جوابیه عضو کمسیون عمران شورای شهر به یک مطلب...

تا از این طریق افکار عمومی را به سمت و سوی خود جلب نماید و شورا را در مقابل افکار عمومی قرار دهد اما غافل از اینکه دارد پروژه های خوش ظاهر و بد باطن را به مردم و شهر محروم تکاب تحمیل می کند . ضمناً اقدام ایشان به جهت قرار گرفتن تیر های برق کاملاً غیر اصولی و خلاف اصول شهرسازی است و بنده بارها در جلسات شورا با حضور آقای میکائیلی این تذکرات را مطرح ساختم که فقط گوش خودم شنید و بس.

 

3- آقای میکائیلی طرحهای ارائه شده از جانب شورا را بدون کار کارشناسی به صورت خام و بدون در نظر گرفتن ضوابط فنی و ارجاع طرح به کمیسیون عمران به صورت خود سرانه انجام می دهد و موجب حیف و میل بیت المال می گردد.

4-پروژه مجتمع تجاری- اداری شهرداری را که از پروژه های شورای سوم به شمار می آید، بدون تأییدیه مهندس محاسب و بدون نظارت ناظر اجرا   می کند. که یک نمونه از اشکالات فنی و مهندسی آن که در تصویر ذیل قابل مشاهده است این است که در آن طول کنسول 290سانتی متر می باشد . 

5- اینجانب در مورد طرح آبرسانی مکانیزه به فضای سبز بلوارهای سطح شهر نیز جزئیات لازم در خصوص اجرای طرح از جمله تعبیه منبع آب در سطح بالاتری از سطح بلوارها را به آقای میکائیلی و سایر اعضای محترم شورا دادم ، اما آقای میکائیلی بدون اینکه منبع آب را با توجه به ارتفاع بلوارها در سطح مرتفع تری تعبیه نماید در سطح پایین تری اجرا نموده است که امکان پمپاژ و‌ آب رسانی را با مشکل مواجه ساخته است و موجب اتلاف هزینه شده است.

6- اینجانب در خصوص موارد زیر نیز تذکرات لازم را مطرح ساخته ام که ترتیب اثری بدان داده نشده است و نتیجه آن جز تضییع اموال و اتلاف هزینه و زمان نیست:

  •     سنگ فرش پیاده روها غیر اصولی است و باید تخریب گردد.
  •      جدول کشی خیابان امام بطرف میدان قلم که طول آن به بیش از 500 متر می رسد به دلیل کوچک شدن عرض جوب ظرفیت هدایت آبهای سطحی به خصوص در ایام بارندگی را ندارد و در فصل یخبندان نیز موجب بالا آمدن سطح یخ به دلیل افزایش حجم به داخل خیابان ها خواهد شد که باید تخریب و اصلاح گردد.
  •     شیب بندی جوی آب خیابان پرستار دارای ایراد فنی است که باید تخریب و اصلاح گردد.
  •    شیب بندی جوی آب جنب مدرسه شهید بهشتی ( کوچه سابق هنرستان خوارزمی ) باید تخریب و اصلاح گردد.
  •     سطل های مکانیزه زباله به دلیل نبود ماشین مکانیزه توسط کارگران جهت تخلیه زباله واژگون می شود که باعث شکستن آنها می گردد  و باید جهت جلوگیری از اتلاف هزینه تا تهیه ماشین های مکانیزه جمع آوری گردد.
  •     مسأله کوچک سازی رودخانه از تقاطع خیابان انصار تا مسجد محمدیه باید با توجه به دبی آب از طریق افزایش ارتفاع دیواره انجام گیرد که این اصول رعایت نشده است و باید موارد ایراد دار اصلاح گردد. 

در خاتمه به محضر مردم شریف تکاب و همکاران خود در شورا اعلام می دارم که اینجانب به عنوان مسئول کمیسیون عمران نه یکبار بلکه ده ها بار ایرادات فنی کارهای صورت گرفته را به آقای میکائیلی  تذکر داده ام اما ظاهراً گوش ایشان بدهکار حرف فنی و قاعده مند نیست.  

فلذا امیدوارم کسی صدای مرا با جان و دل بشنود چرا که ما فرصت دیگری برای جبران از حیث خدمت رسانی به مردم فهیم وشایسته را شاید نداشته باشیم. 

اجرای کارهای نادرست و غیر فنی نه تنها مشکلی را حل نخواهد کرد ، بلکه به مشکلات نیز خواهد افزود.  

 

مجید لطفی

عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تکاب و مسؤل کمیسیون عمران  


/ 31 نظر / 41 بازدید
نمایش نظرات قبلی
]علی آقا

با سلام واقعا اگر کسی فکر میکنه کار مهندس لطفی کار درستی بود و شهامت بخرج داده سخت در اشتباه چرا که علنی نمودن اختلافات در میان اذهان عمومی نه تنها به نفع شهر نیست بلکه به ضرر شهر می باشد چرا که با اینگونه اقدامات اختلافات زیاد شده و مدیریت شهری را با اشکال مواجه نموده بنده بعنوان کسی که با کارکنان شهرداری ارتباط دارم با خبر از بی نظمی های ایجاد شده و عدم پیگیری و انجام امورات شهرداری از سوی اکثریت کارکنان شهرداری با توجه به اختلافات ایجاد شده از سوی برخی از اعضای شورای شهر در دو سه ماهه گذشته بودم از طرفی این راهش نیست با آبروی فردی مثل شهردار یک شهر آنهم توسط یک عضو شورای شهر بازی شود اگر آقای لطفی ایراد و اشکال یا تخلفی دیده برابر قانون بایستی با همکاری رئیس شورا بررسی و با شهر مطابق قانون عمل کند نه اینکه اینگونه مطالب را در فضای مجازی انتشار داده و افکار شهروندان را رنجیده خاطر نماید.

