با نظارت شورای شهر و همت شهرداری :تکاب غرق در زباله است

این روزها اگر هنگام عصر گشتی در کوچه وپس کوچه های شهرستان تکاب بزنیم بر سر هر کوچه ای با انباشتی از زباله ها مواجه می شویم  که تعدادی گربه ودر بعضی مناطق حتی سگ های ولگرد بر سر آن ها جمع شده وبا پاره کردن کیسه ها علاوه بر پخش زباله به اطراف، باعث متساعد شدن بوی تعفن در محل نیز می شوند.

امروزه بحث جمع آوری زباله ها از سطح شهرها وانتقال و امحاء آنها در مکان های مناسب یکی از مهمترین و اساسی ترین وظایف شهرداری ویکی از راه های مهم کمک به سلامت افراد جامعه به حساب می آید . شهرداری موظف است قبل از هر اقدامی برای اداره امور شهری باید فکری برای مسئله زباله کند اما متاسفانه با نگاهی به وضعیت موجود در تکاب به نظر می رسد این قضییه جزء آخرین اولویت های شهرداری می باشد.

به تصاویر ارائه شده دقت فرمایید این عکس ها به عنوان نمونه از یکی از خیابان های شهر یعنی خیابان پارک از میدان آزادی تا انتهای آن یعنی مدرسه دخترانه رضوان (شاهد سابق)گرفته شده است  و به خوبی بیانگر این معضل  می باشد.

  

 

 

 

 

 

 

 

امروز در حالی که شهرداری ها در سایر شهرها خود را مجهز به سیستم های مکانیزه جمع آوری و حمل زباله می کنند و با قرار دادن سطل های مختلف زباله در معابر، مردم را به وسیله های گونا گون از جمله آموزش ،تشویق و تبلیغات به تفکیک زباله ها و کمک به سالم سازی محیط شهرها و طبیعت دعوت می کنند در شهرستان تکاب بر سر کوچه ها یک سطل زباله معمولی هم یافت نمی شود.

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 امیدواریم شورای محترم شهر و شهرداری تکاب که قبلا هم نشان داده اند به انتقاد چه سازنده و چه مخرب اهمیتی نمی دهند و برایشان مهم نیست که دیگران چه نظری می دهند حداقل فکری برای این مسئله که سلامتی مردم را نشانه رفته است بکنند.

/ 2 نظر / 10 بازدید

بی تفاوتی شهروندان در زمان انتخابات ورای دادن به کاندیداهای ضعیف ناشی از نوعی فقر سیاسی اجتماعی شهروندان است،که که در قابل شورای فعلی بیش از پیش نمودار است.و شهرداری به مراتب ترسو وبی کفایت که حاصل انتخاب شورای مذکور است .در قالب چنین تبعاتی در محیط شهری تکاب نمایان میگردد.پس عامل غیر مستقیم چنین ضعف و نارسایی ها خود شهروندان هستند.

رضا

مطلب جالبی بوددرعین حال تاسف برانگیز وبه وبلاگ من نیزسری بزنید