این یارانه متبرک را از ما نگیرید!!!

 یارانه ای که تا دیروز پول صاحب الزمان بود و همه باید می گرفتند و متبرک می شدند امروزپول نفت است، زهر هلاهلی است که کشور را فلج کرده و باید از دست مردم گرفته شود و چه خوب که با زبان خوش پس بدهند.

بهروز میرزایی شیرمرد: بازهم آقای روحانی در تلویزیون ظاهر شدند و این باربه بهانه همایش تجلیل از روزنامه نگاران و اصحاب رسانه،برای چند هزارمین بار با چهره ای مظلوم و لحنی ملتمسانه از مردم خواهش کردند که از گرفتن یارانه نقدی انصراف دهند!

عجب حکایتی شده است این هدفمندی یارانه ها ، هنوز یادمان نرفته آن صحنه ای را که جناب آقای محمود خان احمدی نژاد با آن چهره منحصر به فرد و لبخند فاتحانه خود در برابر دوربین های تلویزیونی، روبه ملت شریف ایران نشستند و خبر از اجرای برنامه ای توسط دولت دهم را دادند که روسای دولت های پیش از او حتی جرات فکر کردن به آن را هم نداشتند.

محمود شجاع و شیردل که بارها خود را یار امام زمان (عج) نامیده بود، این پول را نیز از آن حضرت قائم (عج) دانست و از مردم خواست که آن را با سایر در آمدهای خود قاطی نکنند زیرا متبرک است و برکت دارد! رئیس جمهور عزیزمان که ادعای مدیریت جهان را داشتند این را نیز اضافه کردند که اگر خانوارها این مبلغ متبرک 45 هزار تومان را به خوبی مدیریت کنند تا چند وقت دیگر در کشور ایران چیزی به نام فاصله طبقاتی نخواهیم داشت!

در آن شب تاریخی مردم که این خبر را شنیدند از خوشحالی دست از پا نشناختند و همه خدا را بخاطر ظهور این پدیده قرن (به قول آقای الهام و همسرشان خانم رجبی) در قامت رئیس جمهوری اسلامی ایران شکر کردند و حمد گفتند.

صدا و سیما هم در چشم به هم زدنی بلافاصله تمام مدیران، برنامه سازان ،مجریان و کارشناسان خود را بسیج کرد تا شب روز به مردم یادآوری کنند که رنسانسی در کشور رخ داده و درهای سعادت به روی همه باز شده است هنوز یادمان نرفته که گزارشی از یکی از روستاهای کشور پخش شد که در آن خانواری با داشتن سیزده فرزند در آمدشان از یک مهندس مملکت هم بیشتر شده بود ،آن ها تصمیم داشتند با کنار گذاشتن پول آب و برق بقیه را در زمینه کارآفرینی و توسعه کشاورزی سرمایه گذاری کنند آن روز خیلی از مهندسان و سایر تحصیلکردگان بیکار کشور آرزو کردند که ای کاش ماهم بجای وقت صرف کردن برای تحصیل زن می گرفتیم و چند جین بچه می کاشتیم تا امروز سهم بیشتری از این هدیه آسمانی نصیبمان می شد!

 آن فضای شور و حال پس از دریافت اولین یارانه را، که همه برای تعویض یا خرید موبایل و لپ تاب و مبلمان و زیورآلات و غیره به بازار هجوم آوردند و با خرید های لوکس می خواستند یک شبه فاصله های طبقاتی را پر کرده و به ندای رئیس جمهورشان لبیک بگویند را هیچ نویسنده چیره دستی نمی تواند توصیف کند.

القصه یارانه هدفمند شد و دوستان در صدا و سیما ، دولت و مجلس به مراد مقصود رسیدند، با درایت دولتمردانی که قصد مدیریت جهان را داشتند افسار قیمت ها به آرامی پاره شد و عنان امور از کف رفت و تورم سربه فلک گذاشت،فاصله طبقاتی که قرار بود سانتی متری شود کیلومتری شد، چرخ های تولید خوابید و بیکاری به اوج رسید، کمر پول ملی شکست و ارزش 45 هزارتومان نفرین شده به یک سوم رسید و این گل های دولت دهم با اختلاس ناچیز 3 هزار میلیاردی خاوری و دوستان و پرونده های رحیمی و مرتضوی و زنجانی به سبزه نیز آراسته شد.

