پیگیری برای آزادی روزنامه نگار زندانی

در پی زندانی شدن یک روزنامه نگار در ارومیه ، نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی قول داد موضوع را پیگیری کند.

حامد عطایی روزنامه نگار زندانی

جواد جهانگیر زاده ، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با عصر ایرانگفت: خبر زندانی شدن یک روزنامه نگار ارومیه ای را دریافت کرده ام و در صدد حل مشکل و آزاد شدن او هستیم.

وی افزود: اصولاً صدور حکم زندان برای اهالی قلم و رسانه ، شایسته جامعه ما و دستگاه قضایی نیست و می توان برای نظارت بر رسانه ها ، از اقدامات قانونی دیگری استفاده شود.

نماینده مردم ارومیه گفت: مذاکراتی با مسوولان قضایی،ارشاد و شکات در حال انجام است تا این روزنامه نگار هر چه سریع تر آزاد شود و به فعالیت حرفه ای خود بازگردد و امیدواریم با حسن همکاری آنها، این مهم به زودی محقق شود.

گفتنی است چندی پیش ، حامد عطایی ، مدیر سایت آینا نیوز - که از رسانه های ریشه دار آذربایجان غربی است - در پی شکایت روح الله بیگی نماینده میاندوآب ،به مرجع قضایی احضار و راهی زندان ارومیه شد.

/ 8 نظر / 3 بازدید
mohamad

واقعا انسان متافر میشه وقتی میبینه عده ای را فقط به جرم آگاهی بخشی به جامعه از حضور در جامعه محروم می کنند

فاضل

آینا نیوز که از بیگی حمایت می کرد چی شد؟ تو انتخابات خیلی از بیگی و محبی می نوشت

نیره

[لبخند]سلام دوست من... مرسی از حضورتون... انتظار نداشتم به چنین وبی برسم..![تعجب] حقیقتش چیزی هم از وبت نخوندم[خجالت] فقط جدولو نگاه کردم ببینم کیا رای اعتماد نگرفتن.. موفق باشید دوست من[لبخند]

تکاب آفلاین

یک بام ودو هوا!! یک بام و دو هوا بی شک منطقه اوریات و مردمان ساده و زحتمکش با لهجه شیرین شان که ویژه همان منطقه است را دیده یا شنیده اید، منطقه ای از لحاظ منایع خدادادی بکر ودست نخورده است والبته صفای منطقه اوریات در طبیعت بکر ومردمان ساده وبی آلایش آن است ، این منطقه قطب دامداری منطقه وشاید کشور است، در این منطقه به دلیل طولانی بودن فصل سرما عملا کشاورزی تعطیل است وتنها منبع درآمدشان از طریق دامداری است متاسفانه این روزها مردم منطقه اوریات علی الخصوص روستای عربشاه حال و روز خوشی ندارند، این روزها کمی آن طرف تر درحالیکه معدنکاران دل وجگر طبیعت را با ماشین آلات جهنمی کباب می کنند ویا با مواد شیمایی خطرناک محیط زیست وهرچه در آن هست، از انسان گرفته تا حیوانات وحشرات را ازبین می برند ، اداره منابع طبیعی تکاب در اقدامی منفعلانه فقط نظاره گر تخریب منایع طبیعی بکر منطقه هست، مردمی ساده وبی آلایش وزحمتکش منطقه اوریات را به خاطر چند راس گوسفند!! وچرای مراتع !! وتخریب پوشش گیاهی!!به استناد موادی از قانون حفظ وحراست از جنگلها ومراتع!! به عنوان ضابط قوه قضائیه با تنظیم کیفر خواست وارجاع

تکاب آفلاین

همه مامی دانیم که واقعا مردم منطقه اوریات انسانهای پاک وصادق وبی آلایشند وهمین صداقت گاهی موجب محکومیت شان می شودو اینجاست که : وقتی که تیغ کینه سر عشق را برید وقتی حدیث درد برایم مکرر است وقتی ز چنگ شوم زمان، مرگ می‌چکد وقتی دل سیاه زمین جای گوهر است وقتی بهار، وصله ناجور فصل‌هاست وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار بر صدر می‌نشیند و قاضی و داور است وقتی طراوت چمن از اشک ابرهاست وقتی که نقش خون به دل ما مُصور است وقتی که نوح، کشتی خود را به خون نشاند وقتی که مار، معجزه یک پیامبر است وقتی که برخلاف تمام فسانه‌ها امروز، شعله، مسلخ سرخ سمندر است از من مخواه شعرِ تر، ای بی‌خبر ز درد! شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است! با توجه به عرایض فوق چند سوال از اداره محترم منابع طبیعی ودادگستری محترم شهرستان با اذعان به استقلال قضات محترم متصور است: آیا اداره محترم منابع طبیعی در برخورد با معدنکاران که سالانه هزازان هکتار از منابع طبیعی را تخریب می کنند هم اینگونه برخورد می نمایند؟ جهت تنویر افکار عمومی چند نمونه ارائه نمایند آیا در قانون فقط جزای نقدی پیش بینی شده یا اقدامات عملی مانند

فریبا

سلام دوست عزیز, ممنون از حضور سبزتون..[گل] مگه بنده خدا چیکار کرده بود؟؟ نکنه مردمو از حقایق آگاه کرده؟[کلافه] اینجا متاسفانه همینجوریه! کسی که آگاهی داره و راه درستو میدونه باید تاوان بده!

گوهر

من کلا با بگیر بگیر موافقم ، خوشم میاد خوب کردن یعنی ......بوق.....به ذات خرابم.[خرخون]

سحر

[پلک]مرسی به وبلاگم سرزدی[عینک][گل]وبلاگ فشنگی داری[رویا]