محبی نیا را با چه رویی به تکاب آوردید؟

امروز میخواهم در گوشه ای کز کرده،با بغضی سنگین در گلو و با چشمانی اشکبار صفحه ای دیگر از مثنوی هفتاد من کاغذ درد و رنج دیارم تکاب را ورق بزنم و درد نامه ای دیگر به آن بیافزایم.

شهری که در سکوت بیجای روشنفکرانش،در در به دری جوانان تحصیل کرده اش ،در نبود غیرتمندان گلگون کفن در خاک خفته اش،عده ای تازه به دوران رسیده پرچم داریش را می کنند.کسانی که منفعت جیبشان را به منفعت جامعه ترجیح می دهندو به خاطر مشتی اسکناس همه گونه خواری وذلت را به جان می خرند.

امروز به برکت وجود این افراد تکاب مبدل به حیات خلوت کسانی شده است که در طول تاریخ در پیشگاه مردم این دیار امتحان خود را پس داده اند.امروز به برکت وجود این حضرات حقیر کسانی که از شنیدن نام تکاب و تکابی حالشان به هم میخوردو عارشان می آمد که خود را منتخب مردم تکاب بنامند قدم در این شهر گذاشته وبه ریش تمام آن کسانی می خندند که در این 3 سال از بی مهریش نسبت به تکاب و تکابی نالیده اند.

درد امروز من محبی نیا نیست ،او مرد سیاست است واقتضای سیاست هم همان است که او انجام می دهد.درد من از کوته فکری کسانی است که بدون ذره ای تفکر و تعقل به پای سفره مردی می نشینند که روزگاری با پرتاب لنگه کفش از او استقبال کردند.

درد من درد وطنم است که در آن کسی را نمیبینم که در تالار رنجی آنقدر شهامت در وجودش باشد که از آقای وکیل الدوله بپرسددر این 3 سال اخیر کجا بودی؟

درد من درد کسی است که در قحط الرجال شهرم به عنوان بزرگتر بخشی از مردم تا فلان روستا برای عرض تملق به خدمت آقای نماینده می رود.

درد من این است که کسی به من نمی گوید این لبخند محبی نیا در هتل رنجی به چه معناست؟

جانم به قربانت ای وطن زخم خورده ی من از دوست و دشمن،ای تکاب مظلوم ای مادرم شاید اگر شهیدانت امروز زنده بودند نمی گذاشتند زیر پاهای غریبه ها و نوکرانش له بشوی اما نگران نباش هنوز جوانانت نمرده اند هنوز هم هستند کسانی که با اشک و خون تو را آباد کنند.

/ 15 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کاظم

سلام هم ولایتی ! متاسفانه باید عرض کنم که امثال محبی نیا ها هیچ موقع به فکر تکاب نبودن و نیستن. به قول قرآن: « إنّ الله لایغیّر ما بقومٍ حتّی یغیّر ما بأنفسهم » تأسف دیگه بنده واسه ذهن های فراموشکاره که ماجرای توهین به رای تکابی هادرمسجد جامع رو به این زودی از یاد بردن . یا پرواز لنگه کفش ها رو به سمت محبی نیا، در مقابل دیده های رئیس جمهور رو به این سادگی از یاد بردن!!

دومان

نمیدونم چی بگم اما قسم می خورم بر خدا اگه روزی به جایی برسم که واقعا کاره ای بشم اول پدر اونهایی رو در میارم که بر تکاب و تکابی دارن خیانت می کنن به خدا قسم راست میگم از الان دارم می شناسمشون که سرفرصت بگم بی اصالت تو نبودی که 32 تا دندونت رو بیرون آورده بودی و بوق می زدی و می گفتی عیسی زاده یا حبی دهنشون رو صاف می کنم به خدا قسم

دومان

آهای تکابی آهای بی غیرت بی بته،آهای خودفروخته به چند میلیون پول و هزاران آهای دیگر.. حقت است اگر محروم بمانی،حقت است اگر زجر بکشی و دائم غرغر بزنی که تکاب محروم و مظلوم است،غرغر بزنی به تکاب نمی رسند و غیره و غیره.

ع

اینایی که نوشتی صحت نداشته و پرتاب کفش حاصل دست رنج کسانی است که در رسیدن به قدرت حبی کمکشان نکرد و این صدای مردم نبود و اینکه تا بحال کسی را ندیدم که از دفتر او بیرون بیندازند که در میان این نمایندگان حبی از همه اصلح تر و با ایمان تر است که ایا میرزائی که خود قاچاقی بزرگی است که مردم برای ناهار او سر از پا نمیشناستد

لیلی

سلام من اصالتا تکابی هستم پدر و مادرم اهل تکاب بودند از دور دارم اوضاع و احوال این شهر رو می بینم و آقای حبی رو هم می شناسم می خوام بدوم بعد از این همه سال برای شما چکار کرده ، که اینقدر سنگش رو به سینه می زنین ؟؟؟؟ تکاب نسبت به شهر های دیگه این همه جاذبه توریستی داره چن نفر تو ایران هستن که بدونن کجاست ؟؟؟ چرا جاهای دیگه که آثار باستانی کمتری داره ... اینقدر تو چشم هستن ؟؟؟ واسه مردم تکاب چکار کرده ؟؟ اصلا واسه خود میاندواب که شهر خودشه چکار کرده ؟؟

ستاره

سلام آقای میرزایی شما هم دارید راه بقیه رو به ّپیش میگیرید شما جلو آقای محبی بلند می شدید و حرف می زدیید!تا زمانی که این تفکر در تکاب و تکابی هست این شهر آباد نخواهد شد همه انگشت اتهام را به سوی دیگری دراز میکنند شما که خود را عالشق وطن معرفی میکنید و همه را به باد انتقاد میگیرید از تکابی ها در مسجد ولی عصر دفاع میکردیید!این شهر آباد نخواهد شد چون مردم آن هزار چهره هستند از حمدی انتقاد میکنی که چرا شرکت کردی از دیگری انتقاد میکنی که چرا به ستاد فلان کاندید رفت وآمد میکنی!خواهشم این است شما به عنوان روشنفکر!بفرمایید مردم چه خاکی به سر بریزند؟!

samaneh

بودن یا نبودن... بحث در این نیست وسوسه این است. شراب ِ زهر آلوده به جام و شمشیر به زهر آب دیده در کف دشمن همه چیزی از پیش روشن است و حساب شده و پرده در لحظه معلوم فرو خواهد افتاد... پاینده باشید.

samaneh

بودن یا نبودن... بحث در این نیست وسوسه این است. شراب ِ زهر آلوده به جام و شمشیر به زهر آب دیده در کف دشمن همه چیزی از پیش روشن است و حساب شده و پرده در لحظه معلوم فرو خواهد افتاد... پاینده باشید.

samaneh

[گل][گل][گل] [تایید]

محمد

ممنون برادر خوبم خیلی عالی بود[گل]