توضیح چند نکته درباره مطلب <<تکاب غرق در باتلاق نژاد پرستی>>

بسمه تعالی

 

با عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان و عرض سلام و ادب خدمت دوستان عزیزو تشکر از این که از این وبلاگ بازدید کرده ودر باره آن اظهار نظر می فرمایید.

در این مجال لازم میدانم در رابطه با مطلب <<تکاب غرق در ....>>وانتقادت دوستان گرامی و همچنین بعضی سوءتفاهمات پیش آمده نکاتی را تقدیم حضورتان کنم.

1. بعضی از دوستان معتقدند که چون بنده ساکن تهرانم واز فضای حاکم برتکاب دورم بنابراین صلاحیت اظهارنظر در مورد تکاب و وقایع آن را ندارم:باید عرض کنم سکونت بنده یا به عبارتی مهاجرتم به تهران حاصل شرایط اسفناک اقتصادی حاکم بر تکاب محرومیت ونبود اشتغال است که همه ساله صدها جوان تکابی را از خانه و کاشانه خود آواره کرده وبرای پیدا کردن قوت لایموت  راهی دیار غربت می کند (قابل توجه کسانی که فکر می کنند لای پر قو بزرگ شده ویا زندگی می کنم  )در واقع اگرشهرستان تکاب پتانسیل کافی برای اشتغال زایی برای جوانانش را داشت امروزه این جوانان وطن پرست مجبور نبودند به این تبعید خود خواسته تن در دهند .اما این دلیل نمی شود که بی خیال سرنوشت شهر خود باشند .پس حق داریم فریاد عدالت خواهی سر داده بر علیه بی عدالتی ها بجنگیم.

2. متهم به جهل و بی سوادی وعدم اطلاع از تاریخ شده ام:تمام مطالبی که درباره وقایع 1324 و اقدامات فرقه دموکرات آذربایجان و اشتباهات بزرگ احزاب کردی نوشته ام حاصل سالها مطالعه و تحقیق در این زمینه بوده است واز منابعی از قبیل تاریخ تکاب افشار,جنبش ملی کرد (کریس کوچرا),دروازه های ایران قفل است (موسسه اطلاعات),فراز و فرود جنبش های کردی(جلایی پور)وصدها سایت و وبلاگ و غیره استفاده کرده ام که در صورت لزوم فهرست کامل آنها را منتشر خواهم کرد.

3. بنده را متهم به کرد بودن وخودباختگی کرده اند:من آذری هستم وهمیشه به این که فرزند آذربایجانم به خودم بالیده ام اما همیشه به همشهریان خودم اعم از ترک و کرد واهل حق ارادت داشته و حفظ احترام آن ها را واجب میدانم. و معتقدم باید حساب برخی افراد که به نام اکراد وبه کام دوستان و آشناییان خود ویا گروهی که به آن وابسته اند ,از پست و مقامشان سوءاستفاده کرده و می کنند را از سایر کردها جدا کنیم .خیلی از این ها سالهاست با ما دوست ,همسایه,همکار و همکلاسی بوده اند وهمه ما یک درد مشترک داریم .

4. متهم شده ام به این که بانگاه عاقل اندر سفیه ونگاه از بالا به پایین مسائل را نگریسته وضمن این که خود را عقل کل میدانم برای نخبه گان شهر تعیین تکلیف کرده ام:اولا بنده هیچ وقت مدعی باسوادی یا عقل کلی نبوده ام و همیشه خود را کوچک مردم و خاک پای اندیشمندان و عالمان شهرم میدانم.

ثانیاّ نگاه من به مشکلات تکاب نگاهی کلی و متفاوت از نگاه ناسیونالیسم قومی و مذهبی است و معتقدم اگر مشکلی وجود دارد برای همه اقوام است و اگر قرار است پیشرفتی صورت گیرد باید همه سهیم باشند نه فقط اهالی شریف آباد یا کوی فرهنگیان.

ثالثاّ هنوزم معتقدم که باید نخبه گان وبزرگان شهردست به دست هم داده وبا استفاده از نفوذ خود در میان مردم بویژه جوانان به روشنگری پرداخته واقدامات فتنه گران را در نطفه خفه کنند تا خدای نکرده اتفاقات نقده 58 و بویژه جنایات روستای قارنا این بار در تکاب تکرار نشود. به هر حال اکراد جزیی از واقعیت جامعه امروز تکاب هستند و ما چاره ای جز وحدت با آنها نداریم پس بهتر است دست از افراطی گری برداشته کاری را که به صلاح مردم است انجام دهیم. اعتصمو به حبل الله جمیعاو لا تفرقو.

