بازی تمام شد؛ صفر-صفر به نفع استاندار آذربایجان غربی!

در این میان علیرغم کم اثری طیف رسانه ای دولت و ناتوانی از واکنش سریع و منطقی، مقامات دولتی به خوبی از عهده مدیریت « بحران» برآمدند. آقای سعادت و معاون سیاسی اش همچنانکه از یک کهنه سوار سیاسی انتظار است پشت سر مدیر منصوبی خود ایستادند اما این کار، بدون حاشیه و ظاهرسازی انجام گرفت.
استانداری چون مرجع اول و آخر تصمیم گیری در خصوص نصب یا عزل مدیران استانی است نمی توانست با سخنرانی یا طومار گروه های اجتماعی، طومار فرماندارش را بپیچد. چه، این عقب نشینیِ ناگزیر می توانست در فاصله کوتاه تا انتخابات مجلس دهم و کمی بعدتر ریاست جمهوری دوازدهم پوئنی منفی در یکی از حساس ترین استان های سیاسی کشور محسوب شود.  
به نظر می رسد اداره کننده گان کانون موج علیه فرماندار تکاب هم تا اینجای کار اقناع شده اند.
هدفی که این جماعت در پی آن بودند نه برکناری یا استعفای فرماندار در نخستین ساعات یا روزهای بعد از جنجال، که کش یافتن موضوع و تحلیل رفتن ذره ذره نای مقاومت تیم دولت بود تا آخرین فشنگ موجود در خشاب. یک تاکتیک نظامی نهفته در دل یک پوشش رسانه ای که تحلیلی جامع از شرایط حال حاضر از توان و میزان اثر دولت و مخالفانش بروز داد و شد یک واحد درس «سیاسی» عملی برای هردو طرف.
طرفه آنکه نتیجه گرایان شاید کفه ترازوی استانداری و دولت را سنگین تر بدانند؛ چراکه آنچه عاید شد تثبیت مهدی قهرمانی بود به عنوان فرماندار شهرستان تکاب در پست سازمانی خودش و یافتن گروههای سمپات حتی در میان قشری  که صحبت از توهین او بدانها در میان بود و این نتیجه می توانست حتی خروجی های غیرقابل باورتری نیز چون ارتقاء پست سازمانی او تا حد مثلا «مدیرکل دفتر سیاسی استانداری» یا «مشاور در امور ایثارگران» و یا «مشاور سیاسی و انتخابات » نیز به دست بدهد.
 
به طور حتم اگر این سکوتی که هم اینک برفضای رسانه ای حاکم است آتشی زیرخاکستر باشد و منتقدین «حال» ادامه بازی داشته باشند شاید آقای سعادت یکی از آن آس های معروفش را هم بخواهد همین روزها رو کند!
/ 9 نظر / 17 بازدید
رضا

نوشتن این مقاله توسط شما دقیقاً تاییدی بود بر اینکه طومار امضا شده میاندوابیها یک بازی مضحک برای به نتیجه رساندن اهداف شوم امثال قهرمانیهاست. این رشته سر دراز دارد!

عنایت شیوخی زاده

با سلام، کلمات ثقیل بکار رفته در این مرقومه منظور شما نگارنده محترم را در لفافه قرارداده و خواننده بجز کلماتی درهم پیچیده چیزی عایدش نمی شود. راز فهم یک متن در شیوایی وسادگی آن است، ممنون از تلاش شما دوست عزیز

تکابی

ننگ به تو بهروز میرزایی جیره خوار و مزدور فرماندار مطمئن باش یک روزی جواب اینگونه شمشیر کشیدنت به طرف خانواده های شهداء را خواهی دید

حسن

میرزایی ازاینکه بدنبال حق هستید متشکرم

تکاب خاکستر

جناب میرزاسلام لطفا درخصوص مورد اخلاقی که این روزها در اداره ورزش شهر جنجال بپا کرده گزارشی تهیه کنید خوبه به روز و آنلاین باشید و همه اخبار رو پوشش بدید نه فقط چیزهای خاص رو

محمد ش

احسنت به شما شیرمرد تکابی، که همیشه طرفدار حق هستی، مردم حق و ناحق را میشناسند

تکابی

باسلام محضرجناب میرزایی متشکرم ازاینکه مطالب خوب ومنطقی به جهت تنویرازهان عمومی مینویسیدسپاسگزارم

احسان

حیف به اهالی ولایتمدار و شهید پرور شیرمرد که نام شیرمرد در جلوی نام خانوادگی تو می باشد چون آنطور که ما شیرمردی هارا می شناسیم شیرمرد و دلیر می باشند مثل شهید خلیل حضرتی نه مثل تو که شده ای آلت دست و مترسک خیمه شب بازی فرماندار و خالد عمرانی , ننگ به تو

فهیم

قربون آدم چیزفهم