آینده تکاب قربانی جنگ مجلس و دولت شد

بحث تفکیک حوزه انتخابیه تکاب ،شاهیندژو میاندوآب قریب به یک دهه است که در این حوزه مطرح بوده و در این میان برای مردم همیشه در صحنه تکاب همواره از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است.

آن ها که همیشه با شور و شوق وصف ناپدیر انتخابات را آغاز و در پایان با سرخوردگی از رای نیاوردن کاندیداهای بومی خود به پایان می بردند دردوره اخیر علاوه بر سرخوردگی همیشگی دچار نوعی بی مهری از طرف نماینده شهر خود نیز شدند کسی که حضور چندین دوره خود را مدیون حسن نیت مردم تکاب است.

این گونه مسائل از یک طرف و توسعه نیافتگی این شهرستان با وجود منابع و معادن غنی از طرف دیگر باعث شد تا بحث تفکیک حوزه انتخابیه مذکور در میان مردم به ویژه بزرگان، روشنفکران و نخبه گان به صورت جدی مطرح شده وبه یک خواست عمومی تبدیل شود.

در این دوره آقای عیسی زاده یکی از نمایندگان این حوزه فرصت را غنیمت دانسته و برای تبلیغ خود هم که شده بارها وبارها از تلاش هایش جهت به تحقق رساندن این رویا سخن گفته و با انتشار نامه هایی در مراسم روز جهانی قدس در بین مردم انتظارات بالا برد اما با توجه به گاف های داده شده در این نامه ها معلوم شد که نبا ید به اقدامات این آقا که می خواست با دست آویز قرار دادن این موضوع و با توجه به کمرنگ شدن میزان محبوبیت محبی نیا نزد مردم تکاب برای خود محبوبیتی کسب کند ،امید بست.

با این بیم و امید ها بالاخره دولت لایحه افزایش تعداد نمایندگان و تفکیک برخی از حوزه های انتخابیه را روانه مجلس کرد که در نهایت بعد از مدتها انتظار و سرگردانی در کمسیون های مختلف فوریت آن رد شد و طرح آن نیز به صحن علنی به راه پیدا نکرد.    به نظرمی رسد عمده ترین دلیل آن را نیز می توان جنگ آشکار و نهان مجلس با حامیان دولت بر سر تصاحب کرسی های مجلس نهم دانست.

با نگاهی گذرا به رابطه نه چندان خوب مجلس اصولگرا با دولت اصولگرا بعد از انتخابات ریاست جمهوری 88 می توان تلاش برای  قدرت طلبی را در رابطه این دو قوه بخوبی حس کرد که گاها بدون توجه به برخی ملاحظات ملی و وظیفه ذاتی خود در خدمت به مردم فقط در صدد کم کردن روی همدیگر عمل کرده و عرصه خدمت را به عرصه رقابت برای کسب قدرت مبدل می سازند.

با در نظر گرفتن این رابطه و مسائلی چون اعتراض به معاون اولی مشایی ،کلید زدن سریال جریان انحرافی ،ندادن رای اعتماد به برخی وزرای پیشنهادی احمدی نژاد از جمله دکتر سجادی و آن جلسه معروف بهارستان و دودو گفتن نمایندگان در خلال سخنرانی رییس جمهور و اخیرا هم طرح سوال از او و همچنین متهم کردن برخی از نزدیکان وی به فساد مالی ،کاملا مشخص بود که مجلس با این لایحه هم مخالفت خواهد کرد .

متاسفانه چنین به نظر می رسد  بهارستانی ها بدون در نظر گرفتن منافع مردم این حوزه ها و اهمیت این تفکیکها که می تواند در توسعه و پیشرفت این مناطق تاثیر بسزایی داشته باشد ،صرفا به خاطر هراس از ورود حامیان دولت  وحفظ صندلی و ترکیب  اصواگرایان در مجلس نهم بدون توجه به خواست بخشی از ملت این لایحه را به بایگانی سپرده اند و جالب اینجاست که نمایندگان حوزه تکاب و شاهیندژ و میاندوآب که  در جبهه اصولگرایان قرار دارند با از دست دادن این فرصت تبلیغاتی فعلا سکوت اختیار کرده اند!!

/ 6 نظر / 10 بازدید
خانی

نمایندگان مجلس با 102 رأی مخالف با بررسی خارج از نوبت لایحه اصلاح جداول حوزه‌های انتخابیه و افزایش تعداد نمایندگان مجلس به 310 نفر مخالفت کردند. به گزارش فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) با 80 رای موافق، 102 رای مخالف و 28 رای ممتنع از مجموع 234 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس، با بررسی خارج از نوبت لایحه اصلاح جداول حوزه‌های انتخابیه و تعداد نمایندگان آنها مخالفت کردند.

صابر

آقا بهروز تحلیلت عالی بود در مورد شورای شریف آباد هم بنویس

احد نباتی

سلام اقای میرزایی امیدوارم که همیشه موفق باشید ما که دور از وطن در حال تلاش هستیم ولی هر از گاهی به وب شما سر می زنم انصافا حرفتون به دلم نشست چه می شود کرد الان هم خیلی زود دیر شد ... بازم تشکر می کنم یا علی

صادق

سلام عزیز بابت متن خوبت تشکر می کنم اما به نظرم 1000000 تا وبلاگ و سایت بنویسی باز هم این تکاب درست نمی شود

کورد

بژی کورد بژی تیکاب

موسی

رای ما فقعط عیسی زداده است