شکایت بیگی از روزنامه نگاران و چند نکته قابل تامل

اما آیا آقای بیگی در مقام یک نماینده مجلس هم شهروند عادی محسوب می گردد؟ و آیا هر زمانی که اراده کنند بازهم می تواند از این حقوق خود بدون کوچکترین ملاحظه ای استفاده کنند؟

بعد ازانتخابات مجلس شورای اسلامی و پیروزی آقای بیگی ،خانم سنبله برنجی پس از آقای حامد عطایی دومین روزنامه نگاری است که در حوزه میاندوآب،شاهیندژ و تکاب توسط ایشان به پای میز محاکمه کشانده می شود که این مسئله جای بسی تاسف دارد و نشان از شکل گیری یک اپیدمی خطرناک در عرصه رسانه ای استان به شمار می رود که هوشیاری هرچه تمامتر قلم به دستان و فعالان عرصه روشنگری جامعه را می طلبد تا با اندیشیدن تدابیر لازم از شکل گیری این رویه غلط توسط این قبیل از مقامات که بخواهند به بهانه استفاده از حقوق شهروندی خود سدی در مقابل ترویج نقد سازنده درجامعه ایجاد کنند، جلوگیری به عمل آورند .

نکته دوم: پاک کردن صورت مسئله به حل مسئله کمک نمی کند.

آنچه که امروز آقای بیگی را مجاب کرده است تا به عنوان نشر اکاذیب،افترا و تشویش اذهان عمومی خانم سنبله برنجی را به پای میز محاکمه بکشاند مسئله ای به نام کارخانه سیمان شاهیندژ است .

کارخانه ای که گویا آقای بیگی اصرار و پافشاری  دارند که آن را ازجزو افتخارات دوران نمایندگی شان در کارنامه خود ثبت نمایند،با طرح این شکایت اینگونه به نظر می رسد که این کارخانه جزو خطوط قرمز ایشان  به شمار می آید که نزدیکی به آن و یا اظهار نظر درباره آن می تواند تبعات ناخوشایندی برای طرف مقابل در بر داشته باشد!!

آنجه که امروز تحت عنوان تشویش اذهان عمومی در پرونده این روزنامه نگار درج گردیده است تنها به دلیل طرح این سوال به نمایندگی از افکار عمومی شهرستان شاهیندژ از نماینده این شهر درباره کارخانه سیمان این شهرستان بود که "چرا کارخانه ای که به اسم شهرستان شاهیندژ و با بودجه این شهر محروم تامین اعتبار می گردد باید در جوار شهرستان میاندوآب ایجاد شود؟ آیا در این صورت این مسئله به نام شاهیندژ و به کام میاندوآب نخواهد بود؟"

انتظاری که بعد از طرح این قبیل از سوالات از نمایندگان مجلس و یا سایر مقامات می رود پاسخگویی صحیح ، مستند و مستدل به افکار عمومی جامعه و اقدام عملی برای روشن ساختن اذهان آن هاست نه طرح شکایت و تحدید و تهدید سوال کننده، آیا این قبیل شکایت ها نشان از ضعف و درماندگی آقای نماینده در پاسخگویی به مردم حوزه اش نیست ؟

نکته سوم: تغییر در مشاوران و مطالعه اندکی قانون

امام علی (ع) می فرمایند : دانش راستین گمشده مؤمن است پس آن را فراگیر حتی اگرنزد مردم کافر باشد، بنده کافر نیستم اما ادعای مسلمانی هم ندارم ولی به عنوان کسی که در حوزه انتخابیه میاندوآب،شاهیندژ و تکاب زندگی می کنم به آقای بیگی توصیه می کنم حتما تجدید نظری در مشاوران و حلقه افراد گرد آمده در اطراف خودشان بنمایند چرا که اگر نگاهی به زندگی و صعود و سقوط بسیاری از بزرگان عرصه سیاست بیندازیم به خوبی پی خواهیم برد که این دغل دوستان بادمجان دور قاب چین نقش اساسی را در نابودی این افراد داشته اند.

اصلا زیبنده نیست شخصی که در سطح اول قانون گذاری کشور مشغول به کار است و خود مدیر مسئول نشریه ای می باشد در مواجه با یک چنین جریانی حتی اگر حق به جانب وی نیز باشد نداند که در یک نشریه باید از چه کسی شکایت کند !و به کدامین دادگاه صالح باید مراجعه نماید !

