تکاب رکوردار تعداد موقوفات آذربایجان غربی

حجت‌الاسلام علی مصائبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه با اشاره به سهمیه آذربایجان غربی در طرح حفظ قرآن کریم، اظهار داشت: امسال این سهمیه برای استان 13 هزار و 580 نفر است.

وی با اشاره به نحوه برگزاری مسابقات قرآنی، خاطرنشان کرد: این مسابقات به دو صورت شهرستانی و استانی و در 17 شهرستان آذربایجان غربی برگزار می شود.

مصائبی به استقبال افراد از شرکت در مسابقات قرآنی اشاره کرد و گفت: امسال 960 نفر در آذربایجان غربی بیش از سال گذشته در مسابقات قرآنی شرکت کردند.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه آذربایجان غربی افزود: اقدامات اوقاف و امور خیریه استان به منظور عمران و آبادانی موقوفات و بقاع متبرکه استان با توجه به اعتبارات جذب شده و شرایط اقلیمی در حد مطلوب انجام شده است.

وی اضافه کرد: در 10 بقعه و دو موقوفه آذربایجان غربی کار عمرانی انجام شده است.

مصائبی به استفاده از ضریح جدید در بقعه‌های مختلف آذربایجان غربی اشاره کرد و اذعان داشت: این بقعه‌ها شامل بقعه سید صدرالدین چالدران، سید رضا شاهین‌دژ،سید تاج‌الدین خوی و شیخ نوایی خوی است.

وی گفت: بقعه‌ها دارای درآمد هستند و اعتبار استفاده از ضریح جدید از محل این درآمدها تامین می‌شود.

مصائبی به تعداد و ارزش موقوفات در شهرهای مختلف استان اشاره کرد و یادآور شد: تکاب، خوی و ارومیه بیشترین تعداد موقوفات را دارند و می‌توان گفت ارومیه از نظر ارزش موقوفات در آذربایجان غربی رتبه نخست را دارد.

/ 0 نظر / 7 بازدید