آقای فرماندار وقت تنگ است مرحمتی بفرما!!

یکی از مهمترین مسائلی که به کررات از زبان مسئولان استانی در سفر به شهرستان تکاب و حتی برخی از مسئولان شهری در سخنرانی های مختلف شنیده ایم تعریف و تمجید از موقعیت سوق الجیشی و جغرافیایی این شهرستان به عنوان نقطه وصل استان آذربایجان غربی به استان های همجوار می باشد.

موقعیتی که به دلیل سوء مدیریت مدیران ناکارآمد و ضعیف، نه تنها به فرصتی برای رشد و توسعه این شهرستان مبدل نگشت بلکه باعث به انزوا کشیده شدن بیش از پیش آن نیز شد.

یکی از مهمترین و در عین حال موثرترین عوامل عقب ماندگی تکاب را می توان نامناسب بودن راه های مواصلاتی این شهرستان به قول آقایان، استراتژیک نام برد .

امروز تکاب عملا به دلیل نبود جاده مناسب بزرگترین بازار جذب صنعت توریسم و گردشگری داخلی و خارجی  را در مجموعه تخت سلیمان از دست داده است و مردم بومی منطقه نیز برای ارتباط با سایر شهرها و استان ها به دلیل نامناسب و نامساعد بودن کیفیت و ایمنی جاده ها ،علی الخصوص در تردد بی حساب و کتاب تریلرهای حامل سنگ های معدنی و ماشین های کشاورزی در مضیقه هستند .

عکس تزئینی است.

جاده تکاب به شهرستان سقز یکی از مهمترین جاده های ارتباطی این شهرستان با استان کردستان و سایر شهرهای کردنشین آذربایجان غربی می باشد.نزدیکی ،کوتاهی و کم تردد بودن این جاده نسبت به جاده بیجار،باعث شده است تا بیشتر مردم از جمله دانشجویان و کسبه این مسیر را برای تردد و سفر به کردستان انتخاب کنند.

اما آنچه که در این مسیر سفر را به کام مسافران تلخ می کند وجود تقریبا 10 کیلومتر جاده خاکی است که آن هم به دلیل نامناسب ،لغزنده و خطرناک بودن علاوه بر خساراتی که به اتوموبیل های بی کیفیت وطنی وارد می کند،موجب تکدر خاطر مسافران و خستگی مضاعف آنان نیز می شود.

این درحالی است که جاده مذکور با نام جاده ایرانخواه یکی از خبرسازترین جاده های کشور در فصل سرما و روز های برفی آن می باشد.

جناب آقای داعی فرماندار محترم شهرستان تکاب هرچند که می دانیم وقت تنگ است و شما هم چمدان سفر را بسته اید لذا چون نمی دانیم چه کسی قرار است بعد از شما بیاید و چند سال طول خواهد کشید تا منطقه را بشناسد و نامشان را یاد بگیرد بنابراین از شما خواهشمندیم برای جبران پروژه هایی که تکمیلشان در دولت دهم به رویا پیوست حداقل مرحمتی بفرمایید دستور دهید تا برفی ننشسته و کولاکی نگرفته به وضعیت این جاده رسیدگی شود.

آقای فرماندار شما شاید هیچ وقت دیگر از این جاده عبور نکنید اما دانشجویان ،این سرمایه ها و امیدهای آینده تکاب هر روز از این مسیر در پی روز های روشن برای شهرشان، می گذرند و خواهند گذشت پس برای حفظ جانشان در فصل سرما مرحمتی بفرما.  اجرکم عندالله

/ 2 نظر / 31 بازدید
سجاد تیییییییییکابلی

اینا دارن ماشین کیو هل میدن؟

دشتی

سلام من اهل تکابم ولی ساکنش نیستم دلم پره از حرف و شاید درد بخاطر تکاب.متاسفم برای تک تک مسئولاش نمیدونم حقوقهای جرومشون چطور از گلوشون پایین میرهبز هر طرف به تکاب میای تا به حوزه استحفاظیش میرسی حتی اگه خوابم باشی از صدای تالاق تلوق ماشین می فهمی داری به تکاب مظلوم وارد میشی.خدا لعنتشون کنه