نیازی به سپاس‌گزاری نیست؛ دعای خیر مردم کافیست

مدیر دارالعلوم زاهدان ضمن تاکید بر نداشتن هیچ چشم‌داشتی از این اقدام، اظهار داشتند: بدون شک آزادی مرزبانان با پادرمیانی مردمی ممکن شد و این قبیل اقدامات از روی احساس وظیفه شرعی و ملی صورت می‌گیرند. بنده و دیگر عزیزان از ابتدا هیچ انتظاری جز احساس وظیفه شرعی و ملی نداشته‏ایم. ما پیش از این هم در حد توان خود اقدامات مشابهی انجام دادیم و بحمدلله موفقیت‌هایی نیز حاصل کردیم، گرچه مطرح نشده است. در آینده هم اگر نیاز باشد، از هر نوع کوششی به‌خاطر مردم و کشور دریغ نخواهیم کرد.
ایشان ضمن انتقاد از موج حملات برخی رسانه‌ها و بی‌انصافی محافل افراطی نسبت به علمای اهل‌سنت به‌علت ایفای نقش در آزادی مرزبانان، و گلایه از عدم واکنش مسئولان نسبت به اتهامات و افتراءات، تاکید کردند: شایسته بود مسئولان ارشد دولتی در پیام‌های تبریک خود یادی از پادرمیانی مردمی می‏کردند تا پاسخ تندروها را با تشکر از جامعه مدنی و فعالان مردمی بدهند.
شایان ذکر است مرزبانان ربوده‌شده کشورمان پس از تلاش‌های مستمر مولانا عبدالحمید و همراهی مسئولان و جامعه مدنی، جمعه 15 فروردین از دست ربایندگان آزاد شده و تحویل هیئت اعزامی امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان شدند. مرزبانان ظهر یکشنبه 17 فروردین در نقطه صفر مرزی مورد استقبال معتمدین و مسئولین محلی قرار گرفته و به شهر زاهدان منتقل شدند.

منبع:سایت مولانا عبدالحمید

/ 0 نظر / 5 بازدید