تکاب تشنه آرامش؛سی و چهار روز جهنمی

  واقعیت این است که همه معترضین  و منتقدین فرماندار  تکاب، تنها از جملات موهن قهرمانی این قدر به هم نریخته اند، متاسفانه جریاناتی از داخل شهر تکاب مدیریت جریان سازی علیه مهدی قهرمانی را بر عهده دارند. 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای ارومیـــه، حالا 34 روز است که مهم ترین و پرمخاطب ترین اخبار آذربایجان غربی از این شهر 78 هزار نفری مخابره می شود. چند کلام حرف ناحسابی و  بقیه ماجرا. اصولا و اخلاقا همه چیز باید بعد از عذرخواهی رسمی فرماندار تکاب فیصله میافت. اما  جا به جا کردن یک مهره اشتباه آن هم در برابر حریف قدری مثل رسانه و همچنین فعالیت برخی جریان های مخالف مهدی قهرمانی در تکاب و ارومیه اجازه نداد که او از این مخمصه جان سالم به در ببرد.

از سویی سکوت زجر آور استاندار آذربایجان غربی همراه با تلاش های علیرضا رادفر برای حل و فصل ماجرا، نتوانست از عطش مخالفین فرماندار تکاب برای ترور شخصیتی وی بکاهد.

شاید هم قربانعلی سعادت در همین یک ماه گذشته پی گیر تحولات تکاب بود، اما این پی گیری ها هیچ وقت مثل دستور وی برای بازگرداندن مجسمه فردوسی به شهر سلماس، رسما رسانه ای نشد و این عصبانیت ها را افزایش داد.

واقعیت این است که همه معترضین  و منتقدین فرماندار  تکاب، تنها از جملات موهن قهرمانی این قدر به هم نریخته اند، همه بخاطر  توهین به شهداء معترض نیستند و  متاسفانه جریاناتی از داخل شهر تکاب مدیریت جریان سازی علیه مهدی قهرمانی را بر عهده دارند.

این وسط رسانه های ارزشی هم نظر متفقی در مورد نحوه رویارویی با این قضیه نداشتند، گروهی از رسانه ها عذرخواهی رسمی فرماندار تکاب را به عنوان نقطه پایان انتقادات خود انتخاب کردند و گروهی دیگر معتقدند که پرونده توهین به شهداء تنها با برکناری فرماندار به پایان می رسد.

به هر حال، حالا در این 34 روز جهنمی و سخت نه مهدی قهرمانی متحمل بیشترین آسیب ها شده است و نه مخالفین وی به اهدافشان رسیده اند، این وسط این تنها شهر تکاب است که همه محرومیت ها و مشکلاتش در پس چند حرکت تلافی جویانه و لج بازانه گم شده است.

مهم نیست قهرمانی بماند یا برود! مهم نیست که جریانات جاری در شهر تکاب با استفاده از بهانه ای که به دستشان افتاده، به اهدافشان برسند! حالا تنها ترین و مهم ترین اقدام لازم بازگرداندن آرامش به تکاب است.

نگارنده معتقد است که پرونده تکاب با چند کلام سخنرانی استاندار در یکی از جلسات معمول روزانه اش میتوانست  به تحصن مردمی و چادر زنی در برابر فرمانداری این شهر نکشند.شاید هم سعادت از مشاور رسانه ای مطلوبی بهره نمیبرد تا جو حاکم بر مطبوعات را دقیقا برایش ترسیم کند.

به هر حال سی و چهارمین روز نبرد بی سابقه دولت، رسانه، جریانات سیاسی و تعدادی از خانواده های ایثارگران تا ساعاتی دیگر آغاز می شود. و تکاب یک روز دیگر از پیشرفت و آبادانی عقب می ماند.

نمودار دیدارهای قهرمانی با خانواده شهداء از تعداد جلسات اداری تکاب بالاتر زده است.

