کارگران اخراجی به رهبر انقلاب نامه نوشتند

گویافریاد رسی نیست که امتدادش مردانی به غیرت ستارخان و باقر خان سازد تا آذربایجان را همیشه با شکوه تر از تصورات به بشریت عرضه کند . شما را قسم به جده تان فاطمه زهرا (س) نگاهی به تکاب و کارگرانش بیندازید که صدایشان به گوش کسی نمی رسد .

رهبرا : به خدا سوگند که قلم و زبان ما از توصیف ناله و استغاثه مردم تکاب عاجز است ، کارگران معدن و کارخانه طلایش در درد و  رنج دست و پا می زنند و یگانه دارو و درمان آنها مرگ است . کارگران می گویند ابر غم باران ندارد کسی درد ما را حس نمی کند ، کسی فریاد ما را نمی شنود ، کارگران می گویند مگر این حکومت رهرو حکومت عدل علی نیست ...

وقتی هم برخی مسئولین صدایمان را می شنوند نوعا از صورت مسئله سخن می گویند اما آیا مسئولان عالی رتبه نظام می دانند تکاب در کجای کشور قرار دارد روزانه چند کیلو طلا از روی مردم گرسنه عبور می کند معادنش چگونه مورد تاخت و تاز قرار می گیرد ،آیا مسئولین می دانند زمین چرکین است یعنی چه ؟ تخریب رگه های معدنی ، نابودی اکوسیستم طبیعت ، برداشت غیر اصولی و بی رویه از نواحی پر عیار معدن طلا یعنی چه ؟ یعنی  اینکه تولید و سود بیست سال را در هفت سال خلاصه کردن با همان استثمار نیروی کار ارزان منطقه .

شب فرا می رسد خبری از شام نیست آیا چون زبان ما کارگران بسته است و فریادمان به جایی نمی رسد باید آنها را فراموش کرد یا روی شمش های طلایش نوشته رسیدگی به وضعیت ما کارگران ممنوع ! آیا حق داد خواهی از ما سلب شده به خدا سوگند هر وقت از تکاب می نویسیم دردها و رنج های مردم را می بینیم از خود سؤال می کنیم در روز قیامت این دولتمردان نظام چه جوابی خواهند داشت . مالکان کارخانه و معدن طلای آق دره که خود را به خواب زده اند آیا عذر موجهی است ، شانه های ما در مقابل این همه درد و محنت سنگینی می کند . حس کردیم تاب و توان و تحمل این همه درد و رنج را نداریم لذا با شما درد و دل کردیم :

ما هشت سال در بزرگترین کارخانه طلای ایران با تمام مصایب قابل تصور با حقوق اندک با بیشترین تولید و بهره وری کار کرده ایم جدا از اینکه همه ما آلوده به مواد شیمیایی ناشی از استحصال طلا هستیم بیش از یک ماه است اخراج شده ایم و اینک وضعیت ما در ذهن مردم منطقه مظهر محرومیت و رنج است نسل آینده چگونه با این قضایا برخورد خواهد کرد .

به خوبی می دانیم که شما هم با شنیدن دردها و رنج های ما دچار تألمات روحی می گردید و اشکتان جاری می شود اما صبر ما کارگران هم اندازه ای دارد و آنچه بیان می شود قطره ای از دریای مشکلات و غم درد بزرگی است که کتابی قطور غم نامه ما کارگران را به تصویر می کشد در شهرهای دیگر سیل و زلزله می آید بازسازی می شود ، شهرهای جنگ زده هم بازسازی شد اما تکاب از مناطق زلزله زده و جنگ زده هم بدتر است و هنوز نوبت بازسازیش فرا نرسیده چرا که اینجا مرحله تخریب کارگرانی است که یک ماه است پشت درهای بسته ادارات شیون می کنیم وفریاد می کشیم و جلوی کارخانه فریاد وا مصیبتا و وامعیشتا  سر می دهیم .

ای خدای مهربان ، ای امام زمان(عج)، ای رهبر ، ای رئیس جمهور ، ای دستگاه عدالت به فریاد ما برسید . نمی دانیم چه حکمتی است که آتش هر اندازه مهیب و بزرگ روزی فروکش می کند اما آتش فقر ما کارگران روز به روز شعله ورتر می شود ولی همه نظاره گرند و هیچ اراده ای برای خاموش کردن آن وجود ندارد اگر کسی امروزها به تکاب بیاید معنای بیماری و درد و مصیبت را می فهمد ، معنای شرمساری پدر از فرزند ، خجالت شوهر از همسر و گریه مادر از گرسنگی فرزند را می فهمد.

