نامه سر گشاده به استاندار...

در دو دوره مدیریت هشت ساله دولت مهرورز و عدالت پرور!!!! سینهی بیشترین کوه ها برای کشف و استحصال معادن سنگی تکاب بدون کارشناسی اصولی و بدون توجه به محدودیت اراضی تحت کشت و صحاری دامداری و باغستانهای دارای اشجار مثمر و غیره و نیز بدون عنایت به سهم نسل آینده از معادن طبیعی تاراج گونه و با نگاه استثماری آن¬هم توسط سازمان صنایع و معادن به دست معدن کاران سپرده شده است. و اینک جماعت مردم از روستایی و شهری با دیدگانی حیرت زده و بغض نهفته در گلو به تماشا نشسته اند .

آیا دستبرد بی رویه به منابع و معادن و تخریب بیرحمانه طبیعت به این شهر رنگ توسعه داده است ؟ اصلا توسعه چیست و دارای چه نوع شاخصه هایی است که مردم در کمال استیصال و پریشانی و فقر و بیکاری با جوانان تحصیلکرده در سطح عالی هنوز به این آرزوی آرمانی نتوانسته اند دست پیدا کنند؟

از خدمات شایان توجه هشت ساله باز ناگفته¬هایی داریم. رییس دولت نهم در اولین سفر استانی خودشان در تکاب شرف حضور یافتند و وعده احداث بیمارستان شصت و چهار تخت-خوابی را دادند .

وعده کردند راه پر پیچ وخم تکاب شاهیندژ بزودی اصلاح و به یک جاده ی امن و هموار در آینده ی نزدیک تبدیل خواهد شد و نیز مقرر کردند تا عمل گازرسانی به روستاهای نزدیک به سرعت شروع شود به نحوی که ظرف چند ماه آینده هیچ روستای نزدیکی از گاز بی بهره نماند. و دهها وعده ی بی سرانجام دیگر دادند.

بنده در سال هزار و سیصد و چهل شمسی کلاس ششم ابتدایی را می خواندم بیاد داریم که با همت پنج الی هفت نفر اعضای هیات مدیره هلال احمر یک بیمارستان با ظر فیت شصت و چهار تخت¬خوابی ظرف مدت کمتر از سه سال به اتمام رسید اما این بیمارستان در حال احداث اهدایی ایشان هنوز چراغ قرمز می زند

جناب آقای استاندار یقین دارم طرح این قبیل مسائل به حضور حضرتعالی به مَثل زیره به کرمان بردن شبیه باشد. یکی از عقل می لافد یکی طامات می بافد ...بیا کاین داوری ها را به پیش داور اندازیم..منِ بازنشسته را چه کار به این قبیل مسائل ؟

ما کسانی هستیم که در مصداق  در مامزید دکه بقال فتاده ایم. اما بد نیست به عرض برسانیم شاید دلواپسان شهر تکاب که دست نازیننشان اندر کف نامیمون فرصت طلبان و زیاده خواهان و معیشت اندیشان و منفعت طلبان گره خورده است، هیچگاه ساکت و آرام نیستند و نخواهند بود تا بلکه بتوانند مطابق میل مشئوم همیشگی خویش باز در چرخه سیاست معتدل تر از هر اعتدال گرایی چهره بگشایند و با آغوش گرم زانوی ادب در پیشگاه خردمندان بزنند.

تا بلکه باشد از این راه چنگی در حلقه جامه دران متفکر و حقیقتا دلسوز و خادم ملت بزنند، تا مبادا روزی فردی وزین و لایق و شایسته و کاردان و مدیر و مدبر و روشنفکر و مردم دار به عنوان فرماندار در این غریبستان که به غربت غرب گرفتار آمده است، آستین خدمت بالا بزند و با تد بیر و دور اندیشی و مشورت صاحب نظران شهرستان اندکی از کاستی ها و کمبود ها بکاهد و از مشکلات بس سنگین تکاب گرهی بگشاید.صد ها فرشته بوسه بر آن دست می زنند ..کز کار خلق یک گره بسته وا کند.

با تقدیم احترام عزیز مدنی دبیر باز نشسته به نمایندگی ازطرف جمع کثیری از فعالان مدنی و اجتماعی

/ 1 نظر / 11 بازدید
کفاشی

سلام و درود بر قلم استوارتان جناب استاد مدنی ،حضور افرادی چ.ن شما قوت قلبی است برای همه مردم امیدوارم همیشه سبز باشید و سبز بمانید