عضویت در هیات رئیسه مجلس نافی ادای مسوولیت ها شده است

همانطوریکه مستحضرید  از دیر باز شهرستان تکاب در جنوب آذربایجان غربی با شهرستان های میاندوآب و شاهیندژ طبق تقسیمات کشوری مشترکا یک حوزه انتخابیه محسوب گردیده و دارای دو کرسی نمایندگی در پارلمان جمهوری اسلامی ایران است . این امر به علت اینکه موضوعی است کشوری و در سطح کلان بحث پیرامون آن از حوصله این مقاله خارج است.

ولی در همین یک حوزه مشترک نیز کاندید اهای نمایندگی در موسم تبلیغات  انتخاباتی جهت جلب و جذب آرای مردم از هیچ کوششی  دریغ نموده و به دورترین نقاط شهرستان تکاب نیز رفت و آمد کرده و ارتباطاتی را فراهم می سازند.. اما مع الاسف هر دوره پس از انتخاب شدن به عنوان نماینده و جلوس بر صندلی های سبز رنگ پارلمان نه تنها روستا های دور دست بلکه خود شهر تکاب را نیز فراموش می نمایند و در نطق ها و مصاحبه هایشان خود را فقط بعنوان نماینده "میاندوآب" قلمداد می نماید به عنوان مصداق بارز این مسئله اخیرا جهانبخش محبی نیا در گفتگوی با یکی ازروزنامه ها تنها بعنوان نماینده میاندوآب معرفی شده است غافل از اینکه بر اساس نص  صریح قانون اساسی هر نماینده پس از کسب اعتماد مردم و انتخاب شدن نماینده همه آحاد مردم است و در قبال تک تک آنان مسئولیت دارد.
مردم تکاب که به لحاظ ترکیب جمعیتی سالهاست  از داشتن نماینده ای از متن خودشان محروم هستند اینک مدتهاست  به لحاظ عدم روئیت منتخبانشان (وکیلشان) در شهرستان با خود می اندیشند آیا ما نیز نماینده ای در مجلس داریم که گویای مشکلاتمان باشد . چرا که نماینده هر منطقه به دلیل پشوانه مردمی که دارد زبان گویای آن منطقه محسوب می گردد . ولی نمایندگان این حوزه انتخابیه نه تنها در تعطیلات یک هفته ای هر ماه و یا تعطیلات تابستانی و ... نه تنها در هیچ مناسبتی بلکه حتی یکبار هم که شده در جمع مردم یا مسئولین شهر حضور نمی یابند و گویای قولها و وعده های ایام انتخاباتی را به بوته نسیان و فراموشی سپرده اند.

گفتنی است که آقای جهانبخش محبی نیا که از دوره پنجم از حوزه انتخابیه (تکاب ، شاهیندژ و میاندوآب ) با رای مردم به مجلس شورای اسلامی راه یافته است در تمام نطقها و مصاحبه هایشان و یا بعضا به هنگام مراجعه حضوری مردم این شهرستان خود را فقط نماینده میاندواب قلمداد می نماید (شاهداثبات این ادعا صفحات روزنامه هاست) سوال  شهروندان و یا به عبارتی موکلان این است که این نماینده محترم ادای سوگند وفاداری خویش در بدو ورود به مجلس را با این عملشان چگونه توجیه می نمایند؟ ای کاش این نماینده که همواره از تمام توان و نیروی خود و اطرافیانش برای کسب حداقل آرای تاثیر گذار مردم تکاب در ایام انتخابات بهره می گیرد قدری هم به این مسئله بیاندیشید که جز مردم میاندوآب ، نمایندگی مردمان شهر های تکاب و شاهیندژ را نیز بر عهده دارد.
گویا آقای محبی نیا با عضویت در هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی وظایف ذاتی نمایندگی مجلس را فراموش کرده اند و مجالست با بزرگان فرصت ادای وظیفه به مردم را از وی گرفته است.

/ 7 نظر / 7 بازدید
سلام

حرف حق جواب نداره، دعا کنیم این دوره اشباهات گذشته را تکرار نکنیم

فریاد

آقای میرزایی وقتی خواب محبی نیا به مقاله کوبنده شما را خواندم دیوانه وار با مشت کوبیدم به میز کامپیوترم!من دوره قبل به این آقا در میاندو آب رای دادم اما امروز به این نتیجه رسیدم که اشتباه کردم .کسی که تحمل شنیدن انتقاد مردم را ندارد و فکر ش بیمار است ومردم را بیمار خطاب می کند پگونه می خواهد به درد این مردم رسیدگی کند؟

میاندوآب

جناب میرزایی درور برشما.مقاله شمادرخصوص حبی درددل تمام مردم تکاب ومیاندوآب است

با سلام هموالایتیهای عزیز سلام گرگ بی طمع نیست. آقا در شهر خود شکسته و پناه به سینه سوخته های دو شهر دیگر آورده. (( گربه به خاطر رضای خدا موش شکار نمیکند.))

انصار

امام خمینی (رحمت‎الله‎علیه) همواره یکی از دلایل پیروزی انقلاب اسلامی را علاوه‎بر الطاف الهی، حفظ حدت کلمه توسط اقشار مختلف دانسته و مردم و مسئولین را به حفظ وحدت توصیه میکردند.اينجانب رحمان حمدی براساس منويات مقام معظم رهبري به دنبال برگزاري انتخابات پرشور ، قانونمند ،سالم و رقابتي براساس اصل امانتداري هستم و از هيچ تلاشي در اين مسير فروگذار نخواهم كرد.

انصار

امام خمینی (رحمت‎الله‎علیه) همواره یکی از دلایل پیروزی انقلاب اسلامی را علاوه‎بر الطاف الهی، حفظ حدت کلمه توسط اقشار مختلف دانسته و مردم و مسئولین را به حفظ وحدت توصیه میکردند.اينجانب رحمان حمدی براساس منويات مقام معظم رهبري به دنبال برگزاري انتخابات پرشور ، قانونمند ،سالم و رقابتي براساس اصل امانتداري هستم و از هيچ تلاشي در اين مسير فروگذار نخواهم كرد.

سمانه

سلام خسته نباشید آقای میزرزایی مقالتون عالی بود. من همشهری شما هستم و خوشحالم که خیلی ها به فکر تکاب و مسائل اون هستن.البته ما دیگه اونجا زندگی نمیکنیم اما من همیشه به یاد تکاب هستم اما به نظرتون با این حرفا و وب سایت هایی که هستن مثل تکاب انلاین و... که حرفاهایی که باید گفته بشه رو میگن و مردم هم میخونن میشه تغییر تو حال تکاب ایجاد کرد؟ بخدا الان همه جا تغییر کرده اما از وقتی من یادم میاد تکاب همین به و هست و این جای تاسف داره به هر حال امیدوارم تاب هم به یه وسعتی برسه موفق و پاینده باشید