/ 4 نظر / 44 بازدید
مشرفي

ماهنامه تكاب بزودي فعاليت خود را آغاز خواهد نمود http://news-tkab.blogfa.com/

محمد ش

شورای تامین تکاب ، مسئول پیامدهای آتی این شهر است باران امید ؛ اظهارات غلط فرماندار تکاب در خصوص خانواده های شهدا سبب برخی سوء برداشت ها گردید و عده ای با شعله ور کردن آن به دنبال طراحی فتنه علیه دولت در منطقه شدند .فرماندار این شهر به سبب سخنانش از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران عذرخواهی کرد . اما برخی افراد معلوم الحال که سابقه روشنی میان مردم ندارند با بهانه حمایت از شهدا به سناریو سازی علیه دولت و مسئولان کشور و استان و شهرستان متوسل گردیدند .از فرصت پیش آمده ، عده ای با حمایت برخی نهاد ها و برخی افراد خاص ! به تخریب دولت روی آوردند و اقدام به توهین به مسئولان دولتی کردند . گزارش های دریافتی حکایت دارد : تعدادی از افراد وابسته برخی مقامات شهرستان با ارسال پیامک و توزیع شبنامه و بیانیه مردم را به تجمع دعوت کرده اند . تجمع غیر قانونی مقابل فرمانداری شهرستان تکاب با سکوت معنا دارد مقام های شهر اتفاق افتاده است و متاسفانه شورای تامین که مسئولیت امنیت مردم و نهادهای حاکمیتی را برعهده دارد نتوانسته به وظایف قانونی عمل نماید . ....... در http://baranomid.blogfa.com/

تاکابی

جناب آقای میرزایی باسلام. بنده 12 اسفند پیامی را برای سایت خبری شیز ارسال کردم ولی متاسفانه این پیام تایید نگردید در صورت امکان این پیام را ( که اندکی مشروح تر از پیام قبلی است ) به نمایش بگذارید. با تشکر مدیر محترم پایگاه خبری- تحلیلی شیز با سلام در برخورد قاطع با اهانت کنندگان به مقام شامخ شهدا و ایثارگران هیچ شک و شبهه ای وجود ندارد و همانطور که اشاره کردید این فرهنگ مختص کشور ما نیست و در تمام کشور ها دفاع کنندگان از دین و میهن با دل و جان حمایت می شوند ولی رویه ای که شما و همفکران شما در این خصوص در پیش گرفتید جای سوال داشت و خوشبختانه قاطبه مردم تکاب و حتی خانواده محترم شهدا و ایثارگران هم بر جهت دار بودن این جبهه گیری و داشتن نیات شخصی واقف و آگاه شدند و با یک نظر سنجی نیز می توانید به این امرپی ببرید . دو.ست عزیز دوران شعبان جعفری ها و اردوکشی های خیابانی به پایان رسیده است و جریحه دار نمودن افکار عمومی و سوء استفاده از عواطف پاک مردم رزمنده و خانواده شهدا ممکن است در کوتاه مدت نیات شخصی و پشت پرده شما را برآورده سازد ولی مطمئنا با فرونشستن این جو انگشت اتهام همه به سوی شما نشانه خواهد رفت . دوست

تاکابی

با سلام ادامه پیام قبلی بنده:دوست محترم! شهدا و ایثارگران تنها متعلق به فرزندان آنها نیستند و قهرمانان ملی ما هستند و برای همه قابل احترام پس خواهشا آنها را به نام خود مصادره نفرمایید مطمئنا ما مردم تکاب مجاهدت های آنها را به خوبی به یاد داریم و خود را تا ابد قدردان آنها می دانیم و هر شخص توهین کننده را ( در صورت احراز جرم از طرف مراجع ذیصلاح) به مجازات خواهیم رساند پس خود را وصی آنها ندانید . و حرف آخر این مردم فهیم تکاب امثال شما را خوب شناخته اند و اگر به گذشته خود رجوع کنید میزان اقبال مردم و میزان محبوبیت و مقبولیت خود در بین مردم تکاب را به یاد خواهید آورد. با سپاس