احمد

بای

در جواب یارالی

متاسفانه فضای حاکم بر شورا به دلیل فشار از نا کجا آبادهاست اگر شورا اختیار عمل داشت مطوئنا شهردار فعلی انتخاب نمی کرداما افراد خارج از گود و ورشکستگان مذهبی واجتماعی وسیاسی این شهردار را بر شورای شهر تحمیل کردندو علی الظاهر شورای شهر بجز یک نفرشان از تابو شکنی مهندس لطفی خوشحال هستند ونامه شجاعانه مهندس لطفی که با چراغ سبز اکثریت اعضای شورا ی شهر منتشر شد یک بمب خبری بود وخوشبختانه بمب های خبری دیگری در راه است اما در خصوص ایجاد اختلاف در داخل شورا نباید نگران بود زیرا حمایت از شورا وتضارب آرا و شکستن جو حاکم بر شورای شهر می تواند عزم شورای شهر را برای خدمت رسانی وتصمیمات استراتژیک مصصم تر خواهد کرد شورای شهر با قدرت و شجاعت مشغول خدمت باشد واز گردنه های مه آلود وسایه های خوفناک وشخصیتهای بادکنکی واهمه ای نداشته باشد زیرا فرموده قرآن است:یدالله مع الجماعة

در حکایت از پاسخ دهنده به یارالی

همشهری خوبم ممنونم که با پاسخی دندان شکن یارالی را یارلی تر کردی. مطلب مهندس لطفی بزرگوار خیلی ها را که منافعشان به خطر افتاده یارالی کرده. باید از مهندس لطفی عزیز که صادقانه با مردم سخن گفته و ناکارآمدی شهردار را با دلایل فنی اثبات کرده حمایت شود و نگذاریم تحت فشار بعضی از اعضای شورا و یا سایر مسؤلین شهر که عاملان اصلی نشاندن محمد میکاییلی بر کرسی شهرداری بودند قرار گیرد. یاشاسین لطفی و سن منم عزیز همشهریم که یارالینی یارالی تر ائیلادون

مهم نیس

اقای میرزایی نظر بنده رو منتشر نکردین .... توهین نداشتم . لطفا منتشر کنید . ممنونم

یارالی-در جواب (در حکایت از پاسخ دهنده به یارالی)

برادر یا خواهر گرامی. به نظرم شما ارادت خاصی به مهندس لطفیها داری که این چنین برآشفته ای! حمایت از شورای شهری که فقط دو نفر از آنها انسانهای با سواد مرتبط هستند با این تب و تاب جز کاسه لیسی مفهوم دیگری ندارد. اعضای شورای شهر جز دو نفر نه سواد شهرسازی دارند نه کارایی مدیریت و نه شهر درست و حسابی دیده اند تا بدانند شهر زیبا جه مفهومی دارد، یکی در کافه های شهر مشغول کشیدن قلیان و دیگری مشغول امورات مذهبی خود و دیگری ...! تا زمانی که مدیران این شهر از طریق روابط و نه ضوابط بر میزهای مدیریتی تکیه داده اند حال و روز این شهر و مردمانش بهتر نخواهد شد که هیچ، بدتر هم خواهد شد. و شما همچنان آتیش بیار معرکه باش!!!!!!!!!!

یارالی

لطفا نظر همه رو بذارید.

کریمی

جالبه دوستان همشهری به جان هم افتادید اولا نه اقای لطفی بلکه دیگر عزیزان و حتی خود شهردار بیان و عملکردشون را به مردم اطلاع بدن یا نظر خواهی کنن این ابهامات پیش نمیاد الان من نوعی که جناب لطفی را نمیشناسم نمیتوانم قضاوت کنم . اقایی که فکر میکنی ابروی شهر میره.. با این کار نه ابروی شهر میره بلکه گویای شهری است با مسولانی زحمت کش و پاسخگو به مردم پس خواهشا بحث عمران و ابادانی را وارد عرصه ی دیگری نکنید که ربطی به هم ندارند

یارالی

باز نظر ما سانسور شد. لطفا عدالت را رعایت کنید

دانشجو

با سلام درود بر شرافت مهندس لطفی ایشان عرضه دارند و با شهامت ابزار می نمایند و محافظه کار نیستند چرا که به فرموده رهبری محافظه کاری قتلگاه انقلاب است . باریکلا مهندس لطفی آرزوی توفیق و سلامتی و خدمتگزلری را داریم . جمعی از ذانشجویان شهرستان غریب تکاب