آخرین اخبار انتخاباتی استان از زبان رئیس ستاد

او در ادامه به اصول ۶۲ و ۶۳ قانون اساسی که در خصوص ساز و کارهای قانونی برگزاری انتخابات در کشور است، اشاره کرد و افزود: گردش نخبگان بواسطه انتخابات در کشور صورت می گیرد و مردم با استفاده از ابزار قانونی انتخابات، برای سرنوشت کشور تصمیم می‌گیرند.

رئیس ستاد انتخابات استان در بخش دیگری از سخنان خود، بر رعایت اصل بی طرفی دستگاههای حاکمیتی و مجریان انتخابات تاکید کرد و گفت: دولت تدبیر و امید و ما بعنوان مجریان انتخابات در استان، قانونمداری و اجرای مهر قانون و همچنین صیانت از آرای مردم را سرلوحه کار خود در برگزاری انتخابات قرار داده و بدنبال این هستیم که این انتخابات، با مشارکت پرشور و حداکثری مردم برگزار شود.

رادفر ادامه داد: رای مردم به تعبیر حضرت امام (ره) میزان و به تعبیر رهبر معظم انقلاب حق الناس است که ما نیز بعنوان مجریان انتخابات، بر اساس این راهبردها حرکت و اقدام کرده و تمام توان و تلاش خود را برای برگزاری انتخاباتی پرشور و مبتنی بر قانون بکار خواهیم گرفت.

وی به قانون تبلیغات انتخابات نیز اشاره کرد و گفت: تحرکات انتخاباتی کاندیداهای احتمالی در استان را رصد می‌کنیم و اگر مصادیق تبلیغات غیرقانونی و خارج از زمان پیش بینی شده در استان مشاهده شود، برخورد و تذکرات لازم را خواهیم داد.

رئیس ستاد انتخابات استان در ادامه این نشست به سوالات مختلف خبرنگاران در خصوص انتخابات و حواشی پیش رو پاسخ داد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همچنین در پاسخ به اینکه چه راهکاری برای کنترل و رصد فعالیت‌های انتخاباتی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اتخاذ شده است، گفت: مساله شبکه های مجازی و اجتماعی در قانون انتخابات پیش بینی نشده و ما این مساله را در جلسه هفته آینده در وزارت کشور مطرح و برای آن چاره اندیشی خواهیم کرد.

رادفر در پاسخ به سوال دیگری در مورد رصد انتخاباتی و تبلیغات زودهنگام برخی کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی گفت : تمام تحرکات انتخاباتی در حال رصد است و همه اتفاقات را تجزیه و تحلیل می کنیم ولی مستحضرید که تبلیغات تعریف خاص خود را دارد و کسانی که امروز در حال ارزیابی خود هستند و نام بسیاری از افراد برده می شود شاید اصلا در انتخابات ورود نکنند و در صورتی که خلاف قانون انتخابات عمل گردد تذکرات و برخوردهای قانونی اعمال می گردد و ما زیاد فضا را نمی خواهیم بسته بکنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با رد برخی گفته ها در خصوص حضور برخی افراد از جانب وی در محافل انتخاباتی اظهار داشت: چنین کاری در ماههای گذشته صورت نگرفته و در ماههای آینده نیز انجام نمی شود چرا که ما اعتقاد به بی طرفی مسئولان اجرایی انتخاباتی داریم و بر این امر اصرار می کنیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا فعالیت های انتخاباتی برخی مسئولان دولتی در استان صحت دارد گفت: مسئولان دولتی اگر چه ممکن است دارای علایق و سلایق شخصی سیاسی باشند اما با آغاز جریان انتخابات، کاملا بی طرف خواهند بود.

رادفر افزود: هیچکدام از مسئولین، حق استفاده از امکانات دولتی و عنوان و مقام خود را بر له یا علیه هیچکدام از کاندیداها را ندارند و کارمندان دولت نیز اگر علاقه به فعالیت انتخاباتی و تبلیغاتی برای کاندیدای مورد علاقه خود را دارند باید خارج از وقت اداری و بدون استفاده از امکانات دولتی باشد چرا که ما به شدت معتقد به اصل بی طرفی و صیانت از آرای مردم در انتخابات هستیم.

وی با اشاره به توبیخ یکی از مدیران شهرستانی به دلیل حضور در یک جمع انتخاباتی محدود، اضافه کرد: در صورت تکرار مورد این فرد و یا انجام اقدامی مشابه از سوی دیگر مدیران، برخورد قانونی صورت می گیرد و ممکن است به عزل مسوول منجر شود.

رئیس ستاد انتخابات در آذربایجان غربی همچنین در پاسخ به اینکه چه راهکاری برای کنترل و رصد فعالیت‌های انتخاباتی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اتخاذ شده است گفت: مسئله شبکه های مجازی و اجتماعی در قانون انتخابات پیش بینی نشده و ما این مسئله را در جلسه هفته آینده در وزارت کشور مطرح و برای آن چاره اندیشی خواهیم کرد.