جناب آقای بیگی بنده ضمن تمام احترامی که برای شما قائلم این قبیل گاف ها و خطاها را از چشم مشاوران ضعیفی میبینم که دور شما حلقه زده و به مرور زمان در حال نابودی وجهه شما می باشند.همان هایی که با ایجاد هیجان کاذب در شهرستان تکاب و در قضیه به اصطلاح افشاگری شما درباب معادن ضربه ای مهلک به اعتبار شما در میان مردم تکاب زدند.

در پایان خدمت تمام مسئولان عزیز کشوری ،استانی و شهری یادآور می شوم که قلم هر روزنامه نگار جان و تمام هستی اوست که در کفش گرفته و برای اعتلا و آبادی وطنش همچون شما تلاش می کند پس لطفا اورا دشمن خود مپندارید و مطمئن باشید اگر نقد سازنده او در کنار مدیریت و پتانسیل های شما قرار بگیرد نتیجه اش وطنی آباد برای همه خواهد بود.

/ 10 نظر / 57 بازدید
گوهر

سلام اقای میرزایی ، ورود دوباره ی شما را به عرصه ی رسانه تبریک می می گویم شروع جانانه ای بود . یاشاسین امیدوارم مشکلی که برای خانم سنبله برنجی پیش اومده بزودی برطرف بشه ! واقعا از یک چنین مقامی بعید است که باعث بروز مشکلاتی اینچنینی برای اصحاب رسانه شود . ان هم مردمی که وی را با ارای خود را به صندلی سبز مجلس رساندن .

طرفدار عدالت

من همیشه پیگیر مقالات شما هستم و به نحوه ی اخبار تکاب رو از همین وبلاگ پیگیری می کنم . زیاد علاقه ی به گذاشتن نظر نداشتم فقط خواستم به خانم برنجی بگم . که صدای شما قلم شما صبر و قدرت شما یک روز که خیلی هم دیر نیست شهر های محروم شاهیندژ و تکاب رو به قله ی پیشرفت و توسعه می رسونه . به امید اونروز .

ساواکب

جناب میرزایی اولا مشخصه که شما جیر خوار چه گروهی هستی دوما سعی کن حتما در مورد مطلبی که مینویسی تحقیق کنی اگه میخوای در مورد افشاگری معادن تکاب بدونی چرا جناب دکتر بیگی صحبت نکردن با من تماس بگیر تا دقبقا برات روشن کنم جریان چی بوده بعدشم واقعا شما وامسال شما در حدی نیستین که در مورد دکتر بیگی صحبت کنی خواستی تماس بگیر 09149843894

سید اکبر موسوی

سلام آقای میرزایی ماه عسل بیگی وعیسی زاده روبه پایان وستاره بختشان درمنحنی الیه آسمان غمزده ی تکاب روبه افول است سخنی بجا وحکیمانه که مشاوران ناآگاه کم سواد دون پایه اطراف این وکیل ادوله ها احاطه وباارائه گزارشات کذایی ومطالب موهوم اینها را به خوش رقصی وا میداشت اطرافیان سردار عیسی زاده درتکاب روزگاری فرماندار وبخشدار در دولت تدبیر وامید تعیین میکردند حال آنکه با واژه ی تدبر وامیدنامانوسنداقدامات وکارهای فرسایشی بادمجان دورقابها که درعیسی زاده پررنگ ترازبیگی بود حتی به ضرر اشتغال نیم بندی شهر وتوسعه ی ناکجاآبادتمام شدومی شود....حال بیگی حق داردازخانم محترمه ومکرمه ای همچون سنبله برنجی فریاد واویلای ساسی سردهد به محکه بکشاند زیرا میداند حنایش رنگی ندارد وپاسخ قاطعی دردوربعد بخصوص از شاهیندژی هاخواهد گرفت وآن پاسخ پاداش پوپولیستی گری بیگی وعیسی زاده درمقیاسی وسیع خواهد بود سخن دراین باب بسیاراست باش تا وقت دگر.....