سخت است فهمیدن کودکی که گرسنه است و در مدرسه به فکر پدری که روزی کارگری را افتخار خود می دانست و با آن غرور کودکی به همسالانش فخر می فروخت . رهبر عزیز می گویند شما بسیار دل رحم هستید ، رحم عطوفت و مهربانی خودتان را به ما کارگران اررزانی کنید ، بدانید وجود ما کارگران برای مسئولین امتحان الهی است و آزمایش بزرگ که در روز قیامت متولیان پاسخ گوی امتحان خود باشند . امیدواریم ابر غم و ناله ما به نزول باران رحمت تبدیل و ما کارگران تسکین یابیم . ای خدای مهربان ما از تو طعم خدمت و محبت مسئولین را می خواهیم مثل یک شمع فدا شدن ، وضعیت ما کارگران بغرنج و طوفانی است و کوتاهی نسبت به این موضوع موجب غضب باریتعالی است . اما می توان با یک سند بیداری و توجه و افتخار و نظام به رحمت الهی مبدل ساخت اگر وضعیت ما را از نزدیک ببینید سؤالهای زیادی برایتان طرح خواهد شد که چرا کمر خدمتی تا به امروز بسته نشده چرا به داد کارگران رسیدگی نگردیده ، زخمهایشان التیام نیافته اینجا آرامش وجدان و ترس از خدا نهیب می زند که ای مسئولین به داد ما برسید .

چراازنطق پیش از دستور نماینده ها یمان در مجلس خبری نیست ؟چرا مردمی که روی کوه های از طلا آرمیده اند امروز از گرسنگی می میرند؟

ما عاشق دین خداییم و مسئولین عاشق خدمت به ما . خدایا اگر کسی بعد از هشت سال به فکر حل مشکلات ما افتاده یاریش کن تو کریم و صبوری ما درد و رنج خود را گفتیم و ایستگاه غیرت و شرف و مردانگی ، گرسنگی فرزندانمان را آبرو داری نمودیم تا دل مسئولی بسوزد و دردها و آه و ناله های ما را دوا نماید ما کارگران و مردم تکاب علی رغم محرومیتها دارای مناعت طبع ، نجابت و خویشتن داری ، میهمان نوازی گرم و صمیمانه هستیم علاقه مان به دین و میهن ستودنی است

برای همین این نامه رانوشتیم و دردهایمان را گفتیم تا در روز قیامت سر بلند از امتحان الهی به خاطر تحمل این مصیبت سربلند باشیم . در اینجا جلوی قلم را می گیریم و اجازه پیش رفتن نمی دهیم و از مردم عذر می خواهیم که نتوانسته ایم در بزنگاه اغنیا و فقرا خواسته هایشان را برآورده سازیم و از آنان التماس دعا داریم .

                                                        باسپاس

کارگران اخراجی کارخانه تولید طلای آق دره شهرستان تکاب آذربایجان غربی


کد خبر:  367549
فرستنده: ainanews Admin
گروه: اجتماعی, صنعت و معدن, اخبار مهم
تاریخ انتشار : 7 /3 /1390 ساعت 01:02 ب.ظ

/ 9 نظر / 6 بازدید
تکابی

با سلام. از وبلاگ خوب و پرمحتوایتان سپاسگذارم. خدا قوت. یاعلی

علم الهدی

با سلام . امیداوارم پیام مظلومیت شما توسط مقام معظم رهبری رؤیت فرمایند .انشاء الله

سعیدی

اقای میرزایی بهتر بودنام نویسنده مقاله که ازکارگران همان معدن طلای اقدره است درج میکردی/./سیداکبر موسوی دروبلاگ تکاب افشار وچندتاوبلاگ دیگر مقاله های مختلفی ازاین کارگر نویسنده چاپ شده

سعیدی

اقای میرزایی بهتر بودنام نویسنده مقاله که ازکارگران همان معدن طلای اقدره است درج میکردی/./سیداکبر موسوی دروبلاگ تکاب افشار وچندتاوبلاگ دیگر مقاله های مختلفی ازاین کارگر نویسنده چاپ شده

همشهری

جوابشون کو پس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/[سوال]

سلام امیدوارم که مسئولان به فکر سلامتی مردم تکاب باشند ما از سود معدن چیزی ندیدیم ولی حداقل مارا فلج نکنن

نگران اینده

سلام امیدوارم که مسئولان به فکر سلامتی مردم تکاب باشند .اقای میرزایی از احساس مسئولیت شما هم سپاس گذارم من هم به عنوان یک دانشجوی رشته ی معدن امیدوارم بتوانم دراینده ازلحاظ معدن کمکی به همشهریانمان بکنم

نگران اینده

سلام امیدوارم که مسئولان به فکر سلامتی مردم تکاب باشند .اقای میرزایی از احساس مسئولیت شما هم سپاس گذارم من هم به عنوان یک دانشجوی رشته ی معدن امیدوارم بتوانم دراینده ازلحاظ معدن کمکی به همشهریانمان بکنم

عزیز

سلا، بهروز جان تا مسولین کاری نکنند وضع همینه. مردم با مسولین مجموعه ای هستند که قادرند هر کاری بکنند متاسفانه همیشه یه طرف خوابه، مردم بیدار میشوند اقایان خوابند یا اگه عزیزان ما بیدار بشوند مردم حمایت نمیکنند این مشکل عمده ما هستش.