دانستن حق شهروندان است

آنچه که از عمومات ماده 67 قانون شهرداری و تبصره ذیل آن  استنباط می شود این است که :

-      اولاً ، شهرداری مکلف است تا روز آخر دی ماه هر سال بودجه سال بعد خود را جهت تصویب به   شورا ی شهر پیشنهاد نماید.

-      ثانیاً ، شورای شهر موظف است بودجه پیشنهادی را قبل از اسفند ماه  هر سال رسیدگی و تصویب کند.

-      ثالثاً، شهرداری موظف است تفریغ بودجه ( صورت جامع هزینه و درآمد) هر سال مالی به اتمام رسیده را ( که طبق ماده 66 قانون شهرداری، سال مالی از اول فرووردین شروع و در آخر اسفند ماه خاتمه می یابد ) تا آخر اردیبهشت ماه سال بعد جهت تصویب به شورای شهر تسلیم نماید.

-      رابعاً، شورای شهر موظف است تا آخر خرداد ماه تفریغ بودجه را رسیدگی و تصویب نماید .

-      خامساً، شهرداری مکلف است حداکثر تا 15 روز بعد از تصویب تفریغ بودجه توسط شورا  یعنی تا 15 تیر ماه آن را به فرمانداری به عنوان نماینده عالی وزارت کشور  در شهرستان ارسال دارد.

متأسفانه شورای اسلامی  چهارمین دوره شهر تکاب بنا به دلایلی که ذیلاً اشاره می شود از انجام وظایف ذاتی خود قصور نموده است و تا به امروز که 26/6/1393 می باشد نه تنها مردم را از حق دانستن در خصوص درآمد و هزینه سال 1392 شهرداری  و 6 ماه اول سال 1393 محروم ساخته است و صورت جامع هزینه و درآمد خود را به اطلاع عموم نرسانده است ، بلکه از ارسال آن به فرمانداری نیز استنکاف ورزیده است به طوری که شنیده ها حاکی است فرمانداری محترم طی نامه ای ضمن درخواست بودجه و تفریغ بودجه از شورا و شهرداری علت تأخیر در ارسال آن را نیز جویا شده است :

1.با توجه به اتمام سال مالی 92 و استخراج تفریغ بودجه آن در اردیبهشت سال 93 کاشف به عمل آمده که شهرداری در  بودجه سال 92 که تا 12 شهریور  اجرا و نظارت آن بر عهده شهردار و شورای سابق بود و از 12 شهریور 92 مسؤلیت آن بر عهده شورا و شهردار جدید گذاشته شد نه تنها کسری بودجه نداشته بلکه مبلغ 1 میلیارد و  12 میلیون تومان و 285 هزار تومان (1/012/285/000 تومان )  نیز اضافه وصولی داشته است. چرا سند بودجه سال 92 که شورای سابق به تصویب رسانده است 5 میلیارد و 9صد و 94 میلیون و 500 هزار  تومان( 5/994/500/000 تومان ) می باشد در حالیکه  تفریغ بودجه سال 92 که ریز درآمدهای تحقق یافته و قطعی شهرداری  را نشان می دهد حاکی از آن است که شهرداری در سال مالی 92 مبلغ 7 میلیارد و 6 میلیون و 785 هزار تومان                       ( 7/600/785/000 تومان )  در آمد داشته است.

2.استخراج این سند مالی معتبر ( تفریغ بودجه 92 ) و حسابرسی صورت گرفته از حساب های شهرداری توسط حسابرسان قسم خورده در ماه های اخیر  نشان می دهند که تمامی ادعاهای شورای جدید مبنی بر کسری بودجه و بدهی شهرداری یک ادعا بیش نبوده  است .

3.اینکه چرا شهرداری و شورای شهر از اجرای مفاد ماده 71 قانون شهرداری و ماده 76 قانون شورا مبنی بر انتشار عمومی صورت جامع هزینه و درآمد ( تفریغ بودجه 92 ) و ارسال آن به فرمانداری استنکاف می ورزند ،موضوعی است که خلاف اظهارات چند ماهه گذشته آنها را در مورد کسری بودجه و بدهی شهرداری ثابت می کند .

خلاصه اینکه تفریغ بودجه 92 که یک سند مالی شفاف و معتبری است دارای دو بخش است : در بخش اول ریز درآمدهای وصول شده و قطعی شهرداری آمده است و در بخش دوم  هزینه های صورت گرفته شهرداری   منعکس شده است که بعضی از هزینه ها از جمله میزان پرداخت ساعات اضافه کاری 120٪  بیشتر از حدود مصوب و مقرر می باشد چرا که میزان مصوب 150 میلیون بوده اما 330 میلیون تومان پرداخت شده است که در جای خود به دلیل فرا رسیدن فصل سرما و یخبندان و رکود کارهای عمرانی در شش ماهه دوم سال 92  قابل تأمل است. در مطالب بعدی به تجزیه وتحلیل محتوای این سند مالی پرداخته می شود و متعاقباً از طریق همین وبلاگ منتشر خواهد شد.  

/ 6 نظر / 19 بازدید
helen

سلامممممم ايول ادم يه همچين وبايي رو ميبينه از وب خودش نااميد ميشه [ناراحت][گریه][وحشتناک]

تقي خاني

با سلام خدمت مديريت جناب آقاي ميرزائي شير مرد به اطلاع مي رساند وضعيت انتشار هفته نامه مفيد از منطقه اي به سراسري تغيير يافت در صورت امكان اين خبر را بر روي وبلاگ خود قرار دهيد با تشكر متن كامل خبر در لينك زير http://www.mofid-org.ir/php/article4537.html

خريد شارژ

پايدار باشيد. کارت شارژ خواستين در خدمتيم www.Mosaken.com [گل]

حمید رضا

سلام عرض کردم جناب میرزایی درود بر شرفت وغرورت که بدون اینکه نفعی برای شما بوجود بیاید از حق مردم دفاع میکنی عاشقتم

رحمان

جالبه پس این همه بوق کرنا که قبلا زدن و کلی توهین به شخصیت و شعور شهروندان چی بود این همه ابروریزی کجا میره ؟

نظام

انتشارات «رامان سخن» را به خاطر بسپارید : اندیشه خود را ماندگار کنید سرگذشتتان را می‌نویسیم چاپ آثار شما از مجوز تا پخش با مجوز رسمی؛ کمترین هزینه در تیراژ دلخواه شما با ما در تماس باشید انتشارات «رامان سخن» با مديرمسئولي: نظام مشرفي نبي كندي ۰۹۳۶۵۹۵۶۰۶۸ چاپ شعر داستان رمان دلنوشته ادبي و خاطرات و تبديل پايان نامه به كتاب . چاپ آثار فلسفي و مذهبي و پزشكي و كمك آموزشي و هر نوع ايده كه دوست داريد ماندگار شود . در تيراژ دلخواه با هزينه كم