سخنی با نمایندگان مجلس مشکلات تکاب نیازمند طرح در صحن علنی مجلس

2-ارومیه و شهرستان‌های تابعه و هم‌جوار دریاچه ارومیه و استان‌هایی که اشاره فرموده‌اید نمایندگانشان همچون حضرت عالی در مجلس مشکلات دریاچه را بارها تذکر داده‌اند تا جائیکه شاهد هستیم موضوع اینک به یک مسئله‌ای ملی و در سطح کلان تبدیل شده و مطرح است منتها پی‌گیری می‌طلبد ولی آن چیزی که به نظر نگارنده مهم‌تر می‌نماید مشکلات زیست محیطی به مراتب بدتر از دریاچه ارومیه و سایر مشکلات شهرها و مردم جنوب آذربایجان غربی علی‌الخصوص تکاب می‌باشد که در مجلس باید مدرس وار  فریاد و نهیب بزنید تا شاید مسئولان اقدامی در جهت محرومیت زدایی انجام دهند.
3- نایب رئیس محترم اول کمسیون اقتصادی مجلس نهم نمی‌دانیم از کدام مشکلات تکاب با شما هم‌نوا و هم درد شویم؛ از دیوارهای ترک برداشته بیمارستان و اورژانس قدیمی تکاب که مستقیماً با سلامت آحاد مردم جامعه ارتباط دارد. یا از معضل بیکاری جوانان تحصیل کرده، یا از وضعیت اسفناک خیابان‌ها و معابر شهر تکاب و یا هزاران مشکلی که قطعاً حضرت عالی در این مدت بیشتر از صاحب این قلم واقف گشته‌اید!؟ و مسئولان شهری و استانی بی تفاوت از کنار آن‌ها گذشته و فقط به حفظ صندلی‌هایشان فکر می‌کنند!؟
4- جناب آقای دکتر بیگی مشکلات زیست محیطی که معادن طلا و سنگ و کارخانه های فرآوری آن‌ها  به وجود آورده‌اند و به دلیل فعالیت‌های غیر اصولی و عدم رعایت استاندارد های لازم موجب تخریب اکوسیستم منطقه و هزاران مشکلات دیگر گشته‌اند شاید چیزی کم‌ اهمیت‌تر از دریاچه ارومیه نباشد و اگر امروز به مشکلات ناشی از عملکرد غیر اصولی بهره برداران معادن فوق به جد رسیدگی نشود فردا به طوفان نمک، سیل مواد سمی و آلاینده های مختلف هم افزوده خواهد شد!
5- حضرت عالی نیک مستحضرید که مشکلات  مبتلابه تکاب چیزی نیست که در کوتاه مدت مرتفع گردد ولی راه حل اساسی آن‌ها این است علاوه بر رایزنی و تلاش و برگزاری جلسات با کمیسیون‌های مربوطه برای حل مشکلات این شهر محروم نیازمند طرح مسائل در صحن علنی پارلمان و کشیدن به چالش است؛ و به نظر حقیر بایستی در صحن علنی پارلمان در راستای حل  مسائل و مشکلات این حوزه انتخابیه چالش را جایگزین رایزنی و لابی کنید و همچنان که قول داده‌اید فریاد رسا و زبان گویای مردم محروم تکاب در مجلس باشید تا بلکه مردم تلخی کم کاری و بی توجهی نمایندگان ادوار قبلی را با حلاوت و شیرینی فریاد‌های شما از خاطر خود بزدایند. در خاتمه اشعار می‌دارد با عنایت به این مطلب که گذشته چراغ راه آینده است یقیناً این حق را به بنده قائل خواهید شد که عرض کنم جناب آقای دکتر بیگی از سرنوشت
محتوم و پاسخ کوبنده مردم محروم
ولی آگاه تکاب به بی توجهی همکاران ادوار قبلی تان در مجلس عبرت بیاموزید مبادا که فردا دیر شود.

این مطلب در تاریخ1391/12/5در سایت نشریه آراز آذربایجان چاپ شده است.

/ 0 نظر / 17 بازدید