تکاب و شورای چهارم

صادق انصاری ؛ ناکامی راهی برای تکاپو است . مروری بر انتخابات های ۳۰ سال گذشته مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه میاندوآب ، شاهین دژ و تکاب نشان می دهد مردم تکاب رضایتی از وضع موجود ندارند و البته این نارضایتی در یک سطح قابل ارزیابی نیست بلکه نارضایتی حاصل شده و انباشت شده طی سالهای ذکر شده را می توان در لایه های متفاوت همچون توده و عامه مردم ، نخبگان ، تحصیل کردگان و برخی از مسئولین دریافت . امام جمعه تکاب در نوشتاری کوتاه در «نشریه رحمت» به واکاوی بی توجهی مسئولین دولتی و منتخبان مجلس در استان آذربایجان غربی به مشکلات شهرستان پرداخته است . انتخابات گذشته مجلس همچون دوره های گذشته ثمری برای مردم این شهر نداشت البته با این تفاوت که در دوره های گذشته کاندیداهای این شهر وارد عرصه شده و ترکیب ناهمگون جمعیتی حوزه انتخابیه مانع راه یابی نامزدهای نامراد به مجلس می شد و این بار سد هیات اجرایی دولت احمدی نژاد از ۳ کاندیدای ثبت نام شده یکی را تایید و ۲ نفر دیگر (اصغر مدنی و علی اکبر شیوخی ) را با استدلالهای مرسوم دولتی ها ! از چرخه انتخاب مردم حذف کرد .

انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری اسلامی ایران خرداد ماه سال ۱۳۹۲ برگزار می شود و همزمان با آن انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار خواهد شد .

با نواخته شدن زنگ انتخابات شوراها ، تکابی ها باردیگر به تکاپو افتادند ، مروری بر افراد ثبت نام شده در سایت موج حضور می توان گفت شاید تعداد ثبت نامی ها از تعداد رای دهندگان فزونی بگیرد! .
بر اساس خبرهای دریافتی از شهرستان تکاب در این دوره از انتخابات شورای شهر افراد و گروههای مختلف برای حضور در عرصه اعلام آمادگی کرده اند تا خود را در معرض انتخابات قرار دهند .
رحمان حمدی تنها کاندیدای انتخابات مجلس نهم که از راهیابی به بهارستان بازماند . محمود دولتی فرماندار اول دولت احمدی نژاد در تکاب ، خالد عمرانی ، حسین میکائیلی ، ایوب افشار نژاد ، اکبر فیضی و سید جلال علوی اعضای فعلی شورای شهر ، یحیی حمدی و توحید شیرزاد دو تئورسین مطرح در دانشگاه پیام نور ! و از مخالفان سنتی همه امور در شهرستان ! نظام مشرفی نبی کندی ، بهروز میرزایی شیرمرد ، حامد قدرتی از نیروهای رسانه ای و ژورنالیست ، وحید مقصودی ، اصغر مدنی ، محمدعلی کاکائی ار طیف فرهنگیان، ولی الله انواری ، رضا عبدی زاده ، رضا فرجی و فیروز شاکری از جامعه حقوقدانان ، اسلام راعی حامی محبی نیا کاندیدای رفوزه مجلس نهم ، اصغر خالدیان ، ایرج نصرالهی ، مسلم صدری نام هایی هستند که گمان می رود تمایل خود را برای حضور در عرصه انتخابات اعلام کرده اند تا در دوره چهارم انتخابات شورای شهر در معرض انتخاب مردم قرار گیرند .

منبع:www.iranbaran.blogfa.com

/ 9 نظر / 5 بازدید
محسن

به به سلام آفای انصاری عزیز مطلبت جالب بود خیلی خوشحال شدم دست به قلم شدی البته بودی موفق باشی داداشم

سیدی احمدآباد

سلام .به نظر بنده حمایت از ماموستا راعی خیانت به مردم تکاب است .زمانی مردم تکاب تصمیم داشتند به محبی نیا رای ندهند اسلام راعی جوانای احمدآباد را برد به روستای گوی آغاج و به نمایندگی از مردم تکاب از حبی دعوت کرد به تکاب بیاد همین کار باعث شد تا مردم از او نیز روی گردان بشوند.

محسن

سلام اولا آقاي دولتي اصلا قصد حضور در انتخابات را ندارد . دوما چرا براي خودت تبليغ مي كني

تکابم

به نظرم علی رغم نظر آقای انصاری همان 7 نفر اول راه یابند.

همشهری

حتی کاندیداتوری ملا اسلام راعی توهین به تمامی مردم تکاب است اصلا در حد واندازه این حرفا نیست

فتحی

بعضی ها انگار شورای شهر را بجه بازی میدونن آدم وقتی به کسایی که میخوان کاندید بشن نگاه میکنه خنده اش میگیره از اینا گنده ترینش نتونستن کاری بکنن اونوقت یه عده بجه میخوان شهرو بسازن

تکابلی

دوستان من معتقدم که اعضای شورای فعلی را نباید دستکم بگیریم آنها عملکرد تقریبا خوبی داشته اند اما اگه میخواهند رای بیاورند باید علوی و میکاییلی را از ترکیب خودشون خارج کنند و آقای رحمان حمدی و ککایی را اضافه کنن موفق میشوند.

رضا

به نظر میرسه شورا را به اسلام راعی ورحمان حمدی بسپارند شهرمون گلستون میشه

س

خدمت کاندیدای جدید: دیگه در شهر تکاب هیچ زمین خالی نمونده .....شوراهای قبلی همه زمینارو هاپولی کردن