دشمنان محبی نیا دست بردار نیستند!!

فاش آنلاین .بهروز میرزایی شیرمرد :دنیای هزار توی سیاست دنیای بسیار شگفت انگیز و پیچیده ای است هر وقت سیاستمداری در این عرصه نگاه ها را به خود جلب کرده ،عده ای بادنجان دور قاب چین در لباس دوست دور او گرد آمده وبا توسل به انواع شگردهای متملقانه چنان فضای توهم آلودی برایش پدید آورده اند که تا به این باور غلط برسد که او تنها یکه تاز این عرصه وسفینه النجاه مردم جامعه خود است . این دشمنان کاری با او می کنند که او مردم را همان حلقه گرد آمده در اطراف خود بداند که از صبح تا شب برایش مدیحه سرایی می کنند و در این میان اگرکسی هم از سر خیرخواهی بخواهد اعتراضی بکند یا تلنگری بزند به نظر او مشتی بیمار برسد که به سهم خواهی آمده و چون به سهم خود نرسیده شیون به پا می کند!!!!

این روزها در استان آذربایجان غربی و در آستانه پایان کار مجلس هشتم عده ای با مطرح کردن نام آقای محبی نیا به عنوان جانشین آقای جلال زاده استاندار فعلی و دامن زدن به این شایعه در رسانه های غالبا مخالف با استاندار آن را به نقل محافل مختلف بدل کرده اند وهرکس به فراخور اندیشه و منافع شخصی و مواردی از این قبیل در این زمینه اظهار نظر می کند.

به اعتقاد خیلی از صاحب نظران وجود یک آلترناتیو قوی و با برنامه برای مدیران و اشخاص صاحب منصب می تواند برای جامعه بسیار مفید به فایده باشدوجلال زاده نیز از این قاعده مستثنی نیست با این حال معتقدم که آقای محبی نیا نمی تواند آن آلترناتیو قوی برای این سمت باشد.

در این که آقای محبی نیا سیاستمدار با سابقه ای بوده و جزء معدود کسانی است که از خطه آذربایجان به مدت نسبتا طولانی در بدنه نظام اسلامی خدمت کرده و دارای تجربه بالایی می باشند شکی نیست اما باید توجه داشت که سمت استانداری یک سمت اجرایی از بدنه قوه مجریه می باشد و با نمایندگی مجلس تفاوت های زیادی دارد وبه نظر می رسد با توجه به این که آقای محبی فاقد کارنامه مدیریتی اجرایی در سطح کلان وحتی در سطوح پایین تر هستند چندان مناسب برای این سمت نباشند.

به نظر بسیاری از صاحب نظران یکی از مهمترین دلایل توسعه نیافتگی استان گماردن افراد بی تجربه و ناکارآمد در پست های حساس مدیرتی واجرایی است که ثمره آن را امروز مشاهده می کنیم. آذربایجان غربی با توجه به داشتن پتانسیل های بالا، منابع و ابزارهای بالقوه توسعه و پیشرفت نیاز به مدیرانی با تجربه مدیریتی بالا برای بالفعل درآوردن و به کارگیری این پتانسیل ها  دارد.  

امروز متاسفانه شاهد آن هستیم عده ای با مستمسک قرار دادن عضویت آقای محبی نیا در هیئت رئیسه مجلس و یا در رمانتیک ترین حالت با توسل به طبع عرفانی ایشان ردای استانداری را بر قامت ایشان کوتاه دانسته وبا به اوج رساندن تملق صحبت از مقامات بالاتری می کنند.

 البته به هیچ عنوان منکر شایستگی آقای محبی نیا نیستیم وبر این باور هستیم که اگر از تجربه ایشان به درستی و در جای خود استفاده شود قطعا نتیجه بهتری عاید جامعه و کشور خواهد شد ومدعی آن هم نیستیم که همه چیز در استان سرجای خود قرار داشته و افراد متخصص رشته امور را در دست دارند،صحبت از تخصص و کاردانی است چیزی که در این سالها مهمترین حلقه گم شده زنجیره مدیریتی در سطوح مختلف استان و حتی کشور بوده است.

 به نظر می رسد بد نیست اگر کمی وسعت دیدمان را افزایش داده وبجز منافع شخصی مان منافع استان را هم در نظر بگیریم و ایشان را در جنگ زرگری خودمان با استانداری قربانی منافعمان نکنیم و فرصتی به او بدهیم تا بدور از فضای آلوده به تملق و چاپلوسی تصمیمی درست برای آینده سیاسی خود بگیرند؟

 

/ 6 نظر / 14 بازدید
علی

با سلام کارآیی آقای محبی نیا مرا یاد کار آیییهای آقای محمود دولتی و علی اوسط غفاریان می اندازه به نظر من این سه نفر باید جزو چهرهای ماندگار استان انتخاب شوند تا عملکرد فضاحت بارشان در ذهن مردم استان حک شود .آیا طرحی که به درد استان و شهرستان بخورد از این افراد سراغ دارید؟

علی

آقای محبی نیا از طلا شدن پشیمان گشته ایم .... مرحمت فرموده مارا مس کنید . اگه مردم استان نخواهند شما به زحمت بیفتید با بت خدمت به مردم استان چه کسی را باید ببیند؟ ما خدمت شما را نمخواهیم بهترین خدمت به مردم این است که دست از سر این مردم بدبخت برداری .

سرباز وطن

البته مديحه سرايي براي انسان زنده است ولي در گافنامه آينا نيوز كه سرسپردگي خود را به مرحوم محبي نيا ثابت كرده مرثيه سرايي ونوحه خواني فرموده اند

سرباز وطن

البته مديحه سرايي براي انسان زنده است ولي در گافنامه آينا نيوز كه سرسپردگي خود را به مرحوم محبي نيا ثابت كرده مرثيه سرايي ونوحه خواني فرموده اند

احمد

سلام و رحمه الله نمی دانم مطلبی که در سایت آفتاب با عنوان سفرنامه منتشر شده است، از شماست یا خیر... به هر حال به یاد ایام انتخابات افتادم: چپ، راست، کارگزار علیه خدمتگزار... جرم و گناه رئیس جمهور عزیز ما اینست که امام خامنه ای فرمودند نظر من به آقای رئیس جمهور نزدیک ترست... این تذهبون؟ یاحق