشند رسانه‌های مستقل و اصلاح طلب وظیفه و رسالت سنگینی در شناساندن ایده و آرمان‌های جریان انتخابات داشته و بر آنان فرض است که این رسالت را در مدت زمان باقی مانده تا انتخابات خرداد 1392 مجدانه انجام دهند.
 تنها در این صورت است که می‌توان پذیرفت رسانه‌ها رسالت اصلی خویش را یافته و به واقع زبان گویا و چشم بینای ملت هستند ولاغیر. پس باید منتظر ماند و عملکرد رسانه های درون نظام را به نظاره نشست که در این صورت شاهد مشارکت حداکثری خواهیم بود و مردم هم در خصوص عملکرد رسانه‌ها قضاوت خواهند کرد.

/ 0 نظر / 5 بازدید