اگر سعید جلیلی رئیس جمهور می شد...

آیا مانتوهای تنگ و بدن نما، پدیده امسال است؟
- نه ؛‌ سال هاست که این مانتوها در کشور تولید و فروخته می شوند.

آیا بیرون ماندن بخشی از دست خانم ها (آن طور که آقای احمد خاتمی در برنامه تلویزیونی شناسنامه گفت و نسبت بدان اظهار نگرانی کرد) امسال شایع شده یا قبلاً هم بود؟
- قبلاً هم بود.

آیا آرایش کردن خانم ها در بیرون از خانه ، اتفاقی است که امسال برای اولین بار رخ داده است؟
- نه ؛ قبلاً هم این طور بود.

در کل وضع حجاب در جامعه با سال گذشته تفاوتی کرده است؟
- نه ؛ سال هاست که وضعیت همین گونه است. برخی حجاب شان را رعایت می کنند ، برخی نمی کنند.

پس چرا سال های گذشته ، این همه در تریبون های مختلف درباره وضعیت حجاب ابراز نگرانی نمی شد و تذکر نمی دادند و تجمعات گوناگون "حجاب و عفاف"‌برگزار نمی کردند؟

- پاسخ را باید در نتیجه انتخابات 24 خرداد 1392 جست و جو کرد که طی آن حسن روحانی رئیس جمهور شد. اگر یادتان باشد، پارسال و سال های قبل از آن ، محمود احمدی نژاد نامی رئیس جمهور بود که باعث می شد خیلی ها ، دلواپس نباشند،‌نه تنها دلواپس حجاب ، که دلواپس خیلی چیزها هم نبودند. البته برخی متشرعین واقعی ، همواره دغدغه دین داشته اند که موضوع این بحث نیستند.

حجاب ، تنها یک بهانه برای بعضی هاست و الّا اگر دلواپسان امروزی ، واقعاً‌ دغدغه حجاب و عفاف داشتند، چرا به وزرای احمدی نژاد به دلیل وضعیت حجاب در کشور ، کارت زرد نشان ندادند و در تریبون های عمومی ، وااسلاما سر ندادند و شهر به شهر تجمعات موسوم به حجاب و عفاف برگزار نکردند و علیه دولت، پلاکارد بالای سر نبردند؟ اگر هم بود ، خیلی کمرنگ و بدون اشاره به دولت بود و فقط در اواخر احمدی نژاد که رابطه اش با دلواپسان شکراب شده بود، بعضی ها متوجه شدند که حجاب برخی زنان جامعه مشکل دارد!

صدا و سیما هم که در ایام انتخابات، ابایی از نشان دادن تصویر زنانی که "بدحجاب" خوانده می شوند نداشت و با آنها به عنوان بخشی از مردم حماسه ساز مصاحبه می کرد، این روزها دلواپس شده و از همان ها به عنوان افرادی که تحت تأثیر فرهنگ غرب قرار گرفته اند و پوشش شان صحیح نیست، یاد می کند.

ای کاش این ها واقعاً‌ دغدغه دین و حجاب داشتند که اگر این گونه بود ، چنین یک بام و دو هوا نمی کردند و دنبال راه های معقول برای ارتقای دینداری جامعه می رفتند.

این همه سؤال کردیم ؛ بگذارید یک سؤال دیگر هم بکنیم:‌
راستی اگر امروز سعید جلیلی رئیس جمهور می شد ،‌با وضع کنونی حجاب در جامعه،‌ این همه دلواپسی به آن بروز داده می شد؟
پاسخ این سؤال را هر کس بر اساس میزان وجدان خود بدهد.

/ 2 نظر / 26 بازدید
گوهر

دلواپسی بد نیست اما بهتره راجع به چیزهایی دلواپس باشید که عملکرد خودتون رو زیر زره بین نبره ...

e

انصاف کنیم به دولت قبل هم این اخطارها داده شد نه اینکه این وضع از قبل نبوده بوده ولی قبول کنید تشدید شده سیاسی نگاه نکنید ما مسلمانیم