حامد از میاندوآب

سلام دوستان من یک میاندوآبیم و زیاد علاقه ای به سیاست نشان میدم و خوشم نمیاد اما لازم دونستم بگم که یک سیاست مدار یک مسئول حالا هرکس میخواد باشه باید سعه صدر داشته باشه و پاسخگو باشهبخدا قسم خدمت به این مردم محروم ثواب داره و مسئولان بجای شکایت باید به فکر خدمت باشن

تكابي طرفدار عدالت

سلام آقاي ميرزائي . اي كاش در تعطيلات كه به تكاب آمده بوديد به يك مسئله دقت مي كرديد و آن اين بود كه شهردار تكاب به بهانه گسترش خيابان درختان نزديك كميته امداد و گلزار شهدا را از بن قلع و قمع كردند و در اين زمينه به خاطر قدرت زياد دوستان شهرداري اداره محيط زيست و دوستداران محيط زيست هيچ واكنش انجام نداده اند . در شهر ما پياده روها كوچيك شده تا مردم بهتر بتوانند در وسط خيابان حركت كنند و حتي سايت هاي شهر از اين امر به عنوان پيروزي ياد مي كنند چيزي كه در هيچ جاي دينا رسم نيست به بهانه هاي واهي اقدام به قطع درختان كنند. اميدوارم شما اين خبر را پوشش دهيد

طرفدار بيگي

اگر دستم بهت نرسد

محمدیاری

سلام دوست عزیز تقاضای مشترک در اطلاع رسانی مسابقه کیک بوکسینگ رزمی کاران تکابی این لوگو یا متن خبر را در سایت یا وبلاگتان قرار دهید . مسابقات کیک بوکسینگ تکاب – بیجار در حمایت از مردم مظلوم غزه تاریخ برگزاری : 16/5/1393 توسط هیات ورزشهای رزمی با همکاری اداره ورزش و جوانان تکاب در 4 رده سنی در تمام اوزان سلام دوست عزیز تقاضای مشترک در اطلاع رسانی مسابقه کیک بوکسینگ رزمی کاران تکابی این لوگو یا متن خبر را در سایت یا وبلاگتان قرار دهید .

علی موسوی

این آقای میخواد راهی که محبی نیا تو 16 سال فت تو این چهار ساله بره ولی میخوام به آقای بیگی توصیه کنم که به فکر خدمت به این مردم که واقعا مظلوم واقع شدن بپردازند نه اینکه کارهای بعضی آقایون رو ادامه بدن چون آخر عاقبت نداره و چوب خدا صدا ندارد از خانم برنجی ممنون و سپاس گذاریم که بدن هیچ منفعتی فقط به عشق پیشرفت شاهین دژ در مقابل این آقایون می ایستد شاید مزاحمات و مشکلاتی هم باری ایشان پیش آمده است و به نظر من با اینکه خانم برنجی زن است ولی از بیشتر مسئولین شاهین دژ مرد تر است برای پیشرفت وطنش تمام تلاش خودش رو میکنه و باید در مقابل ایشان سر تعظیم فرود آورد و وجود همچین همشهری افتخار کرد خانم برنجی ما با تمام وجود از شما حمایت میکنیم

تکاب خاکستری

درپاسخ به ساواکب که بایدبگم چرابیگی ازافشاگری خودداری کردباانکه هیچ چیز توچنته اش نبود شب قبلش پیام تهدیدامیزی بامضمون اینکه کارشما عوام فریبی وپوپولیستی وگول زدن مردم درجهت جمع کردن رای برای دوربعدیست.....این اس ام اس درمقیاسی تقریبا وسیع به مسئولین وادارات ودستگاههای امنیتی ارسال وبچه های کارخونه هم قسم میشند وسط سخنرانی بیگی باشعار مراسم رابه هم زده وحتی دعوا نمایندوپرده از چهره ی او بردارند وچون بیشترشات طرفداران عیسی زاده بودند بیگی پاپس کشید وقبلا امام جمعه براش گفته بود دراین شهر شر نساز واین شرا ببر درخونه ی خودت..... واین بوکه بیگی فرار رابرقرار ترجیح داد وصبح رفتنی به آقای ... زنگ میزنه ومیگه ... ... ...میشناسی از فلان شماره برای من اس ام اس تهدید امیز فرستاده نامه اش را زده ام اطلاعات مجرم را مجازات نماید غافل ازاینکه اداره اطلاعات تکاب وکارمندان خدوم وعزیزشان در طول این همه سال تنها پشتیبان ویاریگر ودوست وهمدم کارگران معدن وکارخانه طلابوده اند....واین بو داستان فیلم بازی کردن بیگی درخصوص افشاگری معادن ...