رادفر در خصوص اقدامات و برنامه های ستاد انتخابات استان برای پرشور کردن فضای انتخابات نیز گفت: اجرای با شکوه انتخابات وظیفه اصلی ماست که در این راستا رعایت اصل بی طرفی توسط دستگاه های مجری و مجریان انتخابات کمک شایانی خواهد کرد به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و اگر مردم مطمئن شوند که به این وظیفه عمل کرده ایم با شوق و شور فراوانی در این انتخابات حضور خواهند یافت.

وی ادامه داد: فضای لازم برای ورود احزاب و تشکل های قانونی در استان آماده شده و همه این احزاب و تشکل های قانونی مجوز ورود و تبلیغات در انتخابات را در زمان پیش بینی شده خواهند داشت.

رئیس ستاد انتخابات درآذربایجان غربی در پاسخ به سوال زمان استعفای مدیران و ثبت نام در این انتخابات با اشاره به ماده ۲۹ قانون انتخابات گفت: بر اساس بندهای الف و ب ماده ۲۹ قانون انتخابات هرکس که بخواهد در انتخابات شرکت بکند باید شش ماه مانده به زمان انتخابات استعفا بدهد و این شامل مقامات دولتی و حاکمیتی می شود.

وی افزود: مقامات شامل بند الف مقاماتی هستند که در هر کجای ایران اسلامی قصد کاندیداتوری دارند باید استعفا بدهند و مقامات بند ب این قانون آن دسته از مقاماتی هستند که اگر حوزه مسئولیت اداری آنان حوزه انتخاباتی هست که می خواهند در آن نامزد شوند باید استعفا بدهند.

رادفر با اشاره به زمان انتخابات گفت: هفت اسفند ماه ۹۴ زمان برگزاری انتخابات است که کسانی که می خواهند در این انتخابات نامزد شوند باید تا ۲۸ خرداد ماه سالجاری استعفا داده و ستاد انتخابات استان تا سه تیرماه مهلت رسیدگی به استعفای آنان را دارد.

وی افزود: تا به این امروز در استان اذربایجان غربی تنها یک نفر از مدیران دولتی استعفا داده است که در حال بررسی می باشد.

علیرضا رادفر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا فعالیتهای انتخاباتی برخی مسئولان دولتی در استان صحت داردگفت: مسئولان دولتی اگر چه ممکن است دارای علایق و سلایق شخصی سیاسی باشند اما با آغاز جریان انتخابات، کاملا بی طرف خواهند بود لذا هیچکدام از مسئولین، حق استفاده از امکانات دولتی و عنوان و مقام خود را بر له یا علیه هیچکدام از کاندیداها را ندارند، و کارمندان دولت نیز اگر علاقه به فعالیت انتخاباتی و تبلیغاتی برای کاندیدای مورد علاقه خود را دارند باید خارج از وقت اداری و بدون استفاده از امکانات دولتی باشد؛ چرا که ما به شدت معتقد به اصل بی طرفی و صیانت از آرای مردم در انتخابات هستیم.

/ 3 نظر / 19 بازدید
سعید

سلام بهروز جان لطف در خصوص شهرداری مطلب بنویسید .بگذارید مردم بفهمن که میکائیلی در شهرداری نقشی نداشت هر کاری میشد توسط زحمتکشان شهرداری انجام می شد نه شخص شهردار. میکائیلی با بی ادبی تمام شهر تکاب را تمام کرد ایشان فقط خواست با حکم شهردار بازنشست شود مگر نه بفکر آبادانی شهر نبود.منتظرم

امید تکاب

باسلام جناب آقای میرزایی عزیز: مطمئن باشید بایک اجماع عظیم مردمی درشهر همه باهم "باوحدت ویکپارچگی" تنها کاندیدای شهرمان حاج رحمان حمدی دورباش را انتخاب خواهیم کرد انشاء ا.. وبه مجلس می فرستیم چون مردم دار بوده ومحبوبیت بیشتری درهمه جا دارند. البته دیدید که چقدر دراین مدت نمایندگان فعلی حق شهرمان راضایع کردندوبه وعده های داده شده اصلاعمل نکردند.درود بررسانه های تکاب

تکاب توریست

«آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و بدان ایمان دارند.» وقتی در شهری که درون هستی و زندگی میکنی , میخندی و یا در مشکلات با مردمش گریه و یا همدردی میکنی یک تعلق خاطر نسبت به زادگاهت به وجود میاد وقتی در شهری مثل تکاب زندگی میکنید و هر روز صبح که از خواب بلند میشید و در میان مردمش قدم میزنید میخندید به درد دلشون گوش میدید تازه میفهمی که در بین چه مردم خونگرم و قانعی زندگی میکنی چه آرزوها و درخواستهایی که در دلشون مونده و نتونستن مطرح کنن (بیکاری , نبود امکانات لازم برای تدریس فرزندان, نبود هیچ امیدی برای داشتن شغل مناسب در آینده , نبود امکانت رفاهی مناسب, و.......( که اینها تنها گوشه هایی از درد مردم تکاب هستند با این وجود توانسته اند با این مشکلات بسازند و در مقابل هیچ فردی کوتاه نیامده و با توکل به خدای بزرگ به آینده امیدوار باشند آینده ای که شاید از دیروز بدتر باشه..................!!!