بالاخره چرخ روزگار چرخید و محمود و دوستان رفتند وآقای روحانی با کلید آمد، اما ای کاش با آفتابه ای آب آمده بودند ،آفتابه ای نه به گنجایش دریاچه خشکیده ارومیه ،بلکه به گنجایش اقیانوس آرام ،تا اول آنچه که پدیده قرن به ارث گذاشته را از روی قفل ها می شستند و بعد نوبت به کلید می رسید.

به هر حال امروز در نبود محمود، دولت و مجلس وضرغامی در صدا و سیما دست به کار شده اند تا نگذارند تو یارانه ای به کف آری و به عزت بخوری! یارانه ای که تا دیروز پول صاحب الزمان بود و همه باید می گرفتند و متبرک می شدند امروزپول نفت است، زهر هلاهلی است که کشور را فلج کرده و باید از دست مردم گرفته شود و چه خوب که با زبان خوش پس بدهند و گرنه به دست تدبیر دولت قطع خواهد شد تا اعتدال به اقتصاد باز گردد!

به هرحال ما که گیج شدیم و آخرش نفهمیدیم باید به کدام ساز حضرات علی الخصوص صداو سیما برقصیم .یارانه بد است یا خوب،بگیریم یا پس بدیم،متبرک است یا شوم!!

مخلص کلام ،جناب آقای روحانی ملت ایران از نیات خیر شما آگاهند اما ملتمسانه از شما خواهش می کنیم اگر توانایی مدیریت واجرای فاز دوم هدفمندی را ندارید صادقانه به مردم بگویید و کمر ملت را نشکنید،اگر قرار است با پول یارانه مردم امثال خاوری ها و زنجانی ها را پرورش یابند لطف کنید در تصمیم خود تجدید نظر فرمائید یا به قول آن مثل معروف از طلا گشتن پشیمان گشته ایم مرحمت فرموده ما را مس کنید.

/ 7 نظر / 8 بازدید
دیارآراتا

همیشه سعی کن واسه دل خودت زندگی کنی نه واسه چشمای دیگران . . . ! از آدمها در حد توانشون بخواین نه در حد نیازتون ! بذارین آدمها اونی که هستن بمونن . . .

گوهر

هشت سال محمود احمدی نژاد گند زد به مملکت . هیچکسی هیچی نگفت . همه انگار منتظر بودن یه معجزه اتفاق بیفته و عدالت محمود بهشون ثابت شه . حالا چی شده ؟؟؟؟ چطور می تونیم انتظار داشته باشیم گند کاری ایشون چند ماهه جمع شه ! من به ریاست جمهوری و سیاست های روحانی اطمینان دارم .

یک همکار

سلام بر همکار جسور و قدرتمند که شیوه ی نگارشش اعجاز می نماید. به راستی نمی توانم توصیف کنم که چقدر از متن زیبا و جسورانه و انتقادیتان لذت بردم. با اجازه تون و با افتخار آن را در وبلاگم منعکس می نمایم پاینده و پایدار در پناه مهرافروز باشید یا حق...

وحید مقصودی

بسیار عالی بود. موفق باشید

قوشا چایلی

باسلام لطفا از عملکرد نمایندگان سابق و حاضر مطالبی منتشر فرمایید..

صادق م

هر چند با بعضی سیاستهای احمدی نژاد موافق نبوده و نیستیم ولی اجرای هدفمندی در خیلی از کشورها مشکلات زیادی ایجاد کرد اصل قضیه مشکلی ندارد بلکه مجریان طرح باید ابتدا واکسن اقتصادی را تزریق می کردند بعد شروع به اجرای هدفمندی می کردند مجموعه تدبیر و امید هم متاسفانه تئوریسین اقتصادی ندارد وگرنه می توانست مرحله دوم را اجراکند البته به مشکلات دولت مافیاهای اقتصادی را هم اضافه کنید

آیسان

با سلام ،بسیار عالی است ،دست مریزاد .بیانتان پیوسته گویا وقلمتان روان همیشه روان باد.