می توان از اوباما هم یاد گرفت!!!

شهید مطهّری با ذکر حدیث " الحکمه ضالّه المؤمن . حکمت گمشده‌ی مؤمن است . " می‌گوید :« یعنی حالت مؤمن برای دریافت حقایق باید حالت کسی باشد که شئ نفیسی از او گم شده ودائما در جستجوی آن است. این حدیث در احادیث زیادی دنباله دارد. شاید به این مضمون بیست جا پیدا کنیم که :" خذواالحکمه ولو من اهل النّفاق " .حکمت را فرا گیرید، ولو از منافقین، ولو از کافران، ولو از مشرکین: " ولو من مشرک " . یعنی اگر احساس کردی که آنچه او دارد، درست است و علم و حکمت است، فکر نکن که او کافر است، مشرک است ،نجس است، مسلمان نیست، بروبگیر، حکمت مال تو است، دردست او عاریه است»

بدون شرح

این عکس اقای اوباما با مدیر دفتر مدیریت و بودجه ایالات متحده Peter Orszag و در حال بحث بر سر   5/3 تریلیارد دلار بودجه 2010 و 15 تریلیارد دلار تولید ناخالص ملی آن کشور  است. به میوه های روی میز نگاه کنید. فقط سیب است. از نارنگی  و موز و خیار و پرتقال و کیوی هم خبری نیست. یعنی میزشان از میز رئیس بعضی از ادارات ما هم ساده تر است. نه فرمان مالک اشتر خوانده اند و نه خود را چپ و راست خدمتگزار می خوانند و نه با دمپایی راه می روند. ایده های بزرگ و مردان بزرگ را به کار می گیرند و به دنیا حکومت می کنند.

 

/ 10 نظر / 3 بازدید
رها

همین که فکر می کنیم بخاطر مسلمان بودن به همه دنیا سر هستیم غلط است هرچه آنها دارند عاریه و مال ماست غلط است. اصلا همین احادیث خیلی مشکوکند! به نظر من بیهوده نیست که می گویند زمان ظهور امام زمان دین اسلام وارونه شده است!

حسین احسانی

سلام دوست خوبم در این نکته حرفهای بسیار می توان زد . ای کاش مانیز به عنوان جامعه مسلمان شعار صرفه جویی وساده زیستی را جامعه عمل می پوشاندیم . چه به جا نوشته ای که از کافر آموختن نیز گناه نیست اما کدام آموختن . یاد گرفتن این چنین به درد جامعه میخورد یا یاد گرفتن مدل ماشین و ویلا و مارک کت و شلوار کدامین بهتر است ........ سهراب میگفت روحم بیکار است قطره های باران را میشمارد اما سهراب جان ما نیز بیکاریم چون دردهای یک ملت را میشماریم .........

بسيجي

مرگ بر آمريكا ،ما مسلمانان اگر قرآن خود را بخوانيم ديگه نيازي به آموختن از شيطان بزرگ نداريم

شريفي از اصفهان

به نكته خوبي اشاره فرموديد اما كو گوش شنوا

زيبا فتاحي

سلام به نظر من همانطور كه غربيها قرن ها پيش از داشته هاي ما مسلمانان الگو برداري كردند و به اينجا رسيدند چرا ما اين كار را نكنيم من كاري به مسائل سياسي ندارم اما از نظر علمي غرب مي تواند اگوي خوبي براي ما باشد.

افشاری

سلام من با آقاي احساني موافقم الگوبرداري ما از غرب فقط به زرق و برق هاي ظاهري نبايد خلاصه شود اما با رها مخالفم چون مسلمانان هيچ وقت ادعاي برتري ندارند اتفاقا آن قدر عقب هستيم كه بايد سال ها تلاش كنيم تا به گرد پاي آن ها برسيم

لعیا

جالب بود. امیدوارم ما هم به جایی برسیم که دیگه از این تشریفات و همایش ها و سمینارهای بیهوده که نتیجه ای جز اتلاف منابع نداره رهایی پیدا کنیم.

سعادتي

سلام ،به نظرم تو زندگي نه تنها مي توان از مشرك و كافر چيز ياد گرفت بلكه ميتوانيم از طبيعت و ساير جانداران هم در خيلي مسائل الهام گرفته و آن ها را سرلوحه زندگي خود قرار دهيم.و اعتقادم بر اين است با كمي بصيرت و آگاهانه نگاه كردن به اطرافمان ميتوانيم زندگي بهتري داشته باشيم.

مجتبي فرهادي‎_‎شاهيندژ

سلام حالا چرا اوباما ،شما نگاهي به زندگي پيامبر اسلام و ساير ائمه بياندازي ميبيني كه در اوج سادگي زندگي مي كردند اصلا چرا راه دور بريم ساده زيستي امام خميني به عنوان رهبر يه مملكت بايد الگو باشه براي همه مسئولان.باتشكر مجتبي فرهادي

ن.ر

دلت خیلی خوشه.دروغگوترین انسانها مسلمانها هستند.