درسی که ایران باید از اسرائیل بیاموزد!

اگر از چرایی و چگونگی تشکیل رژیم صهیونیستی که با حمایت همه جانبه آمریکا و انگلیس و متحدانشان بر روی خانه های ویران شده فلسطینیان و اجساد مردان و زنان مسلمانش برپا شد به دلیل اطناب مطلب بگذریم ،نمی توانیم نقش لابی گری های اسرییل را در جامعه آمریکا و انگلیس نادیده بگیریم.

سیاست اسراییلی ها از بدو تشکیل بر پایه مظلوم نمایی در جامعه جهانی و سرکوب در داخل سرزمین های اشغالی بوده است.آن ها به خوبی با مستمسک قراردادن وقایعی چون هولوکاست و مفاهیمی چون سرزمین موعود و برتری نژادی قوم یهود و القای با برنامه

آن توسط غول های رسانه ای به جهانیان بویژه در غرب بخوبی توانسته اند بخش زیادی افکار عمومی غرب علی الخصوص سیاستمداران را با خود همسو کنند.

آن ها با نفوذ در کشورهای قدرتمند دنیا مخصوصا آمریکا و انگلیس دست به تشکیل لابی های گوناگون زدند. لابی هایی که همه آنها یک وظیفه دارند آن هم خرید افراد!

این لابی ها همه ساله با تشکیل همایش های گوناگون در آمریکا و دعوت از سیاستمداران ،مدیران شرکت های بزرگ اقتصادی،غول های رسانه ای و دانشگاهیان و غیره و با صرف هزینه های بسیار سعی در خرید این افراد و همسو کردن آن ها با منافع اسراییل را دارند که البته تا حدود زیادی نیز در این کار موفق بوده اند.امروزه این لابی ها با پرداخت هزینه تبلیغات انتخاباتی بسیاری از نمایندگان کنگره و سنا موفق شده اند که افراد مورد نظر خود را در بدنه حاکمیت تزریق کرده تا هر زمان که نیاز به اتخاذ سیاست خاصی از جانب دولت آمریکا داشته باشند با فشار و شانتاژ این افراد دولت را مجبور به اطاعت کنند. لابی هایی که بعد از قطع رابطه ایران و آمریکا به شدت تلاش کردند تا اسرائیل را بجای ایران به عنوان ژاندارم منطقه و حامی اصلی آمریکا در دنیا مطرح کنند و در این راه نیز موفق شدند به نحوی که اکنون به جامعه آمریکا این گونه تلقین کرده اند که هرگونه تهدید ی که موجودیت اسرائیل را تهدید کند به منزله تهدید موجودیت آمریکاست! و این قدرت همین لابی هاست که امروز باراک اوباما را مجبور کرده است که شاید برخلاف میل باطنی اش در مقابل دوربین رسانه ها حرف های نابخردانه نتانیاهو را تحت عنوان مواضع آمریکا به دنیا تحویل داده و بی اعتمادی دنیا را نسبت به خود و دولتش به جان بخرد.

امروز اسرائیل نان سیاست لابی گریهای یهودی در آمریکا را می خورد سیاستی که ما از آن غافل ماندیم و می توانستیم به جای دشمنی صرف با آمریکا و با الگو قرار دادن این حرکت اسرائیلی ها و با استفاده از پتانسیل های موجود مخصوصا در میان چند میلیون ایرانی مقیم در آمریکا ،برای تامین منافع کشورمان در چنین روزهایی از نفوذ لابی های خود استفاده کنیم.

امروز نیز با توجه به فضای مثبتی که بین دو کشور ایجاد شده است و با توجه به جایگاه رفیع و نفوذ بسیاری از هموطنانمان در جامعه آمریکا و انگلیس می توانیم با الگو برداری این شیوه از اسراییلی ها تا زمانی که امپراطوری آمریکا بر دنیا حکومت می کند بتوانیم از قدرت او برای حفظ منافع خود استفاده کنیم.امام علی (ع) می فرمایند حکمت را بیاموز حتی اگر آن نزد مشرکان باشد

/ 0 نظر / 7 بازدید