سه پاکت نامه برای شورا و شهرداری

هفته نامه تخت سلیمان: ابتدا داستان زیر را بخوانید:

آقای اسمیت به تازگی مدیرعامل یک شرکت بزرگ شده بود.

مدیرعامل قبلی یک جلسه خصوصی با او ترتیب داد و در آن جلسه سه پاکت نامه دربسته که شماره های 1و2و3 روی آنها نوشته شده بود به او داد و گفت:

هروقت با مشکلی مواجه شدی که نمی توانستی آن را حل کنی,یکی از این پاکت ها را به ترتیب شماره باز کن. چند ماه اول همه چیز خوب پیش می رفت تا اینکه میزان فروش شرکت کاهش یافت.و آقای اسمیت بدجوری به دردسر افتاده بود.در نا امیدی کامل,آقای اسمیت به یاد پاکت نامه ها افتاد.سراغ گاوصندوق رفت و نامه شماره 1 را باز کرد.

کاغذی در پاکت بود که روی آن نوشته شده بود: همه تقصیر را به گردن مدیرعامل قبلی بینداز.

آقای اسمیت یک نشست خبری با حضور سهامداران برگزار کرد و همه مشکلات فعلی شرکت را ناشی از سوء مدیریت مدیرعامل قبلی اعلام کرد.این نشست در رسانه ها بازتاب مثبتی داشت و باعث شد که میزان فروش افزایش یابد و این مشکل پشت سر گذاشته شد.

یک سال بعد,شرکت دوباره با مشکلات تولید توام با کاهش فروش مواجه شد.با تجربه خوشایندی که از پاکت اول داشت,آقای اسمیت بی درنگ سراغ پاکت دوم رفت.پیغام این بود: تغییر ساختار بده.

آقای اسمیت به سرعت طرحی برای تغییر ساختار اجرا کرد و باعث شد که مشکلات فروکش کند.

بعد از چند ماه شرکت دوباره با مشکلات روبرو شد.آقای اسمیت به دفتر خود رفت و پاکت سوم را باز کرد.پیغام این بود: سه پاکت نامه آماده کن.

البته شورا و شهرداری بند 1 این نامه را خوی اجرا کرده اند.چون همه مشکلات را گردن شورای قبلی و شهردار اسبق انداخته اند و تا حدودی موفق هم بوده اند!

به نظر می رسد اینک نوبت نامه دوم است که از کشوی میزشان دربیاورند و مفاد آن را اجرا کنند!

/ 3 نظر / 5 بازدید
saba

سلام دوست عزیز یک سایت درست کردم در زمینه ی جدیدترین قالب های وبلاگ ممنون میشم بهم سر بزنی[لبخند][گل]

گوهر

چه واقعیت تلخی !!! آقای اسمیت های شهر من .

موسوی

ترحم برپلنگ تیزدندان / ستمکاری بودبرگوسفندان بیگی شما واسلاف واخلافتان باروشهای نخ نما ومنسوخ شده قدم روی نجابت وصداقت تکاب وتکابی گذاشته ایدرفتارشماتاریخ مصرفش گذشته ماکارگران کارخانه طلاسره راازناسره خوب تشخیص میدهیم شماهمان نان مظلمه رابخوریدوبگذاریدماباعرق جبین خودگدایی راازهرپدرسوخته ای برای تهیه کیف ودفتر وکتاب فرزندانمان جایزبدانیم همه میدانندشما دنبال چه هستیدبه قهرمان بازی خودپایان دهیدهرچندمازخمی تیر به خودی هستیم وشمارا گله ای نیست ماجاده صاف کن های شماها وقبل ازشماها برای غارت ادب ونجابت این مرزوبوم بوده ایم 200سال ازدوران مشروطه آذربایجان وتکه ای ازخاک کردستان زیرچکمه های خیمه شب بازان غارت می شودوفریادرسی نیست لااقل دل رهبرعزیزترازجانم راخون نکنید واسفایک روزاسبی به فتنه میزنی بافتنه و9دی معاش می جویی وروزی دگر................