در پایان از لطف همه شما عزیزان سپاسگزارم و کماکان منتظر پیشنهادات وانتقادات سازنده شما همشهریان جان خواهم ماند. 

/ 6 نظر / 15 بازدید
سعید

شهروندان تکاب بازهم نامه اعتراض آمیز نوشتند درج شعار معروف گروهک تروریستی پژاک در بالای صفحه سایت اطلاع رسانی شورای شهر به چه معناست؟ آینانیوز: متن زیر توسط خبرنگار آینانیوز در تکاب برگرفته از نامه جمعی از اهالی این شهرستان است که به دستمان رسیده و البته حاوی برخی نکات و جملات تند و تیز نیز بود که با اندکی تخلیص و تصرف منتشر شد. با احترام به همه اقوام ایرانی و محکوم کردن هرگونه اقدام تفرقه افکنانه ای که منتج به ناآرامی زندگی مردم و نفاق و چنددستگی در جامعه می گردد، مسئولین شهر تکاب بویژه اعضای شورای شهر را محق می دانیم تا پاسخگوی اتهاماتی که در مطلب زیر بدانها روا داشته شده باشند. آینانیوز با لحاظ چارچوبها و خط قرمزهای خود همه تفکرات و گرایشات را دعوت به مباحثه و مناظره منطقی در این فضای مجازی آزاد می کند. تکاب- خبرنگار آینانیوز/ شهرستان تکاب همواره مهد فرهنگ و هنر بوده که تخت سلیمانش از اعماق قرون خبر می دهد و فرش زرین افشارش از هزاره های تاریخ بانگ برمی آورد و هنرمندان و خوشنویسانش از اصالت فرهنگ و هنر این پهنه زرخیر حکایت می کنند. این شهرستان در طول جنگ هشت ساله(البته در این منطقه 10 ساله)

س ع

با سلام خدمت بهروز عزیز! 1- از ادب و متانت شما خوشم اومد. امیدوارم که همه مخالفین ما ادب و متانت را رعایت کنند. 2- نوشته اید «... به این تبعید خودخواسته...»، بابا تبعید کجا بود؟ بهتره بگیم مهاجرت خود خواسته تا تبعید که بار معنایی دیگری ندارد. 3- به نظر من عدالت از اول تاریخ وجود نداشته و نخواهد داشت و نباید دچار «توهم عدالت» بشیم. هر چند که می شود به قول شما با بی عدالتی جنگید. 4- آقای میرزایی منابعی که استفاده کرده اید مشخصه که این تفکرات را در شما ایجاد کند. چون همه متعلق به جریانهای خاص فکری هستند و نمیشه با استناد به آنها که اغلب با حب و بغض شخصی نوشته شده و نمیشه اسمشون را تاریخ گذاشت. مثلاً کتابهای جلایی پور(فرماندار مهاباد در اوایل انقلاب) که زمانی اطلاعاتی و سپاهی بود و حالا برای ما شده روشنفکر پان فارس!!!!!!!و....و یا آقای محمدی همشهری که علی رغم احترامی که به ایشان قائلم باید بگویم که ایشان با مبانی ابتدایی تاریخ نویسی و ... آشنا نیستند، چرا که آن همه سوتی را در کتابشان نمیدادند و یا در کتاب اخیرشان این همه اشتباهات فاحش را مبتلا نمیشدند. 5- هیچ کس نمی تواند شما را متهم به

دوست دوران کودکی

سلام خوشحالم که لیسانستو گرفتی وتوی تهرانی من هم اینجا در تهرانم تو کار مطبوعات و کار نشر هستم باور نمی کردم در موردت خبری داشته باشم من وتو دوران کودکی باهام بودیم اگر منو شناختی برام لینک بزار ت. .بلاگم

؟

بابا مخ

همراه تکابی

باسلام ضمن تشکر از مطالب مفید وبلاگتان به اطلاع میرساند وبلاگ رسمی وتخصصی استاد نمونه کونگ فوی تکاب استاد رشید امانی با آدرس زیر افتتاح شد www.rashidamani.blogfa.com بانظرات خود مارا یاری فرمایید باتشکر مدیر وبلاک طریقت(امیریان)